Skocz do zawartości

Mi 10T Lite - Official MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Dudek600 napisał:

Niestety link do global nie działa

Mi 10T Lite - Global Stable ROM

MIUI V12.0.5.0.QJSMIXM

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.QJSMIXM/miui_GAUGUINGlobal_V12.0.5.0.QJSMIXM_16a6aaa02d_10.0.zip

OTA
https://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.QJSMIXM/miui-blockota-gauguin_global-V12.0.1.0.QJSMIXM-V12.0.5.0.QJSMIXM-21ac353fef-10.0.zip

Changelog:

  • Optimization: Updated Android Security Patch to October 2020. Increased system security.
  • Optimization: LCD smart frame rate
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już, pozostało mi czekac168 godzin i odblokuję.

Który najlepiej wgrać póki nie ma miui Polska na ten model?

 

No odblokowany mój xiaomi mi10t lite.Teraz chciałbym wgrać któryś z tych romów mixm (chyba wybiorę).

tylko pytanko czy jak go pobiorę i wrzucę do pamięci telefonu to bedę mógł go wgrać z menu aktualizacji ota wybierając ten plik romu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2020 o 22:24, zoltan78 napisał:

Nie. Musisz wgrać TWRP i dopiero z tego poziomu wgrać rom. Jak wgrywać rom miui polska (xiaomi.eu) znajdziesz w dziale Toturiale 

Na Mi10t Lite jeszcze nie ma TWRP

 

Dnia 12.12.2020 o 00:38, 77kylo napisał:

I d*pa coś poszło nie tak stoi na fastboot i nic nie moge zrobić

Spróbuj uratować mi flashem (wgraj nim na nowo czysty rom Mi10tLite (gauguin). Poza tym nie instaluj Romów z innego telefonu - tylko i wyłącznie pod ten model (z tego co zrozumiałem próbowałeś instalować rom dla mi mix??)

Ewentualnie jeśli coś poszło nie tak przy instalacji (nie rozpoczęła się z powodu wykrycia złego modelu telefonu) spróbuj przytrzymać przez dłuższy czas przycisk zasilania - powinno go zrestartować. Druga opcja - komenda fastboot reboot

 

Co do romu miuipolska - jest wersja stabilna xiaomi.eu 

Post na XDA

Link do pobrania:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro5G_MI10TLite_V12.0.6.0.QJSCNXM_v12-10-fastboot.zip/download

 

Aktualnie tylko i wyłącznie możliwość instalacji przez fastboot z powodu braku TWRP. Dopóki nie będzie TWRP, aktualizacje romu xiaomi.eu będą przeprowadzane tylko przez fastboot.

 

Instrukcja instalacji w poście na XDA-Developers

 

Edytowane przez Dudek600
Dodana treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki za zainteresowanie.

Juz wszystko w porządku przeflaszowałem go miflash  za pomoca romu fastboot global 12.0.6 QJSMIXM.

Pod koniec wyskoczył błąd i info,że nie wgrano.Jednak włączył się na szczęście i już był ten rom w środku.

Na razie działa wszystko

Co do Polskiego MIUI to poczekam aż pojawi się na polskiej stronie oficjalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2020 o 20:03, 77kylo napisał:

Dzęki za zainteresowanie.

Juz wszystko w porządku przeflaszowałem go miflash  za pomoca romu fastboot global 12.0.6 QJSMIXM.

Pod koniec wyskoczył błąd i info,że nie wgrano.Jednak włączył się na szczęście i już był ten rom w środku.

Na razie działa wszystko

Co do Polskiego MIUI to poczekam aż pojawi się na polskiej stronie oficjalnie..

u mnie xiaomi.eu z linku, który wysłałem śmiga.
 

Mi 10T Lite / Redmi Note 9 Pro 5G - TWRP

Link do TWRP na dysku Google

W przypadku problemu z bootowaniem telefonu:

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

Podobno* testowane z romem xiaomi.eu V12.0.6.0.QJSCNXM

Źródło: https://www.clien.net/service/board/lecture/15701689


Aktualnie nie jestem w stanie sprawdzić jak się sprawuje to TWRP,  ponieważ przekroczono limit pobierania dla tej paczki na google drive. 
Więcej informacji zamieszczę gdy tylko uda mi się przetestować / pobrać pliki.
Co do flashowania vbmeta.img - prawdopodobnie chodzi o ponowny flash vbmeta.img z romu xiaomi.eu V12.0.6.0.QJSCNXM
jeśli komuś uda się w najbliższym czasie pobrać to może wstawić mirror 

Dodatkowo proszę o dodanie romu xiaomi.eu stable na miuipolska.pl - na xiaomi.eu już od pewnego czasu jest

 

Edytowane przez Dudek600
DODANE ŹRÓDŁO INFORMACJI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dudek600 napisał:

Aktualnie nie jestem w stanie sprawdzić jak się sprawuje to TWRP,  ponieważ przekroczono limit pobierania dla tej paczki na google drive. 

