Skocz do zawartości

Mi9 i Huawei watch GT problem z łączeniem


Tartary

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że przy pierwszym połączeniu zegarka z mi9 wszystko działa i przychodzą powiadomienia, natomiast jak oddale się z zegarkiem od telefonu i wrócę to za żadne skarby nie łączy zegarka z mi9 ponownie.

Potrafi połączyć ponownie dopiero po wybudzeniu ekranu pomimo, że wszystkie uprawnienia włączone, czyli na ekranie blokady, modyfikacja ustawień systemowych, działanie w tle, nawet wyłączone oszczędzanie baterii dla tej aplikacji i wszystkie inne możliwe uprawnienia włączone, a wciąż jest problem z połączeniem.

Na zagranicznych forach również piszą o tym problemie Huawei watch GT z telefonami xiaomi.

Dodam jeszcze, że zegarek z telefonem można sparować tylko przez aplikację Huawei zdrowie i tam łączy przez bluetooth, a w ustawieniach bluetooth telefonu w ogóle nie widać zegarka pomimo, że jest połączony.

Bez problemu łączy ponownie na iPhone, Huawei, Xperia (sprawdzone), a z Xiaomi problem.

Czy ktoś coś wie na ten temat, lub miał podobny problem i wie, czy w ogóle można sobie z tym jakoś poradzić? 

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeblaze Thor4 Dual i wiiwatch 2.

Pomogło odinstalowanie apki i wyczyszczenie śmieci, restart telefonu, połączenie zegarka po BT, zainstalowanie apki i konfiguracja na połączonym cały czas zegarku. 

Zero stresu już czas długi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka zablokowana kłódką przed czyszczeniem? Jeżeli apka od opaski się zamyka, to nawet MiBanda potrafi zerwać, a to przecież produkt Xiaomi. Dodam również, że to nie problem z Xiaomi, a z opaską (a raczej aplikacją)... Problem dotyczy też telefonów innych marek (w tematach które znalazłem wymieniono np Lenovo, Moto, OP, Oppo, iPhone, Samsung (s9/S10)). Support huawei'a na ich oficjalnym forum spycha winę na zarządzanie baterią w smartfonach oraz złe użytkowanie przez użytkownika, a przy ticketach umywa ręce i nie odpisuje w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Apak zablokowana kłódką też była. Nie mam pomysłu, ale próbuję dalej.

Pytałem jeszcze na innym forum to mało tego, że np. na telefonie Huawei widać normalnie zegarek w bluetooth to jeszcze ta sama aplikacja ściągnięta z Google Play z tym samym numerem ma dodatkowe ustawienia, którego ja nie mam u siebie na mi9 "Wyszukuj urządzenia z którymi można sparować"

W załączniku screeny 

IMG-20190701-WA0005.jpg

IMG-20190701-WA0004.jpg

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nic wina apki, z jakiegoś powodu apka nie paruje po rozłączeniu. Czytałem, że podobny problem był np na Samsungach A8, ale jakaś aktu apki to naprawiła. Polecam zgłosić problem w ticketcie Huawei, może jak ich ludzie zaleją tymi ticketami, to ruszą zadki do roboty, zamiast wydawać miliony na Lewandowskiego w reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tartary napisał:

@galakty niby logiczne, ale sprawdzone na innych z androidem i działa. Op7, xperia

Akurat OP i Xperia mają dość czyste softy (oneplus to wgl golas), a MIUI... to MIUI, ciężkie i napakowane opcjami, wcale się nie dziwię że na OP coś działa, a na Xiaomi nie. Przecież to już standard, mam chyba trzeci czy czwarty telefon od nich i nikt mi nie wmówi, że MIUI działa jak w zegarku, każdy wie że ma swoje fochy, ale niska cena to usprawiedliwia i takie wady się akceptuje :) 

Jedyne co możesz zrobić, to spamować Huaweiowi o naprawę apki, albo czekać na zbawienie i zbieg okoliczności, gdzie aktualizacja MIUI i Huaweia spowoduje, że zacznie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14979]olutus[/mention] Miałem tak ustawione i łączyć łączy za pierwszym razem, ale po oddaleniu się od telefonu z zegarkiem na ręce i powrocie nie łączy ponownie, dopóki nie wybudzę ekranu
Gdyby to miało działać in time to by Ci zegarek trzymał krócej na baterii. U mnie jest tak że jak pójdę gdzieś dalej od telefonu z zegarkiem to po "jakimś czasie" połączenie łapie ponownie. Nie ma co się ciśnieniować.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olutus Garmin łączy mi się w parę sekund i zawsze tak było. Huawei watch GT testowany na iPhone po wyjściu z mieszkania z zegarkiem na ręce i powrocie również już po paru sekundach łączy ponownie z telefonem i tak to powinno wyglądać, a bateria trzyma tak samo dobrze, więc coś nie działa jak trzeba, tylko nie wiadomo co.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moze znalazł już ktoś rozwiązanie ,jak połączyć sie z apka huaweia zdrowie na xiaomi mi? Mam ten sam zegarek czyli watch GT activ i nie jestem w stanie odpalić tej apki od huaweia na telefonie xiaomi, wyskakuje błąd z huawei mobile services a dokladniej ze huawei zdrowie wymaga dostępu do Huawei Mobile Servies odrazu zaznacze ze juz ustawilem obie apki ze moga dzialać w tel i to nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam, forum

może ktos juz przerabiał nowy problem z GT 2, sprawa wyglada nastepująco 

na poprzednim sofcie androida GT2 działał bez zarzutu 

ale kilka dni temu poszła aktualizacja i obecnie mam MIUI 11.0.9.0 (QFAEUXM) wersja androida 10 QKQ1.190825.002 i od tej pory brak powiadomień i połaczeń przychodzących

kombinowałem i nic , postanowiłem usunąć Huawei zdrowie i huawei mobile services - i tu moje mocne zdziwienie bo teraz nie mogę zainstalować HMS a Huawei zdrowie że stara wersja i żeby zainstalowac a Huawei app gallery i tu tez lipa nie mogę tej apki zainstalowac 

ktoś może ma info w tej sprawie , bo na razie GT jest bezużyteczny  

 

testowałem na telefonie żony REdmi Note 8 PRO MIUI 11.0.6.0 (PGGMIXM) antek 9 PPR1.180610.011 - WSZYSTKO ŚMIGA

Edytowane przez papas5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jak napisałeś, i owszem HMS zainstalowałem plus Huawei zdrowie , zalogowałem się ale teraz mam problem z połączeniem MI 9 z GT 2 , nie widzi zegarka. Wczoraj GT 2 miał upgrade ale przywróciłem go do ustawień fabrycznych, skonfiguruje na Huawei P40 ściągnę najnowszy soft dla GT 2 i zobaczymy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bluetooth z poziomu telefonu nie widzi zegarka , wylogowałem sie z apki . Teraz nawet do apki huawei zdrowie nie mogę się zalogować , "błąd sieci" 

dobra do apki się zalogowałem nie miała dostepu do danych komórkowych , ale ze sparowaniem nadal problem

udało sie , pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych GT 2 i ponowne parowanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...