Skocz do zawartości

MiFit dla CyanogenMod


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Z MiBand jest taki problem, że oryginalna aplikacja w sklepie play jest po chińsku lub angielsku a wersja, która jest w romach MIUI nie instaluje się na CM, ze względu na podpisanie innym kluczem.

Pozwolę sobie testowo opublikować wersję wyciągniętą z ROM-ów MIUI 6 i 7, podpisaną zmienionym kluczem, która działa na romach typu CM, Mokee i podobnych :)

 

Najnowsza dostępna wersja: Google Play   ;-)

Starsze wersje:

MiFit z powiadomieniami dla 3 aplikacji:

Te wersje nie mają powiadomień dla aplikacji:

Starsze wersje z powiadomieniami dla wielu aplikacji:

 

Dla wersji bez powiadomień lub gdy 3 powiadomienia nie wystarczają, warto zainteresować się płatną aplikacją Mi Band Tools   ;-)

 

MiFit_1_8_111.jpg

 

By działały powiadomienia w aplikacji wchodzimy w: Ustawienia telefonu -> Powiadomienia -> Dostęp do powiadomień i zaznaczamy MiFit

 

MiFit_powiadomienia.jpg

 

Podziękowania dla Acid-a za zrobienie wersji PL dla MIUI i wytłumaczenie mi jak zmienić podpis, by działało na innych systemach  :)

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :) Nie wiem czy w dobrym temacie pisze :P

No ale to tak. Mam Jiayu G4S z romem CM a konkretnie: 20141113 MG v8. Dzisiaj przyszła mi opaska miband. Zainstalowałem aplickacje z tematu tutaj :) Wykryło ją i działa tylko że mam problem z powiadomieniami. Powiadomienia np na GG działają bez problemu tak jak sobie ustawie jednak dla aplikacji sms jest zero reakcji jak dostane smsa. Nie używam fabrycznej aplikacji wiadomośći tylko GoSMS pro. Ustawiłem przy niej tak jak dla GG i nie powiadamia ;/ Co robie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poradziłem sobie :) jak jest utawione okienko pop-up w GoSMS to nie powiadamia. Wyłączyłem i jest ok. Tylko teraz mam jeszcze jedno pytanie. Co jakiś czas opaska sama mi wibruje i dwa razy miga środkową dioda i 3 razy wszystkimi na niebiesko. Co to oznacza?

 

Prawdopodobnie masz ustawiony jakiś alarm z powiadomieniem w kolorze niebieskim, którego termin się zbliża. Przynajmniej tak jest na Redmi 1S. Ja mam ustawione powiadomienie dla alarmu na żółto a led domyślny dla opaski na niebiesko. Jak zbliża się termin alarmu to opaska zawibruje i zamiga jednym ledem na niebiesko (kolor domyślny opaski) - masz czas na wyciągnięcie ręki i spojrzenie na opaskę a potem zacznie sygnalizować wszystkimi trzema ledami w kolorze żółtym (kolor powiadomienia dla alarmów z zegara) - po kolorze wiem co to za alarm, bo dla różnych powiadomień mam różne kolory ustawione. Na belce powiadomień pojawi się symbol zegarka. Robi tak kilka razy przed terminem alarmu i mogę go wcześniej anulować.

Jak nadejdzie termin alarmu to poza opaską zacznie też wibrować telefon i sygnalizować alarm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz ustawiony jakiś alarm z powiadomieniem w kolorze niebieskim, którego termin się zbliża. Przynajmniej tak jest na Redmi 1S. Ja mam ustawione powiadomienie dla alarmu na żółto a led domyślny dla opaski na niebiesko. Jak zbliża się termin alarmu to opaska zawibruje i zamiga jednym ledem na niebiesko (kolor domyślny opaski) - masz czas na wyciągnięcie ręki i spojrzenie na opaskę a potem zacznie sygnalizować wszystkimi trzema ledami w kolorze żółtym (kolor powiadomienia dla alarmów z zegara) - po kolorze wiem co to za alarm, bo dla różnych powiadomień mam różne kolory ustawione. Na belce powiadomień pojawi się symbol zegarka. Robi tak kilka razy przed terminem alarmu i mogę go wcześniej anulować.

Jak nadejdzie termin alarmu to poza opaską zacznie też wibrować telefon i sygnalizować alarm.

Dobra chyba znalazłem w czym problem :) Ustawiłem żeby na telefonie wyświetlało opis tego co wibruje :) I zawsze jak wibruje pojawia się "Połączenie przychodzące".  Miałem nie odebrane ale wszedłem w ostatnie nie odebrane i powinno być ok a tu cały czas mi to zgłasza. Nie wiem czy dobrze myśle może to coś z raportami sms? Może ktoś wie co z tym zrobić? :P

Edytowane przez master2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wersji angielskiej (Notification version) http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=53761&page=1&mobile=2 , też masz takie efekty ?

Na wersji z twojego linku a konkretnie "MiFit_1.3.912_401_en_notify.apk " jest to samo. Jak wyśle smsa wyświetla się "Vibrating: Incoming call" i wibruje plus miga ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

Zauważyłem już... na szczęście po odinstalowaniu tej nowszej wersji i wgraniu starszej MiOpaska jest wszystko ok, tyle że trzeba było od nowa klepać numer telefonu oraz hasło do chmury xiaomi i parować opaskę.


MiOpaska_1.3.912_401_PL też ma pewien brak w tłumaczeniu, jak się podłączy opaskę do ładowania to po naładowaniu wyskoczy komunikat po chińsku, ale to drobiazg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj rano pojawił się komunikat logowania do chmury (Wpisz się), zignorowałem go i zamknąłem aplikację. Po ponownym uruchomienie opaska się normalnie zsynchronizowała.

Także są z tym jakieś problemy a większe trudności pewnie byłyby jakbym nie miał programu zainstalowanego od dawna i musiał robić pełną synchronizację lub instalował nowy program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odblokowywaniem telefonu za pomocą MiBanda. Funkcja fajna :) Mam opaskę na ręce a w telu MIUI 5.4.17 i odblokowywanie działa jak jestem blisko telefonu. Ale jak np telefon zostawie na biurku i ide na dól po powrocie znowu musze w blokadzie ustawiać odblokowywanie przy pomocy opaski mimo tego ze pokazuje że jest włączone to nie działa. Jak jestem cały czas w zasięgu telefon - Miband jest ok. Ale jak już się oddale to odblokowywanie nie działa ;/ Co mogę na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta nowa wersja jest bez powiadomień ;(

 

Ja nie modyfikuję w żaden sposób samego programu, zmieniam tylko podpis aplikacji zrobionej przez chińczyków i przetłumaczonej na PL przez Acid-a dla MIUI tak by dało się zainstalować i działało na romach typu CyanogenMod, Mokee, Resurrection, Euphoria i innych ;)

Także jak coś nie działa na MIUI to na innych systemach będzie tak samo.

 

Starszych wersji aplikacji nie kasuję, zawsze bez problemu możesz je pobrać, zainstalować i powinny działać nawet jak nowsza wersja zaktualizowała firmware samej opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...