Jump to content

DamianLisu

Użytkownicy
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

DamianLisu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

1

Reputation

 1. A może ktoś ma tą wersję u siebie zachomikowaną i mógłby podzielić się?
 2. Tak, tak, bardzo nieprecyzyjnie się wyraziłem. Jak najbardziej rozchodzi mi się że nie mam(y) MIUI Polska, na telefonie mam globala kupionego parę dni temu. Global nie leży mi.
 3. Buuuu, czyli nie ma jeszcze MIUI dla tego modelu
 4. Witajcie, Zakpiłem telefon i które MIUI do niego powinienem wrzucić? Na pewno nie jest to wersja star, waham się pomiędzy venus a renoir Gdzie to sprawdzić którą wersję dokładnie mam
 5. Pomimo, że jak widzę, feralna wersja znikła z downloadu to dołożyć to tej wersji jeszcze muszę że w trybie "przycisków" telefon nie ma problemu z trybem obraz w obrazie np youtubem. Przy gestach niestety głos był a czasami obrazu ni hu hu. Widać gołym okiem że przejście do trybu picture in picture w trybie "przycisków" trwa ułamki sekund, gdzie w gestach musiał "pomyśleć"
 6. Jeśli to gra jakąś różnicę to na obu softach miałem google pay'a z tą konfiguracją i nie tylko z tym telefonem.
 7. O jakich płarnościach Ty mówisz. U mnie jest wszystko, tj odblokowany bootloader, twrp, root i działające bez problemu google pay
 8. Witajcie, Wpadłem wczoraj po instalacji MI8_V10.1.2.0.PEACNFI_v10-9 w twardego bricka. Skąd ten brick się wziął. Po wrzuceniu w/w softu telefon wstał z tym że ekran był czarny, reagował tylko na przycisk zasilania, tj wyświetlało się to menu po przycisku zasilania. Miałem kopię pod TWRP z 8.1 no i stało się. Przywróciłem ją. Telefon umarł na amen, pomógł pewien brazyliczyk po teamviewerze za $20. Telefon wstał i wróciłem do tematu. Oczywiście, nie byłbym sobą gdybym nie wrzucił tej feralnej wersji z powrotem na telefon, a co? Kto mi zabroni zawracać głowę brazyliczykowi po raz drugi, tym bardziej że telefon pozbawiony był jeszcze plecków. No i słuchajcie, poprzednio, przed brickiem miałem w nawigacji systemowej ustawione gesty a nie przyciski i tak też ustawiałem teraz po przywróceniu telefonu do życia. Efekt. Ten sam. Coś mnie tchnęło, reset w TWRP do ustawień fabrycznych i nie gesty a przyciski. I teraz efekt. Telefon chodzi. Zmiana na gesty, restart i ... klops. Ciemność, widzę ciemność.... Reset do ustawień fabrycznych no i zostają przyciski a nie gesty, szkoda bo przyzwyczaiłem się do nich. Czy może ktoś potwierdzić tę przypadłość, czy to tylko mnie dotknęło?
 9. Kaudii, no widzisz ja mam za to inne doświadczenia z magiskiem. W zasadzie nigdy żadnych większych problemów z nim nie było a korzystam z niego już od kilkunastu "telefonów". Z MI8 sprawa na globalu jest oczywista, nawet obecnie wróciłem do niego i po instalacji bez żadnych większych problemów root trybi bez takich zabiegów o których wspominasz. Notabene nigdy nie miałem takich jazd żeby np zamykać wszystkie apki na tej MI8 lub jakimś innym sprzęcie z magiskiem, Jeśli działało źle/niepoprawnie/nie do końca jakbym chciał reinstalowałem roota,system.W tym przypadku tnę się od paru dni i bez efektu. Myślałem że mój przypadek nie jest odosobniony ale chyba się myliłem.
 10. 17.2 odpada, gdyż w tej wersji ewidentnie nie dostaje root'a.
 11. Niestety, doinstalowany busybox z pod Magiska jako moduł nie rozwiązał problemu. Dziwi mnie to zachowanie, ponieważ w zasadzie system jest czysty, nic szczególnego nie mam na nim jeszcze zainstalowanego a zachowuje się tak jakby tego roota nie było. Update. Ha, żeby było śmieszniej, busybox'a ze sklepu w ogóle nie mogę zainstalować ponieważ rzyga brakiem dostępu rw do partycji system i cały proces kończy się jako Fail, pomimo że root'a dostaje. Czyli standardowa śpiewka. Update2. Ale żeby było jeszcze śmieszniej, adb shell oraz po wykonaniu su oraz whoami pięknie pokazuje root :D. Nie kumam o co mu chodzi
 12. Witajcie, Zmagam się z nietypowym problemem. Sprawa wygląda tak, MI8 China, jest TWRP, na globalu Magisk 17.1 chodzi bez zająknięcia. Po wrzuceniu którejś z wersji, tj. xiaomi.eu_multi_MI8_8.10.18_v10-9 lub xiaomi.eu_multi_MI8_V10.0.6.0.OEACNFH_v10-8.1 Magisk się instaluje, wszystkie root checker'y go widzą, tzn twierdzą że root jest. Problem jest w tym że po zmianie np pliku hosts nie mam prawa zapisu, po mimo że menadżer plików dostaje roota (Magisk wyrzuca powiadomienie o przyznanym grancie), to samo tyczy się usuwania apek systemowych. Dostaje roota, niby usuwa, twierdzi że usunął a po odświeżeniu apka dalej w najlepsze sobie siedzi. A co najlepsze te apki usuwam nie menadżerem plików a inną apką. O co kaman? Jak wspomniałem na globalu takich przypadłości nie mam. Ratujcie.
×
×
 • Create New...