Miodeczek

Root na zablokowanym BL Mi8

Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem telefonu Mi8 w fabrycznej wersji global i mam pytanie czy można zrobić roota bez odblokowania bootloadera? Chcę przenieść aplikacje ze starego Mi4c za pomocą Titanium Backup a aplikacja potrzebuje roota, dodatkowo nie mogę usunąć wkurzających reklam... . Wiem, że aby wgrać magiska lub SU potrzeba TWRP a żeby wgrać TWRP potrzeba odblokować bootloadera... Posiadam zgodę xiaomi na odblokowanie telefonu ale po odblokowaniu na globalu nie będą działać płatności itp. z resztą boje się też problemów np. z ARB

4 godziny temu, Miodeczek napisał:

ale po odblokowaniu na globalu nie będą działać płatnośc

O jakich płarnościach Ty mówisz. 

U mnie jest wszystko, tj odblokowany bootloader, twrp, root i działające bez problemu google pay

Witam, pozwolę sobie odkopać temat bo mam podobny dylemat.

Przeszedłem z miui polska na global stable bo ciągle miałem problem z płatnościami google pay. Magisk pomagał na jakiś czas potem problem powracał, wczoraj wgrałem wersje global stable 11.06 (fastboot i miflash) ale wraz mam komunikat podczas dodawania karty mastercard o zrootowanym systemie albo odblokowanym BL. W MIflash zaznaczałem opcję "clean all" więc chciałbym spróbować teraz z opcją "clean all and lock" tylko trochę się boję uceglenia albo innych problemów. Telefon kupiony w Polsce w sklepie gsm24, wersja Global.

Jeśli masz wersję global to nie uceglisz. Pytanie czy na pewno masz global. Poznasz po pudełku, na którym znajduje się napis global version. Dodatkowo na tylnym szkle jest znaczek CE.

Pudełko i tył telefonu się zgadza więc zaraz zaczynam... Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Zastanawiam się jeszcze czy podczas  aktualizacji miui bootloader sam się blokuje...

4 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Nie blokuje się po aktualizacji.

Bywa różnie. Ostatnio ktoś się mnie pytał, bo nie miał OTA, o ROM do Redmi 6 Pro. Miał stare MIUI 9 Global, więc mu dałem ostatnie Oreo dla niego... i po próbie aktualizacji zablokował mu się bootloader. A jako, że miał wersję chińską telefonu i Global, no to został z Mi-Recovery...