Sign in to follow this  
Kanio

List oficjalny Xiaomi Polska do klientów. Ciekawe ;)

Recommended Posts

Kupowałem w prolinie i mojego imei nie ma w bazie ale telefon wydaje się ok nic się nie dzieje i jest wersja global. Może chcą się wybielić ze ich tele na europę maja sporo bubli w oprogramowaniu i zwalają winę na polskich dystrybutorow dziwna sprawa.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

9 minut temu, Grzesiuso napisał:

Kupiłem Mi MIX 2S w Best cena, sprawdziłem jest to wersja EU na rynek Szwajcarski,  podróba czy oryginał?

Nie ma czegoś takiego jak podróba. O ile dobrze kojarze, to ktoś kiedyś probował sprzedawać podróbki mi4, dawno temu i nieprawda.
To jest list dystrybutora, który czuje się zagrożony wlasnym importem, importem od ludzi z allegro i innych sklepów. 
W skrócie: tylko telefony od nas sa najlepsze, bo sa od nas i nam zostawiacie kase, od wszystkich innych są złe, bo są złe.

• Like 3

1 godzinę temu, Kanio napisał:

Po polsku się nie da?

Nie widzę wzmianki o treści ± "w Biedronce podróbki".

Nie istnieją(wg moich informacji) podróbki smartfonów Xiaomi.

Istnieją nieoficjalne kanały kupna/sprzedaży. Tzn.: można kupić na Allegro sprzęt, który został sprowadzony z Chin przez sprzedawcę, można sprowadzić samodzielnie z Chin. Takie egzemplarze nie mają gwarancji w Polsce realizowanej przez producenta (współpracujące serwisy), dość często mają chińskie Miui lub w gorszym przypadku tzw. SyfMiui.

Np.:

Mi Pad 4 był/jest sprzedawany na Ali(jeden sklep?) z wgranym Custom Rom'em - Mokee.

Ali: Mi 8 EE z językami angielskim i hiszpańskim.

Przed takimi zakupami ostrzega to pismo.

Właścicielem sieci Biedronka jest Jeronimo Martins z Portugalii - kupili z Ibuygou czy Gearbest a może ABC Data większą partię i tyle. 

Cytat

W skrócie: tylko telefony od nas sa najlepsze

Raczej chodzi o interesy europejskich dystrybutorów - Xiaomi wymaga niskich cen i w zamian stara się utrudnić "własny" import.

Edited by dzidexx

1 godzinę temu, Grzesiuso napisał:

Kupiłem Mi MIX 2S w Best cena, sprawdziłem jest to wersja EU na rynek Szwajcarski,  podróba czy oryginał?

Oryginał, ale nie masz żadnej gwarancji w Polsce, jedynie serwis z "bestceny" albo rękojmia, ewentualnie odeślą do kraju pochodzenia. Jak się zepsuje to lepiej walić od razu z rękojmią a nie się szczypać z oszustami (wszędzie wciskają kit że takie Samsungi mają u nich gwarancję, gdzie Samsung oficjalnie odpowie że to bzdura, Emag to samo robi). 

Albo kupować w oficjalnych kanałach albo sobie sprowadzić z Chin, po co płacić cenę prawie normalną a nie mieć nawet gwarancji producenta w kraju... 

• Like 1

Podróbki były, za czasów Mi4, aktualnie już od dawna żadnej podróbki Xiaomi nie widziałem, także raczej chodzi im o syfMIUI i telefony z ali z dopiskiem "Global" a tak na prawdę jest to China z wgranym softem Global lub jakąś jego przeróbką(co za tym idzie, np. braki B20). Ludzie kupują  sprzęt także od niepewnych i mocno podejrzanych sprzedawców na allegro/ali, a potem piszą do polskiego oddziału Xiaomi i po fejsach, że coś im nie działa, coś się sypie etc. Proline, sferis i pewnie kilka innych sklepów, np biorą z dystrybucji czeskiej i udaje im się dzięki temu przyciąć kilka % z ceny (Bodajże MALL i Sferis mają z czeskiej). Biedronka też mogła brać z jakiejś innej europejskiej dystrybucji, także ta lista to nie jest lista "pewnych sklepów", a sklepów "kupujcie tutaj, aby dać NAM (ABCData) zarobić!".

