Skocz do zawartości

Mi box S DTS HD MA & TrueHD


variato

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

mam dwa pytania, z góry dzięki za odpowiedzi.

1. czy mi box s obsługuje DTS HD MA i TrueHD bo posiadam tego boxa i w kodi nie ma ustawień do tych trybów można tylko włączyć wyłączyć DD, DD+ i zwykły DTS.

Filmy z DTS HD MA są odtwarzane w zwykłym DTS (sprawdzałem na Kodi 17.6 oraz 18 rc 3 a także na VLC i PP.

2. jeśli nie obsługuje DTS HD MA i TrueHD to czy będzie możliwe by obsługiwał w przyszłości czy raczej bebechy muszą wymienić(wydać nową wersję boxa)?

Wesołych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zc36804 napisał:

True HD - obsługuje ale pod warunkiem że amplituner jest w stanie odtworzyć ten dźwięk

Dokładnie, amplituner musi obsługiwać w/w systemy. Lecz jest jeszcze jeden kruczek dotyczący dźwięku DTS HD MA ( i zapewne każdego rozszerzenia powyżej "Core",  http://www.cinematic.pl/wiedza/DTS-HD.html ). Dźwięk musi być dekodowany przez amplituner w oryginalnej postaci (na pewno dotyczy do amplitunerów Yamaha -opcja STRAIGHT). W przypadku jakiejkolwiek obróbki dźwięku (DSP) sygnał jest degradowany do tzw. Core, czyli podstawowej postaci DTS.Co ciekawe problem ten nie dotyczy Dolby TrueHD...

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój amplituner obsługuje poprawnie wszystkie formaty oprócz ATMOS i DTS X.

Gdy puszczam filmy przez kompa to film ze zwtłym DTS jest tak odtwarzany a gdy puszcze DTS HD MASTER to też tak jest odtwarzany, natomiast prze mi boxa DTS HD MA jest odtwarzany jako zwykły DTS a nie HD MA, a przy TrueHD jest cisza w głośnikach.

Nie mam możliwości włączeni tych opcji w kodi które pokazał kolega zc36804 tzn. w ogóle ich u mnie nie widać tzn. są tylko 3 pierwsze

IMG_20181226_111751.jpgIMG_20181226_111814.jpg

PS. widziałem na filmiku na YT jak koleszka włączył na NV SHIELD opcję w ustawieniach dźwięk przestrzenny na "ON" i wtedy w kodi uaktywniły mu się do włączenia opcje "obsługuje dts hd" oraz "obsługuje trueHD". U siebie w mi boxie nigdzie nie widzę takiej opcji do włączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kodi musi być ustawiony tryb Ekspercki w trybie Standard nie pokazują się dodatkowe opcje i musi być zaznaczone przekazywanie dźwięku ten screen co dałem to MiBox jest podłączony pod Onkyo TX-NR525 ale na Pioneer VSX-933 jest tak samo jak amplituner obsługuje te formaty to wydaje mi się że musi być ta opcja do zaznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączony tryb ekspercki próbowałem już wszystkich ustawień w kodi i w androidzie i niestety nic nie pomaga. Nie mam w kodi tych ustawień od DTS-HD i TrueHD.

Zmieniałem już kable hdmi na inne podłączłem w inne wejścia hdmi i dalej nic. Żeby było śmieszniej to w kodi na PC mam te ustawienia do włączenia tak więc ewidentnie to mi box to jakoś blokuje.

Mam mi boxa s podpiętego pod Marantz nr1402 dla jasności.

Najgorsze jest to że na opakowaniu od mi box s (Europejska dystrybucja kupiony w normalnym sklepie w Polsce) jest napisane że ogarnia on dolby digital i dts 2.0 digital, a nic nie jest napisane o DD+ i DTS HD MASTER.

Dobrze że kupowałem przez neta to przynajmniej będę mógł oddać. bo już mnie h.. strzela ile czasu już straciłem to głowa mała.

Jeszcze do tego nie można w nim otworzyć iso 3d bd ech.

Jakbyście chcieli mi napisać że trzeba włączyć w opcjach kodi opcję "Zawsze" to też już próbowałem i też nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ustawieniach dźwięku w menu Androida masz na "Auto"?

https://linksharing.samsungcloud.com/contents/view?contentsToken=1545871791150CgAvpAE&currentIndex=1

Jeżeli tak to ciekawostka bo piszesz, że masz MiBox S, ja mam ten starszy (16 AB) i w Kodi 18 mam opcje DTS-HD i True HD (mój Denon odtwarza to prawidłowo), może w nowszej wersji boxa to zniknęło?

1 godzinę temu, variato napisał:

Najgorsze jest to że na opakowaniu od mi box s (Europejska dystrybucja kupiony w normalnym sklepie w Polsce) jest napisane że ogarnia on dolby digital i dts 2.0 digital, a nic nie jest napisane o DD+ i DTS HD MASTER.

w starszej wersji boxa jest identycznie a odtwarza wszystkie formaty prawidłowo

 

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem min box S nie obsługuje formatu DTS HD, DTS HD MASTER oraz TrueHD podłączyłem go pod dwa inne amplitunery, które obsługują wszystko oprócz ATMOS i DTS:X i na  wszystkich max co dało się wyciągnąć w kodi i innych playerach to obsługa DD, DD+ oraz DTS zwykły. Mi box nawet nie pozwala na włączenie w opcjach kodi dekodowania DTS HD oraz TrueHD.

