Jump to content

Xiaomi Redmi 2 - Preorder

Recommended Posts

Znam wiele osób z S4 i wszystkie jako wadę podają szybkie zużycie baterii (większość z nich zresztą mówi, że to jedyna wada tego tel.). Nie twierdzę, że to przez rozdzielczość ekranu, ale może i ona nieco się przyczynia...

Tak, większa ilość pikseli powoduje większe zrzucie. Ponadto w Samsunagach masz amoled który jest prądożerny. Natomiast w tym Meizu zastosowano wyświetlacz w technologii IGZO, który ma zużycie prądu kilkakrotnie mniejsze niż w IPS-ie a jakość wyświetlacza jest nieporównywalna. Ja w telefonie 4,6-4,7 cala mogę mięć HD Ready (i tak nie widać pixeli), ale chodzi o jakość wyświetlacza, a IGZO to najwyższa półka.Tylko to jest telefon ze średniej półki, a jeżeli takie Meizu za takie pieniądze jest w stanie stworzyć taki telefon to Xiaomi też może.

Edited by tosshi2
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To dobrze bo kolega Endriu postawił swojego w kapliczce i się modli, nawet boi się nowego romu wgrać żeby mu się pamięć nie zarysowała

Zmowiles jeden telefon i vatu nie zaplaciles super. Teraz wejdz w watek o vacie i poczytaj sobie ile osob z ibgu placilo vat i dopiero potem sie wypowiadaj. Nie wprowadzaj ludzi w blad bo kazdy moz

Ja na razie  mogę krótko zrecenzować tak: Porównuję z LG Optimus 2x oraz LG G2. Dual SIM nie sprawdzałem.   - telefon jest głośny. Szczerze mówiąc to nie trafił mi się głośniejszy smartfon. Nic ni

hmmm dziwne, z tego co wiem to IGZO to jest LCD tylko jakoś tam inaczej produkowany.

Wracając do samego Redmi 2 to jego dużym plusem jest LTE Dual, czyli wkładam sobie kartę do internetu na drugi slot i jest super. Bo teraz jak włożę na 1 slot to jak piszę smsa i obrócę telefon to będzie mi wysyłać z pierwszej karty sim. Drugi plus to Miui 6,ale ponoć wszystkie Redmi mają mieć. Jednak największym minusem jest 1gb ramu i tutaj mogą wypowiedzieć się użytkownicy Redmi 1S jakie mieli problemy z tym. Jest to dziwne posunięcie ze strony xiaomi, bo ram nie jest wcale taki drogi, druga sprawa znają problem z Redmi 1S a ich obietnice, że będzie dobrze bo coś tam coś tam to tylko obietnice. W Redmi 1S obiecali szybko rozwiązać problemy minęło pół roku i ich nie rozwiązali, tylko wprowadzili tweaki które je zminimalizowały.

Prawie niczego jeszcze nie ogarnąłem.

Na pewno jest bardzo leciutki, to mi się rzuciło w oczy.

Plecki telefonu są według mnie matowe, co jest ogromnym plusem.

MIUI 6 wygląda super w porównaniu ze starym już RedMi 1.

Telefon dotarł na tej stabilnej wersji http://en.miui.com/thread-76416-1-1.htmli po połączeniu się z siecią bezprzewodową wykryło i zainstalowało aktualizację do 6.2.8.0 ;)

Jak wszystko poinstalujesz sprawdź jak z ramem (czy jak np włączysz przeglądarkę z 5 oknami i wyjdziesz do pulpitu i włączysz ze 3 inne aplikacje a potem wrócisz do przeglądarki czy re okna dalej będę otwarte) no i grzanie się.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

@Endriu,

1. Daj znać jak wygląda sprawa baterii w porównaniu do Hongmi (bo wiem że go miałeś przecież) bo w Hongmi 1 bateria czasami potrafi znikać w oczach bez powodu.

2. Jak masz możliwość wrzuć 2 karty sim i włącz Wi-Fi itd. Powiedz np. czy zauważalnie znikają procenty baterii jak normalnie korzystasz? Oczywiście mówię jak już poinstalujesz wszystko co potrzebujesz.

3. Ekran - jak się prezentuje podświetlanie na minimum i max.?

4. Sprawdź wieczorem/w nocy (gdy będzie mega ciemno) jak ekran świeci na najniższym podświetleniu, w Hongmi potrafi oczy wypalić ;/ (to mnie wkurza najbardziej, nawet godzinę sprawdzić z ciemną tapetą to szok dla oczu)

5. Jak głośnik, gra głośno?

6. To samo, ale na słuchawkach?

7. Jak wychodzą zdjęcia? Porób kilka samplowych, np. na zewnątrz domu i sfotografuj coś kolorowego, nie wiem, jednorożca nawet.

8. Jak wrażenia? Warto czy sobie odpuścić?

9. Przede wszystkim - ile zapłaciłeś?

Sorry za miliard pytań ale wolę się dowiedzieć czy wady pierwszego Hongmi są kontunuowane, 1gb RAM to trochę za mało, nawet jak siaomi obiecują lepsze zarządzanie nim.

Z góry dzięki.

Dajcie mu ikonkę/medal "pierwszy Redmi 2" jak na oficjalnym forum hehe

Edited by checkmate

@up

To ja się dołączam z prośbą o potestowanie GPS-a, tzn. jego stabilności. Np. pojeżdżenie po mieście z Yanosikiem (nie chodzi o jego nawigację) z włączonym w jego opcjach komunikatem informowania o utracie zasięgu GPS. W moim Mi2S słyszę taki komunikat średnio co parę minut, to się przekłada na "zamrażanie" pozycji na mapie na okres od paru sekund do... wielu minut. W praktyce jest to nie lada problem i byłoby miło wiedzieć, że nowy redmi jest od niego wolny...

