Jump to content

[PORADNIK AKTYWACJI] Kupiłem nową hulajnogę i po włączeniu pika (Brak błędu)

Battery_Saver
 Share

Recommended Posts

Jest to poradnik dla osób, które zakupiły jedną z nowych wersji hulajnóg od Xiaomi, czyli: Essential, 1S, PRO2

Kupiłeś hulajnogę, wyjmujesz z pudła, skręcasz kierownicę, włączasz i.... NIC. Hulajnoga pika i nic nie da się zrobić...

OSZUKALI MNIE!

Spokojnie, to normalne! Nowe hulajnogi wymagają AKTYWACJI w aplikacji Xiaomi Home. 

Jest to bardzo proste, niestety troszkę trwa - ale jest wymagane do korzystania z urządzenia.

Jak wykonać aktywacje?

1. Wyjmij z pudła hulajkę, skręć wymagane elementy

2. Na urządzenie mobilne pobierz aplikacje XIAOMI HOME

3. Uruchom aplikację, zaloguj się na swoje konto Xiaomi, lub utwórz nowe konto (należy wybrać region zgodny z dystrybucją hulajnogi)

4. W prawym górnym rogu aplikacji znajduje się PLUS + służący do znajdowania/dodawania nowych urządzeń - naciskamy

5. Uruchamiamy hulajnogę przyciskiem na kierownicy (podczas procesu aktywacji hulajnoga będzie cały czas pikać - to normalne)

6. W aplikacji powinna się nam pojawić nasza hulajnoga (musimy mieć włączony Bluetooth oraz lokalizację w telefonie)

7. Naciskamy na znalezione urządzenie, aplikacja prosi nas o sparowanie z pojazdem, czyli o naciśnięcie 1x przycisku na kierownicy - naciskamy

8. Trwa proces parowania, dodawania i sprawdzania urządzenia.

9. Po chwili możemy wybrać lokalizację pojazdu (Salon, sypialnia :P itp) oraz nadać mu swoją nazwę

10. Hulajnoga została sparowana z naszym kontem i urządzeniem.

11. TERAZ UWAGA: pojawi się jedno powiadomienie na dole aby zaakceptować warunki używania (wymagane jest zaakceptowanie) oraz na 99% informacja o aktualizacji oprogramowania hulajnogi! Więc jeśli nie chcesz aktualizować pojazdu - to uważaj w tym miejscu i nie naciskaj OK bez przeczytania dokładnie komunikatu. Jeśli chcesz aktualizować - naciskaj OK, jeśli nie chcesz - naciskaj Cancel.

12. To jeszcze nie koniec! Hulajnoga będzie nadal pikać a na telefonie pojawi nam się informacja o bezpieczeństwie i filmik, który trwa około 1min 17sec i MUSIMY GO ZOBACZYĆ DO KOŃCA (bez tego hulajnoga nie zostanie aktywowana). Więc oglądamy :(

13. Po zakończeniu filmiku, będziemy mogli na dole nacisnąć przycisk CONTINUE po czym w końcu ukaże się nam wyczekiwany przycisk: ACTIVATE. Naciskamy go i HURAAAA, hulajnoga już nie pika i mamy aktywowaną hulajkę.

PS. Poradnik wydaje się dość banalny, ale wiele osób ma problem, nie ma cierpliwości i tak dalej. Niestety proces aktywacji wygląda dokładnie tak jak opisałem wyżej i musimy go przejść krok po kroku

Powodzenia i hulajcie z głową

Edited by Battery_Saver
  • Thanks 1

• mrosi pinned this topic
  • 3 months later...

@SuperbConqueror @obso23 Zastanówcie się czy na pewno chcecie aktualizować. Nowe wersje ostatnio nic nie wnoszą a tylko komplikują życie, jak na przykład zniknięcie tempomatu. Już nie wspominając że, jak was najdzie na modyfikacje oprogramowania to może być problem i tylko odwrócenie zmian stlink-iem pomoże  (kable, komputer, rozbebeszony kontroler).

• 1 month later...

A ja mam taki problem iż hulajka była juz aktywowana w sklepie. A jeśli chce połączyć się z aplikacja xiaomi home by pobawić się w ustawieniach wyskakuje komunikat o wpisaniu hasła i nic nie mogę dalej zrobić resety nic nie pomagają, jest jakiś sposób by te hasło zresetować lub usunąć?

20 godzin temu, tomtas napisał:

resety nic nie pomagają

1. Wyłącz hulajnogę
  2. naciśnij i trzymaj manetkę gazu
  3. naciśnij i trzymaj klamkę hamulca
  4. naciśnij i trzymaj przycisk włącz/wyłącz

Trzymaj tak długo (około 3-4 sekundy) aż hulajnoga wyda z siebie kilka krótkich sygnałów (piknięć)

Dla pewności czy tak zrobiłeś ?

• 1 month later...

Heh. Właśnie pierwsze zetknięcie z hulajnogą. Zakupiona dzięki promocji Mi 11. Żeby nie ten poradnik (co to go sam podpinałem)... ;)

[EDIT]

Hulajnoga aktywowana. Powstał jednak problem. W trakcie aktywacji syn przypisał ją do swojego konta Xiaomi. Czy teraz tylko on może z niej korzystać? W sensie, czy musi ją podłączać do telefonu, za każdym razem, kiedy chce ją uruchomić i jeździć? Jeśli nie, to OK.

