Jump to content

ZForum

Użytkownicy
 • Posts

  46
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ZForum

 1. Dzięki za pomoc, w końcu się udało. Płatności działają, root ukryty , Magisk 24 działa z modułami poniżej. Rozwiązanie kolegi OutSideR, działa. Jak pokaże Ci komunikat że jest niebezpieczeństwo bo wykryto root to przytrzymujesz ten komunikat dłużej i pojawia Ci się opcja ignoruj, klikasz i po sprawie.
 2. Koledzy, Jak dodać możliwość wykluczenia ROOT ze skanu? Kolega "Zoltan78" wskazał miejsce gdzie powinny być... Czy jest to BUG MIUI dla Mi 9lite? Mam na myśli brak tych opcji. Przeszukałem Forum i Net ale żadnego sensownego rozwiązania nie znalazłem jak obejść problem wykrywania odblokowanego Bootloadera.
 3. Tak, Ale to nic nie daje nie ma listy wyjątków. Trzymałem też wykrzyknik i nic. Obojętnie czy robię sprawdzenie po skanie czy od razu do ustawień. I dlatego nie mam już koncepcji co zrobić z Magisk 24, nawet w wersji 23 ta lista była pusta. Roota w 23 ukrywała opcja MagiskHide dla aplikacji "Panel Sterowania". Jakieś rady co z tym można zrobić?
 4. Witam, ale ja nie mam tych opcji... dlaczego? Więcej nie mam możliwości ukrycia Root...?
 5. A mogę poprosić gdzie to znaleźć? Chodzi mi o PANEL STEROWANIA => BEZPIECZEŃSTWO Mi9Lite MIOU XIAOMI.EU 12.5.5 Magisk 23, przy wykluczeniu PANELU STEROWANIA (HIDE ROOT) nie było problemu. Zakładkę WYJĄTKI mam pustą...? Shamiko - ukrywa Root przed APKAMI z wyjątkiem tych dwóch... Shamiko-v0.4.1-95-release.zip
 6. Inne apki nie widzą ROOTA, tylko płatności i GPay i PANEL STEROWANIA. - Wykryto niezabezpieczone płatności (i po zabawie)
 7. d*pa, Problem jest że w nowej wersji Root widzi: Skan bezpieczeństwa. W wersji 23 wystarczyło ukryć PANEL STEROWANIA i nie było problemu, telefon przy skanie zabezpieczeń nie widział Root. W wersji 24 to nie działa. Jak nie będzie "lekarstwa" to system od nowa i Magisk 23, ale wtedy Modowane systemy w stylu MIUIPolska traci sens. Jego potencjał to pełna funkcjonalność + dopracowany system.
 8. Wgrałem Shamiko i to samo. Cały czas widzi Root oraz nie działa NFC. Ma ktoś jakąś radę?
 9. Wiem, Tylko nie mogę pobrać. https://t.me/magiskalpha/411 cały czas otwiera mi się ta sama strona po kliknieciu.
 10. Też to zrobiłem, usunąłem GPay, wywaliłem kartę, wyczyściłem pamięć. Wgrałem i skonfigurowałem od nowa. Bez problemów. Poszło wszystko z wyjątkiem: 1. Wykrywa Roota w zabezpieczeniach. 2. Nie działa NFC Na Allegro maskowanie działa. Zupełnie nie mam pomysłu co dalej. Skąd pobrać: Shamiko nie mam Twita.
 11. Tak, Nadal to samo. W /gsm wszystko się wyłączyło. Reszta bez zmian.
 12. Zrobiłem dokładnie z poradnikiem, robiłem też tak wcześniej i nadal nie działa. Nie mam żadnych dodatkowych modułów. NFC miga na chwilę i ... jak na zrzucie. Skąd pobrać: Shamiko nie mam Twita.
