Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 9 Lite / Mi CC 9 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.1.0.RFCCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 9 Lite / Mi CC 9 (nazwa kodowa: pyxis).

Link do pobierania ROMu:

REUPLOAD

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V12.5.1.0.RFCCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instalacja bez problemów. Działanie płynne.

Bateria wygląda wstępnie dobrze. Powiem dokładniej po 2-3 tygodniach.

 

Uwagi tak na szybko:

1. Problem ze zmiana dzwonka domyślnego (Zgłoszony w Bug).

2. Dzisiaj miałem problem z zestawem głośnomówiącym w samochodzie (Na poprzednich wersjach działał bez problemów, przechodziłem z rozwojowej).

Telefon się podłączył. Działał normalnie.

Jednak jak się "uśpił" po zakończeniu rozmowy to nie chciał już działać... Nie reagował na sterowanie. Nie było komunikatów o błędach.

Dograłem do systemu Smartlock dodałem połączenie do wyjątków i zobaczymy.

3. Przy rozmowie poprzez Bluetooth nie wygasza do zera ekranu tylko go mocno przygasza.

Co niepotrzebnie drenuje baterię przy dłuższych rozmowach. W MIUI 10 tego "problemu" nie było.

Niektóre opcje ustawień mocno zmieniły miejsce, co jest irytujące, np: Alikacje do zablokowania w pamięci przy czyszczeniu.

 

Jena rzecz jest na 200% do potwierdzenia. Telefon podłączony do konta "Xiaomi" i przy naciśnięciu klawisza WYLOGUJ nie prosi o hasło tylko od razu pyta czy zostawić pliki z chmury czy usunąć... A powinien poprosić o hasło do konta. Wcześniej tak to działało.

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZForum napisał:

Jena rzecz jest na 200% do potwierdzenia. Telefon podłączony do konta "Xiaomi" i przy naciśnięciu klawisza WYLOGUJ nie prosi o hasło tylko od razu pyta czy zostawić pliki z chmury czy usunąć... A powinien poprosić o hasło do konta. Wcześniej tak to działało.

On się pyta, tak, ale po tym i tak prosi o hasło do wylogowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Odnośne hasła: przy przejściu z rozwojowej na stable - nie zapytał, po prostu wylogował.

2.

Bluetooth

Po dodaniu SmartLock jest lepiej, ale dużo słabiej niż w rozwojowej: xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_20.12.9_v12-10.

Telefon reaguje na naciśniecie np: wybieranie numeru z długim opóźnieniem.

Komunikat: Sprawdź status telefonu, który znika po dłuższej chwili i telefon się łączy / wybiera numer.

Nie wygasza ekranu podczas trwania rozmowy.

3.

Przy odblokowywaniu widać lekką "zadyszkę", określiłbym jako mniej płynne niż w rozwojowej.

Ogólna płynność jest słabsza niż w wersji stabilnej poprzedniej i rozwojowej. Wszystko działa ale jakby spowolnione..., przymulone.

4.

Przyjemniej / logiczniej działający czujnik światła. Wstępnie wrażenia są bardzo pozytywne.

Ekran nie jest tak mocno ściemniany jak poprzednio.

5.

Gpay działa bez problemów.

Aby jednak telefon nie pokazywał Root należy w MagiskHide dodać: Panel sterowania (Wcześniej zaznaczyć pokaż aplikacje systemowe).

Magisk 22.1 powinien teoretycznie zainstalować się z APK..., ale poszedł dopiero po ręcznej instalacji z TWRP.

 

Ogólnie nie jest źle... ale jakoś super nie jest. Jak na razie żadna apka i funkcja nie wywaliła typowego błędu i loga.

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm... z moich obserwacji po dzisiejszym upgrade faktycznie jest jakaś zadyszka interfejsu, dłużej wczytują się wydarzenia kalendarza (po restarcie), animacja trochę stęka, zmiana w ustawieniach programisty na 0.5x nic nie daje. Cholera motywy nadal po chińsku.

Edit: w każdym razie nie mogę potwierdzić, że system działa płynniej niż 12.0.2. - w normalnym użytkowaniu strasznie stęka (nie robiłem resetu po aktualizacji), nadal coś nie halo z dostosowywaniem jasności ekranu, chociaż lepiej niż poprzednio.

BTW, jak wrócić do poprzedniej wersji 12.0.2.0 ? Przez twrp niestety nie udało się.

Edytowane przez color1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...