Jeśli tak, to czy taka hulajnoga może być przypisana do kilku kont, żeby nie tylko jedna osoba mogła nią jeździć?

@Battery_Saver, @Tidnes...?

OK. Nieaktualne. Młody wykombinował.

Okazał się, że jako główny (pierwszy) właściciel udostępnił hulajnogę. Mam ją teraz ja i żonka.

Będzie jeżdżone. :D

20 godzin temu, mrosi napisał:

Jeśli tak, to czy taka hulajnoga może być przypisana do kilku kont, żeby nie tylko jedna osoba mogła nią jeździć?

Zależy czy syn będzie blokował hulajnogę w aplikacji. Jak to zrobi to warto się „podzielić”, jak nie to MiHome jest bezużyteczne i lepiej oglądać co w hulajnodze piszczy za pomocą M365 Tools.

Dla jasności jakby ktoś wygooglał... udostępnianie urządzeń w MiHome działa tylko w ramach tego samego regionu (serwera).

Przy ew. sprzedaży hulajnogi warto ją usunąć ze swojego konta, aby nowy właściciel mógł cokolwiek począć w swoim MiHome.

• Like 1

• 2 months later...

Dnia 24.06.2021 o 19:15, Tidnes napisał:

@sebekcrx Inny telefon i/lub odinstalowanie i instalacja MiHome była już grana ?

raczej nie , sorki ze dopiero pisze , kumpel do mnie dzwonił ze kupił w belgii hulajnoge i ze aktywowac nie moze i hulajka lezy i nigdy jeszcze ją nie jezdził , masakra narobili teraz , powinno byc start i jedziesz , kazałem mu do serwisu zadzwonić , jutro obadam jak se poradził , podpowiem ze zmienialismy region na polska i belgia i dalej d*pa , jak sie dowiem wiecej cos to napisze jak to sie skonczyło

• 2 months later...

Czy aktywacja Mi E. Pro2 na Niemcy, pozwoli jezdzić szybciej w innych krajach, jeśli hulajnogę zabiorę ze sobą? np na wakacje?
I drugie pytanie... czy dezaktywując na koncie niemieckim (tutaj ją kupiłem) pozwoli aktywować wyższą prędkość w innym kraju? na przykład poprzez VPN? próbował ktoś?

to gdzie będziesz jej używał nie ma znaczenia. Blokada jest softwareowa i jest to niezależne od tego w jakim regionie ją aktywujesz. Jeśli pojazd jest na rynek niemiecki z datą produkcji 2000+ to ma ograniczenie fabrycznie i jedyna opcja by je usunąć to wgrać odpowiednio zmodyfikowany soft

Ok dziękuję. Już rozumiem że to wymóg UE a nie poszczególnych krajów.
JEdnakże, ponieważ zdążyłem zaktualizować 😪  nie wiem czy bez tego hulajnoga jechałą szybciej...
Czytając różne regulacje w Europie, widzę że hiszpańska drogówka daje mandaty powyżej 25km/h... znaczy, że Hiszpania ma wyższą prędkość?
Pozostaje mi wgrać inny soft by móc jezdzić troszkę szybciej.
No i musze poszukać jakiegoś telefonu z Androidem, bo na IOS chyba nic niedziała? z apkami m365+/dashobard nie chce się połączyć. więc tempomatu też nie mam 🤯
dzięki jeszcze raz za wyjaśnienie...biorę się za odrabianie lekcji.

@Gregorio_Es

Ograniczenia zależą od nr seryjnego hulajnogi i oczywiście oprogramowania kontrolera.

Dla pro2 wgraj pierwsza wersje https://files.scooterhacking.org/firmware/pro2/DRV/DRV223.zip

Zrobic to możesz albo przez https://play.google.com/store/apps/details?id=sh.cfw.utility dla Androida lub

dla iOS https://testflight.apple.com/join/RaFiBTgi

Niestety Beta scooter companion jest prawie zawsze pełna wiec pozostaje „side load” przez altstore z repo https://scootercompanion.github.io/depiction/web/engineering.0x.scootercompanion.html

• Like 1

ok udało mi się zmienić region, jest postęp. Mam 25km/h ale chaiłbym więcej.
Wgrałem tez  nowe FW ...
DRV 223
BMS 126
BLE 129.
NIE MNIEJ, nie umiem zwiększyć prędkości, udało mi się aktwywować *Turbo* co daje mi 31km/h ale chciałbym mieć w trybie sport, na stałe.
W mnogości postów, nie umiem odnaleźć (chociaż czytałem o tym) gdzie i jak mam zmienić by móc sicieszyć tym trybem.
ktoś może mnie pokierować?

Dzięki!! 
Teraz to jest jazda!  Muszę się mocno trzymać kierownicy....😂  na wybojach.
Bateria w połowie rozładowana i jazda 28-29 na tempomacie.
Naładuję i zobaczymy jutro, za dnia!

Teraz pytanie raczej teoretyczne. Tempomat tylko dla najwyższej prędkości?
Nie można sobie wybrac utrzymując w chwilę w jednym położeniu?
Dzięki jeszcze raz...

Jedyna opcja do regulacji tempomatu jest czas po jakim się włączy Cruise Control -> Cruise Control Delay.

Wiem, że tempomat plus wyboje kiepsko ze sobą współpracują, spróbuj techniki przytrzymania manetki kciukiem i palcem wskazującym.