Skocz do zawartości

Mi Band 6 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam która aplikacje polecacie do treningów mi fit czy ten xiaomi Wear? Dużo jeżdżę na rowerze i nie wiem która aplikacje wybrać do śledzenia treningów a niestety nie można synchronizować pomiędzy obydwoma aplikacjami treningów.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam takie pytanie w mi Band 6 zdarzyło się tak, że wieczorem zaczęly migać diody zielone i czerwona. Trwało to dłuższy czas, aż w końcu przestało. Póki co nie pojawiło się to spowrotem, ale zastanawiam się co to mogło być... ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo problemów z tą opaska. Tętna mi mierzy nawet do 200bpm, opaska rozłącza się od telefonu gdy jest w drugim pokoju, mi Wear synchronizuje się z nią wieki. Treningi się same zatrzymują, a ja nic nie klikam! A budziki się same wyłączają nie wiem co robić pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian jak odpalasz trening na opasce to klikasz na dole na trybik, i na samym dole masz autopauza. Albo w aplikacji jak używasz mi fita to zakładka trening potem np spacer i z prawej strony u góry też masz ustawienia i autopauza
Na xiaomi wear nie ma takiej opcji?

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mi ręce opadły. Założyłem Mi banda 3 i 6 obok siebie na lewej ręce, bo podejrzewałem, że źle przelicza kalorie. Tak samo ustawione, taki sam trening, taki sam czas. Wszystko takie same. Jedynie jeden był na 1 telefonie drugi na drugim. Wyniki tętna powiedzmy, że zbliżone, ale kalorie to się rozjeżdżają w opór i to nie 1 raz kiedy to widzę. Po konsultacji z trenerem doszliśmy do wniosku, ze jednak pomiar 600 kcal przez mi band 3 jest dokładniejszy jakieś sugestie?

Screenshot_20211026-223618.jpg

Screenshot_20211026-223624.jpg

Screenshot_20211026-224746.jpg

Screenshot_20211026-224750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilOle

Trochę duża różnica, nawet biorąc pod uwagę, że Mi Bandy jakieś super dokładne nie są. Czy w drugim telefonie jesteś w aplikacji MiFit zalogowany na to samo konto Mi i jest tam dodana ta sama osoba lub osoba o takiej samej wadze, wzroście, wieku i płci? Wpisany w aplikacji wzrost ma wpływ na liczbę zliczanych kroków, więc jeśli te dane masz różne w obu telefonach, to może i kalorie mogą wyjść inaczej. Po zrzutach widzę, że to chyba dwa różne konta i dwie różne osoby. 

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Direct napisał:

@FilOle

Trochę duża różnica, nawet biorąc pod uwagę, że Mi Bandy jakieś super dokładne nie są. Czy w drugim telefonie jesteś w aplikacji MiFit zalogowany na to samo konto Mi i jest tam dodana ta sama osoba lub osoba o takiej samej wadze, wzroście, wieku i płci? Wpisany w aplikacji wzrost ma wpływ na liczbę zliczanych kroków, więc jeśli te dane masz różne w obu telefonach, to może i kalorie mogą wyjść inaczej. Po zrzutach widzę, że to chyba dwa różne konta i dwie różne osoby. 

Jak robilem pomiary na 1 koncie wychodzilo podobnie. W sensie z dnia na dzien na treningach przeszedlem na miband 6 z 3. Chociaz nic w treningahc nie zmienilem to skoczyla ilosc spalonych kalorii tak jak widac powyzej. Pomyslalem, ze sprobuje 2 zalozyc obok siebie i zobacze co sie stanie. Z tego co kojarze 2 bandy nie moga byc wpiete w to samo konto to zrobilem 2 fake, ale te same parametry wzrost/wiek itp itd.

 

Moze mam wadliwa sztuke?

Edytowane przez FilOle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w mi band 4 bez problemu opaska automatycznie zmieniała poziom jasności w trybie nocnym i dziennym. W mi band 6 mimo zaplanowanych czasów włączania i wyłączania muszę jasność ustawiać ręcznie. Czy to problem modelu czy mojego urządzenia? A może coś dodatkowo powinienem ustawić? Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Używam opaski Mi Band 4, głównie do biegania i przełączania muzyki, która włączona jest z telefonu.

Mam właczoną blokadę ekranu i pomimo blokady, podczas biegania, rękaw wyłącza mi opcje treningu.