 13. Kolego: Thomas_Anderson Możesz robić jakiś tutorial, dla tych co słabo ogarniają temat? Starałem się zrobić to co w linku, ale cały czas mam: 1. Panel sterowania => Bezpieczeństwo => Środowisko płatności - WYKRZYKNIK wersja 24.X Po powrocie do 23. Ok. 2. Nie działa NFC w Gpay Komunikat: (Nieskonfigurowane) W obu wersjach. Wcześniej działało w 23. Powrót do wersji 23 nic nie daje. Cały czas NFC nie skonfigurowane... Odinstalowanie Gpay i postawienie od nowa nic nie daje. Przed zmianą Magiska na 24 działało. Test zabezpieczeń płatności magisk 23 Ok.
 14. Witam, U mnie jak u Kolegów, w wersji 24.X radośnie wykrywa Root i nie działają płatności. Z tego co znalazłem w Magisk "zniknęła" (czytaj nie będzie wspierana) opcja MAGISKHIDE, czym ją zastąpić?
 15. W stosunku do poprzednika, jakoś nie widzę dużych zmian... Aktualizacja, magisk bez problemów. Większe "lagi" przy ikonach górnej belki (Dane mogilne, Wi-fi) - powiadomienia i centrum funkcji. Przy połączeniu z bluetooth nie wygasza ekranu podczas trwania rozmowy. Ale jest też pozytyw, można zmienić domyślny dzwonek i zmiana działa.
 16. Śledzę ten wątek i zapytam, czy poprawiono zmianę dzwonka domyślnego na inny dowolny (mp3). W poprzedniej wersji to nie działało (Działały tylko wgrane w ROM).
 17. Dzięki color1, To sobie raczej odpuszczę tę wersję... przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale do szału doprowadza mnie drukarka Brothera, która ma skopane sterowniki. A support ma zlewkę po całości. Kolego color1 możesz sprawdzić czy w tej wersji działa zmiana domyślnego dzwonka na mp3... W poprzedniej 12.5.1 mimo zmiany działały tylko domyślne dzwonki. Przy okazji pytanie do Kolegi Kacpra. Ta zmiana w SMS jest celowa, czy można to ustawić gdzieś w opcjach? Tak na marginesie szkoda "zmieniać" coś co dobrze działa.
 18. Właśnie nad nią się zastanawiam... color1 Piszesz, że nie działa usunięcie SMS... sprawdziłem w 12.5.1 działa bez problemów. Robiłeś czystą instalację czy UPDATE?
 19. 1. Odnośne hasła: przy przejściu z rozwojowej na stable - nie zapytał, po prostu wylogował. 2. Bluetooth Po dodaniu SmartLock jest lepiej, ale dużo słabiej niż w rozwojowej: xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_20.12.9_v12-10. Telefon reaguje na naciśniecie np: wybieranie numeru z długim opóźnieniem. Komunikat: Sprawdź status telefonu, który znika po dłuższej chwili i telefon się łączy / wybiera numer. Nie wygasza ekranu podczas trwania rozmowy. 3. Przy odblokowywaniu widać lekką "zadyszkę", określiłbym jako mniej płynne niż w rozwojowej. Ogólna płynność jest słabsza niż w wersji stabilnej poprzedniej i rozwojowej. Wszystko działa ale jakby spowolnione..., przymulone. 4. Przyjemniej / logiczniej działający czujnik światła. Wstępnie wrażenia są bardzo pozytywne. Ekran nie jest tak mocno ściemniany jak poprzednio. 5. Gpay działa bez problemów. Aby jednak telefon nie pokazywał Root należy w MagiskHide dodać: Panel sterowania (Wcześniej zaznaczyć pokaż aplikacje systemowe). Magisk 22.1 powinien teoretycznie zainstalować się z APK..., ale poszedł dopiero po ręcznej instalacji z TWRP. Ogólnie nie jest źle... ale jakoś super nie jest. Jak na razie żadna apka i funkcja nie wywaliła typowego błędu i loga.