Edited by latet

@Endriu,

1. Daj znać jak wygląda sprawa baterii w porównaniu do Hongmi (bo wiem że go miałeś przecież) bo w Hongmi 1 bateria czasami potrafi znikać w oczach bez powodu.

2. Jak masz możliwość wrzuć 2 karty sim i włącz Wi-Fi itd. Powiedz np. czy zauważalnie znikają procenty baterii jak normalnie korzystasz? Oczywiście mówię jak już poinstalujesz wszystko co potrzebujesz.

3. Ekran - jak się prezentuje podświetlanie na minimum i max.?

4. Sprawdź wieczorem/w nocy (gdy będzie mega ciemno) jak ekran świeci na najniższym podświetleniu, w Hongmi potrafi oczy wypalić ;/ (to mnie wkurza najbardziej, nawet godzinę sprawdzić z ciemną tapetą to szok dla oczu)

5. Jak głośnik, gra głośno?

6. To samo, ale na słuchawkach?

7. Jak wychodzą zdjęcia? Porób kilka samplowych, np. na zewnątrz domu i sfotografuj coś kolorowego, nie wiem, jednorożca nawet.

8. Jak wrażenia? Warto czy sobie odpuścić?

9. Przede wszystkim - ile zapłaciłeś?

Sorry za miliard pytań ale wolę się dowiedzieć czy wady pierwszego Hongmi są kontunuowane, 1gb RAM to trochę za mało, nawet jak siaomi obiecują lepsze zarządzanie nim.

Z góry dzięki.

Dajcie mu ikonkę/medal "pierwszy Redmi 2" jak na oficjalnym forum hehe

Odpowiem częściowo ;)

1: Raczej szału nie ma. Jak tak sobie włączę kamerkę, aparat, Facebooka, to widać ubytki baterii po czasie - bez rewelacji.

2: Kartę Micro SIM będę miał jutro, także nie odpowiem teraz (siedzi tylko Aero 2 w drugim slocie i działa prawidłowo).

3 i 4: Tych punktów nie rozumiem, ponieważ nigdy nie zwracałem na to uwagi.

5. Za mało testowałem, aby to określić.

6. Tego nie ocenię, nie otwieram Pistonów z uwagi tego, że być może pójdzie na Allegro jeszcze z oryginalną folią na ekranie i kupię np. MI3.

7. Do zdjęć potrzeba jakiejś apki zaawansowanej, ale łapcie przypadkowe foty ze stockowej ;)

x2t8bb.jpg

2sb5vdv.jpg

avq1zs.jpg

8. Jestem na oficjalnym ROMie prostu z pudełka + jedna OTA.

Ogólnie MIUI 6 jest super w porównaniu do 5.

Wymiarowo jest fajnie, ale:

Głośnik w momencie grania znajduje się w kiepskim miejscu, można go łatwo zasłonić ręką.

Wydajnością na pewno nie dorównuje MI3, Asfalt Ósmy nie chodzi idealnie, choć dobrze.

9. 710 PLN włącznie z DHL.

Ja zmówiłem całego czarnego Redmi 2 z IBG. Komplet z Piston v2. Całość 715zł z DHL. Dodatkowo (poza tą kwotą) brałem jeszcze etui+powerbank 10,5k mAh.

Pewnie przyjdzie około środy/czwartku... wtedy coś też napiszę.

uruchom przeglądarkę otwórz 5 różnych stron w 5 oknach wyjdz do pulpitu uruchom muzykę i uruchom ze 4 lub 5 innych programów w tym sklep play potem przełącz się do przeglądarki czy okna są dalej otwarte czy się zamknęły i ogólnie poprzelaczaj się między programami jak to chodzi

Aparat widać ma super wydaje się że lepszy od 1s.

Edited by igoor1983

A Sklep Play jest?

Tak, zainstalowany z poziomu sklepu Xiaomi ;)

uruchom przeglądarkę otwórz 5 różnych stron w 5 oknach wyjdz do pulpitu uruchom muzykę i uruchom ze 4 lub 5 innych programów w tym sklep play potem przełącz się do przeglądarki czy okna są dalej otwarte czy się zamknęły i ogólnie poprzelaczaj się między programami jak to chodzi

Aparat widać ma super wydaje się że lepszy od 1s.

Włączona stockowa przeglądarka i w niej: Allegro, WP, droidek, Onet i Interia.

Do tego:

Sklep Play, Facebook, FB Messenger, Speedtest, YouTube, GPS Test, i odtwarzacz z grającą w tle muzyką.

Po wejściu w przeglądarkę jest 5 otworzonych kart i przełączają się normalnie.

Edit: Fix GPS w domu w 5s ;)

Edited by Endriu

Tak, zainstalowany z poziomu sklepu Xiaomi ;)

Włączona stockowa przeglądarka i w niej: Allegro, WP, droidek, Onet i Interia.

Do tego:

Sklep Play, Facebook, FB Messenger, Speedtest, YouTube, GPS Test, i odtwarzacz z grającą w tle muzyką.

Po wejściu w przeglądarkę jest 5 otworzonych kart i przełączają się normalnie.

Edit: Fix GPS w domu w 5s ;)

Dzięki myślę że problem z ramem został przez xiaomi rozwiązany bo 1s przy takiej ilości rzeczy już by się krztusil a przeglądarkę by dawno wywalił. Największą bolączką modelu 1s została rozwiązana, tak więc właściciele 1s mogą patrzeć z nadzieją i oczekiwać sprawnie Działającego v6.