Czy w Mi Band 6, jest jakaś blokada, którą będzie trudniej wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od aktualizacji Messengera bądź aplikacji Mi Fit przestały wyświetlać się wiadomości z Messengera pomimo tego, że żadne ustawienia nie były zmienianie.  Wszystko działało jak należy i nagle zamiast wiadomości,  to pojawia się na opasce " 2 konwersacje " " dymek czatu aktywny " A wiadomość już nie. Po wyłączeniu widocznosci dymkow czatu w opcjach na messengerze, wiadomość znowu pojawia się na opasce. Ale zależy mi na tym żeby wiadomość się wyświetlała, a dymki czatu pojawiały na wyświetlaczu telefonu. Ktoś coś słyszał o tym problemie ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pewien problem z powiadomieniami w mojej opasce Mi Band 6. Otóż wiadomości jakie przyjdą nie są wyświetlane w pełnej wersji np słyszałem ze max liczba znaków to 1000 jednak mi wyświetla się wiadomość z limitem do chyba 200-300 znaków a na końcu pokazuje się nie dokończony wyraz wiadomości i zamiast końcówki pokazują się trzy kropki •••. Jeżeli ktoś wie co się dzieje i zna rozwiązanie to proszę o wyjaśnienie 

Edytowane przez lasocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka dni temu mój MB6 przestał wyświetlać większość powiadomień. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, nie było też w ostatnim czasie aktualizacji aplikacji ZeppLife. Zdarzało mi się to sporadycznie przy starszych MiBandach, ale zawsze pomagało ponowne sparowanie opaski z aplikacją. Tym razem problem jest głębszy, bo nie da się nawet ponownie sparować opaski.

Próbowałem oczywiście restartować telefon, wyłączyć i włączyć ponownie BT, wylogować i zalogować się z powrotem w aplikacji, restartowałem opaskę, przywracałem opaskę do ustawień fabrycznych. Nic nie działa, opaska za nic nie chce dać się sparować.

Wiem, że nie jestem jedyny, bo w Google Play są nieliczne opinie, gdzie ludzie opisują identyczne objawy.

Jakaś awaria serwerów czy Xiaomi zepsuło MB6 żeby ludzie kupili nowe MB7? 😄

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Przesiadłem sie z MB4 na MB6 i generalnie jest to okropny krok wstecz. Lepszy jest tylko wyświetlacz - cała reszta posiada wiele wad ktorych nie było u poprzednika. Najgorsze jest ciągłe gubienie łączności z komórką - zdarza się to co kilka godzin. W Mi band 4 to się też zdarzało ale raz na kilkanaście dni. Tutaj muszę resetować BT w telefonie kilka razy dziennie co mnie doprowadza do nerwicy. Nie przychodzą powiadomienia na zegarek z komórki np smsy co jest dla mnie ważne.

Drugą okropną wadą jest nieprawidłowe liczenie kroków. Strasznie zaniża w stosunku do poprzednika. O jakies 20%. Na poprzedniej opasce codziennie (w dni robocze robiłem) 6-7tyś kroków. Teraz mam 4-5tyś. Zegarek po prostu nie aktywuje zliczania krokó dopoki nie zrobi ich się kilkanaście ciągu 10sekund. Algorytm gdzieś sie pogubił. Specjalnie nosiłem trzy opaski przez kilka godzin i tylko MB6 ma tą wadę. Inne pokazują mniej więcej to samo.

No i bateria- jest słabsza niż w poprzedniej opasce- myśle że też o 20-30%. MB4 wytrzymywała z 3 tygodnie. Teraz max 2 a jest przecież nowiutka....

Ktoś zna jakiś sposób na poprawienie sytuacji z gubieniem łączności z telefonem ?

Edytowane przez cactus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 8.06.2021 o 21:39, dzeryae napisał:

Mam problem z Mi Band 6. Najnowszy oficjalny soft czyli 1.0.1.36. W trakcie spaceru (ręcznie aktywuje) mimo spokojnego kroku i stabilnego mocowania opaski ok. 1 cm powyżej nadgarstka (zgodnie z zaleceniami producenta) tętno potrafi mi skakać do niebotycznych wartości np. stabilnie 100-110 a potem odczyty typu 150-160 a nawet do 175 bpm. Oczywiście idę tym samym tempem, a odczyty co jakiś czas wariują. W ogóle mam wrażenie, że powyżej 130 bpm czujnik opaski się "gubi" i potrafi dawać dziwne odczyty. Jak w załączniku. Czy też tak macie?

Mi Fit.jpg

Mam dokladnie ten sam problem.

Czy ktos już może sobie z tym poradził?

SmartSelect_20230415_212215_Zepp Life.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...