trucha

Xiaomi Security Camera 360 1080p, region i sygnał WiFi

Recommended Posts

Cześć,

mam dwa problemy z kamerą jak w temacie. Pierwszy to region.

Sąsiad ma dokładnie tą samą kamerę, jego wersja softu to 3.5.8_0415 i może bez problemu dodać kamerę w regionie polskim.

Ja mam wersję 3.5.8_0406 (nie mam możliwości aktualizacji) i kamera działa mi jedynie na regionie chińskim - dlaczego?

Drugi problem to zasięg. Zmieniłem nieco infrastrukturę sieci w domu i na górze mam router Xiaomi, a na dole repeater. Kamera jest oddalona około 2m od repeatera, a mimo wszystko łączy się z routerem, przez co siła sygnału to jedynie ~20%. Czy da się w jakiś sposób połączyć kamerę bezpośrednio z repeaterem?

twoj sasiad nie ma tej samej kamery. ma podobna. twoja to MJSXJ02CM, a jego MJSXJ05CM. sprawdz na spodzie jest model podany ;)

generalnie masz firmware z regionu china, ktory nie dziala na eu. musisz zrobic downgrade. robisz format karty pamieci w kamerce i wrzucasz na nia plik tf_recovery.img z tego zipa

http://cdn.cnbj2.fds.api.mi-img.com/chuangmi-cdn/product/ipc009/firmware/IPC009_3.4.6_0213.zip

odpinasz od zasilania, wkladasz karte sd, podpinasz zasilanie i czekasz na flash firmware. po tym bedzie dzialac na eu.

@rezmus Dzięki serdeczne, spróbuję wieczorem!

A czy w kwestii repeatera wiesz coś może albo możesz odnieść do jakiegoś wątku/tutoriala/info?