Jump to content

Redmi Note 9 Pro - co zrobić aby aktywować nagrywanie rozmów telefonicznych ?

Recommended Posts

Wersja na indonezje posiada, myslalem ze to jest po prostu wylaczone, a nie calkowicie wyrzucone. Z czego to zostalo wyrzucone z androida z miui czy skąd dokładnie? Bo posiadam stary tel. MI MAX 3 i tam mam najnowsze miui i androida i mam nagrywanie.

17 godzin temu, Netoper napisał:

Z Miui mającym działać na rynku europejskim.

Czyli jak zainstaluje miuipolska to będzie działać nagrywanie ?

21 godzin temu, zoltan78 napisał:

Tak, będzie działać.

No to chyba mam sprzeczne informacje bo gdzieś wyczytałem post, że to nie pomoże i nie będzie możliwości nagrywania rozmów, ale widocznie ktoś wprowadził w błąd. W takim razie będę instalował. Szukałem trochę czasu czy gdzieś jest tutorial jak sobie z tym poradzić pierwszy raz, jakiś dział dla początkujących ? Niestety nie znalazłem, jeżeli ktoś by pokierował linkiem to będę wdzięczny. Dziękuję.

Funkcja nagrywania została usunięta z romów które wydane są na region Global oraz EEA,. W indonezyjskim romie masz wbudowane aplikacje od Xiaomi a w pozostałych od Googla. Miui polska to rom oparty na chińskiej wersji, dla tego tam masz wszystkie nowości od Xiaomi z językami z globala.

Instalacja romu opisana została pod tym linkiem 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Wielkie dzięki za konkretną i wyczerpującą wiadomość. Mam jeszcze ostatnie pytania czy przechodząc na MIU POLSKA telefon będzie zżerał mniej baterii i będzie bardziej stabilny, szybszy - czy raczej jest to porównywalne? I czy aktualizacje w przyszłości będą wykonywane z poziomu telefonu bez problemu ? (Domyślam się, że tak, ale wolę dopytać).

Zależy od przypadku. Może być lepiej, może być trochę gorzej. W większości jest to porównywalne, może będzie odrobinę szybciej.

O ile Xiaomi czegoś nie popsuje to tak, OTA będzie bez problemu.

• Like 1
  • 2 weeks later...
Dnia 4.03.2021 o 08:13, zoltan78 napisał:
Funkcja nagrywania została usunięta z romów które wydane są na region Global oraz EEA,. W indonezyjskim romie masz wbudowane aplikacje od Xiaomi a w pozostałych od Googla. Miui polska to rom oparty na chińskiej wersji, dla tego tam masz wszystkie nowości od Xiaomi z językami z globala.
Instalacja romu opisana została pod tym linkiem 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Zoltan78 zastanawia mnie jedna rzecz piszesz, że z Globala funkcja jest usunięta a mnie jedna rzecz zastanawia bo mam Globala 12.0.3 zero modyfikacji i teraz tak w krajach takich jak Polska , Francja,Niemcy cały Benelux oraz UK owszem nie ma tej opcji ale wjechałem na Szwajcarię i sam byłem w szoku bo opcja się pojawiła (jedyny mały ból przy włączaniu gada po niemiecku, że nagrywa rozmowę i rozmówca również to słyszy ) nie wiem dla czego czy to zależy od sieci komórkowej , bo raczej nie od regionu , bo miałem ustawiony na Polskę. Oczywiście tylko wyjechałem ze Szwajcarii opcja zniknęła (czyli zalogowałem się do sieci w tym przypadku Francuskiej , region próbowałem zmienić ale to nic nie daje ) i co ciekawe znaczek mikrofonu oznaczający, że ta rozmowa jest nagrana jest obok ale po kliknięciu w rozmowę, żeby odsłuchać niestety nie mamy do niej dostępu.

Spoiler

ce3f298c7e140de31dcc572b104b849e.jpg266de8c96242a86706693b9a96a666a5.jpgb5910e5dd3f681fa4288d7eb4d4c9ae2.jpga697e44fb490ac3711efb33f3bf8c6f5.jpg7c3ef7aedaa2a04ea6be2218131e906e.jpg54957c168ffdcb08f0b5c5eac16d13cd.jpga016abc52e7fd34deb7e361b4e6fc998.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

To co opisujesz to jest nagrywanie z dialera google, i niestety ale tak ono będzie działać w przyszłości we wszystkich krajach. Podczas nagrywania będzie informacja o tym. W systemowym nagrywaniu od Xiaomi takiej informacji nie ma, lecz ona została wyłączona a rom Global i EEA pozbawiony tej aplikacji. W zamian za nią masz właśnie google.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka

To co opisujesz to jest nagrywanie z dialera google, i niestety ale tak ono będzie działać w przyszłości we wszystkich krajach.

Na moje potrzeby by wystarczyła wersja od Google nawet by odstraszało część telemarketów po usłyszeniu że jest rozmowa nagrywana . A to, że w wersji od Xiaomi nie ma takiej informacji to dobrze wiem, bo mój poprzednik czyli Xiaomi MI MIX 2s właśnie ma oprogramowanie Xiaomi i nagrywanie działa bardzo dobrze i trochę mi tego brakuje , a nie każde oprogramowanie nagrywające rozmowy chce działać poprawnie .

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Jeśli można włączyć się do dyskusji to przedstawię swój temat.  Do Redmi 9 wgrałem ROM Taiwan, bo dostałem info, że Indonezja blokuje NFC, a Taiwan chodzi. No to wgrałem, nagrywanie rozmów, owszem ACR także ruszył. Po kilku dniach NAGRYWANIE NIE DZIAŁA. W systemie i aplikacji Telefon Xiaomi zaznaczona opcja nagrywaj, ale na dysku są tylko te, które nagrały się w pierwszych dwóch dniach. I nie daje się włączyć. 

Macie na to jakiś sposób. Po to wgrywałem azjatycki ROM, żeby mieć nagrywanie, to dla mnie sprawa kluczowa. 

• 1 month later...

Mogę powiedzieć co mi zadziałało na poco x3 pro miui global 12.0.5.0, ACR w wersji 32.9 i pozwolenie mu na autostart nagrywanie działa od 1 kwietnia do teraz, rozmawiając przez tel wszystko pięknie sie nagrywa, przez słuchawki bt tws1 pro nagrywa tylko mnie, dalej już nie kombinowałem.

Edited by overtrash