 20. Instalacja bez problemów. Działanie płynne. Bateria wygląda wstępnie dobrze. Powiem dokładniej po 2-3 tygodniach. Uwagi tak na szybko: 1. Problem ze zmiana dzwonka domyślnego (Zgłoszony w Bug). 2. Dzisiaj miałem problem z zestawem głośnomówiącym w samochodzie (Na poprzednich wersjach działał bez problemów, przechodziłem z rozwojowej). Telefon się podłączył. Działał normalnie. Jednak jak się "uśpił" po zakończeniu rozmowy to nie chciał już działać... Nie reagował na sterowanie. Nie było komunikatów o błędach. Dograłem do systemu Smartlock dodałem połączenie do wyjątków i zobaczymy. 3. Przy rozmowie poprzez Bluetooth nie wygasza do zera ekranu tylko go mocno przygasza. Co niepotrzebnie drenuje baterię przy dłuższych rozmowach. W MIUI 10 tego "problemu" nie było. Niektóre opcje ustawień mocno zmieniły miejsce, co jest irytujące, np: Alikacje do zablokowania w pamięci przy czyszczeniu. Jena rzecz jest na 200% do potwierdzenia. Telefon podłączony do konta "Xiaomi" i przy naciśnięciu klawisza WYLOGUJ nie prosi o hasło tylko od razu pyta czy zostawić pliki z chmury czy usunąć... A powinien poprosić o hasło do konta. Wcześniej tak to działało.
 21. Mi 9lite. Rom: xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V12.5.1.0.RFCCNXM_v12-11 Wgrany od "zera" po zmianie z rozwojowego (Z Factory reset + Format), bez przywracania z kopii. Opis zauważonego problemu: Przy próbie zmiany dzwonka wybieram dowolny MP3 na telefonie (Zrzut poniżej). Pokazuje go jako dzwonek domyślny i odtwarza bez problemów. Jednak gdy dzwoni telefon to odtwarza dzwonek wyłącznie z listy dostarczonej z urządzeniem a nie wybrany jako domyślny dzwonek dla telefonu. Personalizacja dzwonka na inny na konkretnym numerze z kontaktów działa poprawnie.
 22. Dzięki, Wrzuciłem: 3.5.0_9-0 TWRP download Przejrzałam XDA na temat wersji. Poprzednia wersja 3.4.0.0 były zgłaszane błędy z opcją Backup / Przywracanie.
 23. Dziękuję, Czy mogę zaproponować aby Ktoś z Wiedzą napisał kilka zdań na temat TWRP :-) Tym bardziej że zachodzą w nim zmiany, mam na myśli podział na wersje Androida LINK. Mi osobiście ten tekst niewiele mówi (Mi 9 lite, wyszedł z Androidem "9"), obecnie ma "10". Więc gałąź TWRP będzie z "9" mimo że instalujemy Androida "10"...? Wrzuciłem na telefon: Official TWRP APP Ma ona opcję BACKUP TWRP w dwóch wersjach: RECOVERY oraz ROOT i który zrobić przed wgraniem nowej wersji...? Może dla osób z doświadczeniem pytania śmieszne, ale jak ktoś nigdy nie miał do czynienia z flash telefonu to "zabawa" jest przednia, ja dzięki temu mam dużo więcej siwych włosów.
 24. Witam i poproszę o łagodny wymiar krytyki..., Starałem się przeczytać ten wątek i to co znalazłem w necie ze zrozumiem... ale mam wątpliwości, czy dobrze myślę (Zero doświadczenia): Mam po weryfikacji IMEI: Mi 9 Lite Aurora Blue 6GB RAM 128GB ROM You can be assured the phone you have purchased is the official international version. Czy robiąc tak jak podałem opis poniżej nie uwalę telefonu do cegły... skoro EU bazuje na wersji CHINA...? 1. Pobieram: ROM GLOBAL 2. Mam obecnie wersję MIUI 20.12.9/10. 3. Wchodzę do RECOVERY i robię: Wipe > Format data 4. Instaluję pobrany ROM GLOBAL - bootloader odblokowany. 5. Instaluję MAGISK. 6. Koryguję GPay. Mam GLOBAL / ZMIAN na EU możliwa przy takiej samej procedurze tylko zmiana ROMu...? Koledzy, czy ktoś kto się na tym zna może się wypowiedzieć. Z góry dziękuję.
×
×
 • Create New...