Jump to content

Mi Band 6 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

pkonrad
 Share

Recommended Posts

Przekręcić opaskę od wewnątrz nadgarstka i zobacz co z wynikami. Te czujniki co są w opaskach są mocno wrażliwe na kolor skóry i włosy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Witam która aplikacje polecacie do treningów mi fit czy ten xiaomi Wear? Dużo jeżdżę na rowerze i nie wiem która aplikacje wybrać do śledzenia treningów a niestety nie można synchronizować pomiędzy obydwoma aplikacjami treningów.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Hej mam takie pytanie w mi Band 6 zdarzyło się tak, że wieczorem zaczęly migać diody zielone i czerwona. Trwało to dłuższy czas, aż w końcu przestało. Póki co nie pojawiło się to spowrotem, ale zastanawiam się co to mogło być... ktoś coś?

Mam dużo problemów z tą opaska. Tętna mi mierzy nawet do 200bpm, opaska rozłącza się od telefonu gdy jest w drugim pokoju, mi Wear synchronizuje się z nią wieki. Treningi się same zatrzymują, a ja nic nie klikam! A budziki się same wyłączają nie wiem co robić pomocy

Adrian jak odpalasz trening na opasce to klikasz na dole na trybik, i na samym dole masz autopauza. Albo w aplikacji jak używasz mi fita to zakładka trening potem np spacer i z prawej strony u góry też masz ustawienia i autopauza

Adrian jak odpalasz trening na opasce to klikasz na dole na trybik, i na samym dole masz autopauza. Albo w aplikacji jak używasz mi fita to zakładka trening potem np spacer i z prawej strony u góry też masz ustawienia i autopauza
Na xiaomi wear nie ma takiej opcji?

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

Witam, czy ktoś mi pomoże zrozumieć? Wczorajszy trening ponad 10km, w czasie marszu aplikacja poinformowała, że limit 10000 kroków wykonany, a suma za cały dzień - 9000 kroków i 6km

1625300766755_share.jpg

1625300766755_share.jpg

Nie miałem 5 więc trudno mi porównać. Trening sam mi się włączył. Jak widać u mnie nie mam takiej liczby kroków zrobionych w trakcie dnia jak wyszła mi w trakcie treningu. 

Screenshot_2021-07-03-19-33-25-007_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2021-07-03-19-33-42-730_com.xiaomi.hm.health.jpg

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mi ręce opadły. Założyłem Mi banda 3 i 6 obok siebie na lewej ręce, bo podejrzewałem, że źle przelicza kalorie. Tak samo ustawione, taki sam trening, taki sam czas. Wszystko takie same. Jedynie jeden był na 1 telefonie drugi na drugim. Wyniki tętna powiedzmy, że zbliżone, ale kalorie to się rozjeżdżają w opór i to nie 1 raz kiedy to widzę. Po konsultacji z trenerem doszliśmy do wniosku, ze jednak pomiar 600 kcal przez mi band 3 jest dokładniejszy jakieś sugestie?

Screenshot_20211026-223618.jpg

Screenshot_20211026-223624.jpg

Screenshot_20211026-224746.jpg

Screenshot_20211026-224750.jpg

@FilOle

Trochę duża różnica, nawet biorąc pod uwagę, że Mi Bandy jakieś super dokładne nie są. Czy w drugim telefonie jesteś w aplikacji MiFit zalogowany na to samo konto Mi i jest tam dodana ta sama osoba lub osoba o takiej samej wadze, wzroście, wieku i płci? Wpisany w aplikacji wzrost ma wpływ na liczbę zliczanych kroków, więc jeśli te dane masz różne w obu telefonach, to może i kalorie mogą wyjść inaczej. Po zrzutach widzę, że to chyba dwa różne konta i dwie różne osoby. 

Edited by Direct

3 godziny temu, Direct napisał:

@FilOle

Trochę duża różnica, nawet biorąc pod uwagę, że Mi Bandy jakieś super dokładne nie są. Czy w drugim telefonie jesteś w aplikacji MiFit zalogowany na to samo konto Mi i jest tam dodana ta sama osoba lub osoba o takiej samej wadze, wzroście, wieku i płci? Wpisany w aplikacji wzrost ma wpływ na liczbę zliczanych kroków, więc jeśli te dane masz różne w obu telefonach, to może i kalorie mogą wyjść inaczej. Po zrzutach widzę, że to chyba dwa różne konta i dwie różne osoby. 

Jak robilem pomiary na 1 koncie wychodzilo podobnie. W sensie z dnia na dzien na treningach przeszedlem na miband 6 z 3. Chociaz nic w treningahc nie zmienilem to skoczyla ilosc spalonych kalorii tak jak widac powyzej. Pomyslalem, ze sprobuje 2 zalozyc obok siebie i zobacze co sie stanie. Z tego co kojarze 2 bandy nie moga byc wpiete w to samo konto to zrobilem 2 fake, ale te same parametry wzrost/wiek itp itd.