I bardzo dobrze, bo to TWRP pod RN9 5G, a nie PRO 5G. To zupełnie inne telefony. Pro 5G to nasz Mi 10T Lite, a 9 5G to u nas będzie Redmi Note 9T (Mediatek).

Co do dodania to pewnie niedługo będzie dodane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Orjon napisał:

I bardzo dobrze, bo to TWRP pod RN9 5G, a nie PRO 5G. To zupełnie inne telefony. Pro 5G to nasz Mi 10T Lite, a 9 5G to u nas będzie Redmi Note 9T (Mediatek).

Co do dodania to pewnie niedługo będzie dodane.

70c3fc4d9a1557.png?w=780&h=30000&gif=true

Według tego jest to jednak Redmi Note 9 Pro 5g - nazwa kodowa GAUGUIN - czyli ta sama co Mi10T Lite.
Rom od xiaomi.eu da się zainstalować na jednym i drugim telefonie:
image.thumb.png.e1212f3f42c0cfeac4676d219918e23b.png

W przypadku TWRP nie powinno być tak samo ? ;-;

 

/// próbuję za pomocą fastboot boot twrp.img odpalić to recovery bez flashowania ale wywala mi taki błąd :
image.thumb.png.bd8293b3b7642cb8351a8ca894ca2061.png

zobaczymy za pare dni jak sytuacja się rozwinie i poedytuje/pokasuje posty

Edytowane przez Dudek600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM jest OK, poprawny, i to do ROM-u odnosił się ingbrzy, ale TWRP nie jest OK. TWRP z linku W OGÓLE NIE JEST POD REDMI NOTE 9 PRO 5G (Chiny)/MI10T LITE (Global). Jest pod REDMI NOTE 9 5G (Chiny)/Redmi Note 9T (Global). To są dwa kompletnie inne telefony, z innymi procesorami, aparatami, no wszystkim. TWRP od jednego nie będzie działać na drugim. Nazwa kodowa RN9Pro 5G to gauguin, RN9 5G - cannon (bądź cannong na global).

Zadałem sobie odrobinę trudu by te img rozpakować - propy mówią jasno:

ro.product.system.brand=Redmi
ro.product.system.device=cannon
ro.product.system.manufacturer=Xiaomi
ro.product.system.model=Redmi Note 9
ro.product.system.name=cannon

To nie jest TWRP pod Mi 10T Lite.

Dla niedowiarków prop.default: prop.default

Edytowane przez Orjon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:
Xiaomi.eu ROM dla Xiaomi MI10T Lite [gauguin] - V12.0.7.0.QJSCNXM

 

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro5G_MI10TLite_V12.0.7.0.QJSCNXM_v12-10-fastboot.zip/download

instalacja/update wg poradnika na XDA: Post na XDA
Na ten moment aktualizacja nadal tylko i wyłącznie przez fastboot.

Lista zmian:
Optymalizacje i poprawki, a także aktualizacja tłumaczeń.

SS:

Spoiler

Screenshot_2020-12-19-00-54-37-743_pl.zdunex25.updater.jpg.15755960676a7b6c99feb2014015d80f.jpgScreenshot_2020-12-19-00-54-46-025_pl.zdunex25.updater.jpg.4ddccced74780cbf813eb2b4d71622c9.jpg

 

 

 

Edytowane przez Dudek600
estetyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 16:31, 77kylo napisał:

Już, pozostało mi czekac168 godzin i odblokuję.

Który najlepiej wgrać póki nie ma miui Polska na ten model?

 

No odblokowany mój xiaomi mi10t lite.Teraz chciałbym wgrać któryś z tych romów mixm (chyba wybiorę).

tylko pytanko czy jak go pobiorę i wrzucę do pamięci telefonu to bedę mógł go wgrać z menu aktualizacji ota wybierając ten plik romu?

skąd tyle godzin czekania???? też mam podobną liczbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.12.2020 o 17:14, 77kylo napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.Ale

Pobrałem najnowszy xiaomi.eu ,mam w telefonie global MIXM.

Mam rozumueć że wystarczy wprowadzić telefon w tryb fastboot i za pomocą miflash wgrac go?

Nie przez miflash tylko przez skrypt .bat, który znajdziesz po wypakowaniu pobranego archiwum plików. Instrukcja ktory skrypt włączyć jest na forum XDA w poście z romem. Żeby uniknąć bricka najlepiej użyj opcji install z wipe żeby mieć na czysto wszystko, dopiero aktualizacje wgrywaj bez wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP już jest

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=318225

Wyszła też aktualizacja do Androida 11 i MIUI 12.5 China Beta ROM v21.1.11 - także niedługo powinno się coś szykować dla nas od Xiaomi.eu 

https://hugeota.d.miui.com/21.1.11/miui_GAUGUIN_21.1.11_7b25dbee69_11.0.zip

 

jest juz rom xiaomi.eu oparty na becie ;] ogólnie nie wszystko chodzi tak jak powinno ale w końcu to pierwsza beta z androidem 11 więc można było się spodziewać

Jak ktoś lubi nowości i nie zależy mu żeby wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku to polecam się przenieść na weekly

 

 

 

 

Edytowane przez Dudek600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...