W nvidia shield jest opcja w andku "włącz dźwięk przestrzenny" tuatj tego nie ma może to jest powodem, a może po prostu to jest badziew i już. 

Najlepsze że kolega wyżej pisał że starszy model obsługuje prawidłowo a nowy ni huhu.

Box idzie po Nowym Roku do zwrotu a odzyskane pieniądze trzeba będzie wydać na jakiegoś lepszego boxa bez obsługi netflixa w 4K i nie zrywającym połączenia z WiFi 2,4 Ghz za to z pełnym wsparciem dla wszystkich formatów dźwięku. A myślałem że xiaomi lepsze a tu wychodzi że mecool go zje i przeżuje.

Edytowane przez variato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie właśnie brakuje tych dwóch opcji na samym dole "Obsługuje format TueHD" i "Obsługuje format DTS HD", a sprawdzałem łącznie na 3 amplitunerach  u 3 różnych osób.

U mnie jest za to opcja której nie widzę u Ciebie tj. "Próg korekcji wysokich tonów" ale to raczej mało ważne.

Wychodzi na to że mój box jakiś wadliwy musi być.

Mam nadzieję że nie będą robili problemów ze zwrotem bo używałem 4 dni choć gdybym wiedział że nie mieli DTS HD i TrueHD to bym go wogóle nie kupił.

Kupowany był przez neta więc 14dni przysługuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyczytałem na forum kodi, że mi box S w przeciwieństwie do starszego brata nie obsługuje standardu IEC61937 przez co nie może odtwarzać formatów audio HD i opcje te dlatego w kodi są niewidoczne.

Tak jak myślałem to szitex dla ludzi bez kina domowego a nie przyzowity box nowe generacji.

Dzięki za fatygę. Czyszczę go i na zwrot leci.

Edytowane przez variato
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, variato napisał:

Dobra wyczytałem na forum kodi, że mi box S w przeciwieństwie do starszego brata nie obsługuje standardu IEC61937 przez co nie może odtwarzać formatów audio HD i opcje te dlatego w kodi są niewidoczne.

Tak jak myślałem to szitex dla ludzi bez kina domowego a nie przyzowity box nowe generacji.

Dzięki za fatygę. Czyszczę go i na zwrot leci.

ciekawa wiadomosc... widac nowa wersja spore zmiany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, variato napisał:

Dobra wyczytałem na forum kodi, że mi box S w przeciwieństwie do starszego brata nie obsługuje standardu IEC61937 przez co nie może odtwarzać formatów audio HD i opcje te dlatego w kodi są niewidoczne.

To Chinole się nie spisali... A miałem kupić właśnie do innego pokoju ale obawiam się teraz, że DTS 96/24 też może nie odtworzyć a mam trochę muzy w tym formacie. Poza tym filmy z True HD też się trafiają. Kupię chyba Shielda TV.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 13:09, vanisz napisał:

Stoję przed zakupem mibox 4k / mibox 4k s - proszę o potwierdzenie osób posiadających wersję s że po podłączeniu i włączeniu ampliturera  widzą w menu passhtrough dts hd oraz truehd

W mi box s nie ma DTS HD I HD MA oraz TrueHD. nie bierz go bo w tym temacie to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2018 o 23:23, variato napisał:

Dobra wyczytałem na forum kodi, że mi box S w przeciwieństwie do starszego brata nie obsługuje standardu IEC61937 przez co nie może odtwarzać formatów audio HD i opcje te dlatego w kodi są niewidoczne.

Tak jak myślałem to szitex dla ludzi bez kina domowego a nie przyzowity box nowe generacji.

Dzięki za fatygę. Czyszczę go i na zwrot leci.

 

Edytowane przez zc36804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, istnieje możliwość odpalenie DTS-HD na Mi Box 4K S.

Konieczne jest zainstalowanie np. aplikacji SPMC / MRMC / CEMC PRO i ustawienie w niej funkcji "dekoduj 8 kanałowe ścieżki w formacie DTS-HD" do tego liczbę kanałów czyli 7.1 (illość głośników), oraz "przekazuj do urządzenia odbiorczego" tylko tam odznaczamy wszystkie DTSy (DTS/ TRUEHD / DTS-HD , które od teraz będą szyły do amplitunera jako PCM. U mnie na kinie ONKYO pokazuje się w przypadku TRUEHD 7.1 --> MULTICHANEL LPCM 7.1 a np DTS-HD MA 5.1 --> MULTICHANEL LPCM 5.1. czyli tak jak być powinno co to PCM i LPCM pisać nie będę.

Problemy jakie zauważyłem to konieczność ustawienia opóźnienia dźwięku (jednorazowo korygujemy i zapisujemy domyślnie dla wszystkich materiałów w aplikacji - gdzieś tam w ustawieniach przy wyborze ścieżki dźwiękowej tak jak w KODI) u mnie jest to jakieś 0,300 chyba nie pamiętam teraz oraz czasami przy zmianie ścieżki dźwiękowej pojawiają się trzaski i trzeba przełączyć ponownie ścieżki lub włączyć i wyłączyć przekazywanie dźwięku lub downmix do 2.0 i wszystko wraca do normy nie wiem z czego to wynika muszę potestować dziś sprawdzę jak jest w aplikacji CEMC PRO bo wcześniej nie miałem czasu.

Chyba że ktoś już wie czemu tak się dzieje to może się podzielić wiedzą jak to rozwiązać lub może ma jakąś inną apke w której działa DTS- HD passthrough na MI BOX 4K S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...