Moze mam wadliwa sztuke?

Edited by FilOle

Cześć, w mi band 4 bez problemu opaska automatycznie zmieniała poziom jasności w trybie nocnym i dziennym. W mi band 6 mimo zaplanowanych czasów włączania i wyłączania muszę jasność ustawiać ręcznie. Czy to problem modelu czy mojego urządzenia? A może coś dodatkowo powinienem ustawić? Z góry dzięki za pomoc.

• 2 months later...

Używam opaski Mi Band 4, głównie do biegania i przełączania muzyki, która włączona jest z telefonu.

Mam właczoną blokadę ekranu i pomimo blokady, podczas biegania, rękaw wyłącza mi opcje treningu.

Czy w Mi Band 6, jest jakaś blokada, którą będzie trudniej wyłączyć?

Od aktualizacji Messengera bądź aplikacji Mi Fit przestały wyświetlać się wiadomości z Messengera pomimo tego, że żadne ustawienia nie były zmienianie.  Wszystko działało jak należy i nagle zamiast wiadomości,  to pojawia się na opasce " 2 konwersacje " " dymek czatu aktywny " A wiadomość już nie. Po wyłączeniu widocznosci dymkow czatu w opcjach na messengerze, wiadomość znowu pojawia się na opasce. Ale zależy mi na tym żeby wiadomość się wyświetlała, a dymki czatu pojawiały na wyświetlaczu telefonu. Ktoś coś słyszał o tym problemie ?

• 1 month later...

Witam. Mam pewien problem z powiadomieniami w mojej opasce Mi Band 6. Otóż wiadomości jakie przyjdą nie są wyświetlane w pełnej wersji np słyszałem ze max liczba znaków to 1000 jednak mi wyświetla się wiadomość z limitem do chyba 200-300 znaków a na końcu pokazuje się nie dokończony wyraz wiadomości i zamiast końcówki pokazują się trzy kropki •••. Jeżeli ktoś wie co się dzieje i zna rozwiązanie to proszę o wyjaśnienie 

Edited by lasocki

• 2 months later...

Kilka dni temu mój MB6 przestał wyświetlać większość powiadomień. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, nie było też w ostatnim czasie aktualizacji aplikacji ZeppLife. Zdarzało mi się to sporadycznie przy starszych MiBandach, ale zawsze pomagało ponowne sparowanie opaski z aplikacją. Tym razem problem jest głębszy, bo nie da się nawet ponownie sparować opaski.

Próbowałem oczywiście restartować telefon, wyłączyć i włączyć ponownie BT, wylogować i zalogować się z powrotem w aplikacji, restartowałem opaskę, przywracałem opaskę do ustawień fabrycznych. Nic nie działa, opaska za nic nie chce dać się sparować.

Wiem, że nie jestem jedyny, bo w Google Play są nieliczne opinie, gdzie ludzie opisują identyczne objawy.

Jakaś awaria serwerów czy Xiaomi zepsuło MB6 żeby ludzie kupili nowe MB7? 😄

Edited by Direct

• 4 weeks later...

Hej. Dostałam wczoraj mi band 6. Opaska działa na dotyk bo da się ją sprawować z telefonem ale ekran jest czarny. Czy ktoś wie co mogę zrobić by działało normalnie, czy muszę oddać na gwarancję? 

• 3 months later...

Przesiadłem sie z MB4 na MB6 i generalnie jest to okropny krok wstecz. Lepszy jest tylko wyświetlacz - cała reszta posiada wiele wad ktorych nie było u poprzednika. Najgorsze jest ciągłe gubienie łączności z komórką - zdarza się to co kilka godzin. W Mi band 4 to się też zdarzało ale raz na kilkanaście dni. Tutaj muszę resetować BT w telefonie kilka razy dziennie co mnie doprowadza do nerwicy. Nie przychodzą powiadomienia na zegarek z komórki np smsy co jest dla mnie ważne.

Drugą okropną wadą jest nieprawidłowe liczenie kroków. Strasznie zaniża w stosunku do poprzednika. O jakies 20%. Na poprzedniej opasce codziennie (w dni robocze robiłem) 6-7tyś kroków. Teraz mam 4-5tyś. Zegarek po prostu nie aktywuje zliczania krokó dopoki nie zrobi ich się kilkanaście ciągu 10sekund. Algorytm gdzieś sie pogubił. Specjalnie nosiłem trzy opaski przez kilka godzin i tylko MB6 ma tą wadę. Inne pokazują mniej więcej to samo.

No i bateria- jest słabsza niż w poprzedniej opasce- myśle że też o 20-30%. MB4 wytrzymywała z 3 tygodnie. Teraz max 2 a jest przecież nowiutka....

Ktoś zna jakiś sposób na poprawienie sytuacji z gubieniem łączności z telefonem ?

Edited by cactus23