5 minut temu, galakty napisał:

Albo kupować w oficjalnych kanałach albo sobie sprowadzić z Chin, po co płacić cenę prawie normalną a nie mieć nawet gwarancji producenta w kraju...

Bez przesady, nie każdy chce przepłacać za gwarancje, a sporo osób boi się zamawiać z chin (bo vat, bo coś, bo zginie) i woli mieć w 24h zamówione i dostarczone w PL. Sam Mi8 kupowałem w PL z 2 letnią gw w MiCenter za cenę 200zł wyższą niż bym zamawiał z Chin, ale nadal ~300zł taniej niż bym zamawiał w PL. To samo kuzynka z Mix2S z ProLine ~300zł różnicy między oficjalną dystrybucją, a tą od ProLine, a różnica wtedy między Ali/GB, a ProLine była ~200zł. Po prostu wybierasz zrównoważoną opcje, płacisz mniej niż w oficjalnej, więcej niż na Ali, ale masz pewniejszą gw niż na Ali, ale mniej dokładną (niekoniecznie, zależne od sprzedawcy) niż na oficjalnej.

• Like 1

20 minut temu, Nezumi napisał:

Sam Mi8 kupowałem w PL z 2 letnią gw w MiCenter za cenę 200zł wyższą niż bym zamawiał z Chin

200 zł to żadna różnica, doskonale rozumiem.

Chodziło mi o mój przykład, czaję się na Mixa 2s powoli i np. z Chin z kuponami wychodzi 1550-1600 zł, a u takiego Fostera trzeba zapłacić 2200 zł! To jest aż 600 zł różnicy... Bestcena ma za 1930 zł, nadal sporo drożej i januszowy serwisj. Za 2000 zł można mieć ten telefon z Amazonu z 2 letnią gwarancją i zwrotem pieniędzy. IBG wychodzi za 1850 zł. 

I teraz jest ten dylemat, bo człowiek chce kupić jak najtaniej (na początku chciałem kupić S9, potem OP6 a teraz Mixa 2s :D), ale mieć jakiś psychiczny spokój w razie awarii... IBG chyba najlepiej wychodzi. A Ty gdzie kupowałeś? 

@galakty W tym wypadku tak, racja, bo przy 2200 masz już za 2350 oficjalną dystrybucję. Wszystko zależy od ceny na aliex/gb za jaką udaje się wyrwać dany sprzęt, bo bez promek etc. różnice nie są takie wielkie, ale jak uda Ci się wyrwać jakiś np. Flashsale + kuponiki/punkty na GB to można sobie wyrwać takiego 2S i za 1400 i wtedy no raczej nie ma się co zastanawiać :P. Ja kupowałem od OnePlus(ILTRADE), bodajże za Mi8 niebieską dawałem ~1850zł.

• Like 1

Pewnie chodzi o sprowadzanie sprzętu na własną rękę i modeli "china", które nie są oficjalnie na europejskim rynku. Dystrybutorom i polskim sklepom nie podoba się to, że ludzie kupują za granicą, często w niższych cenach (korzystając z kantorów internetowych, kuponów zniżkowych i cashbacków) i liczą na loterię z opłatami celnymi, jak się uda to kupią jeszcze taniej. Gdzieś czytałem dzisiaj, że domagają się większej kontroli celnej paczek zagranicznych, żeby zwiększyć ściągalność VAT i pośrednio uderzyć w tych, co samemu kupują za granicą, a mogliby wydać na ten sam towar 2x tyle (lub nawet więcej) i jeszcze serwisy internetowe miałyby wpływy z reklam oraz prowizji od sprzedaży. Dotyczy to wszystkich branż, elektroniki, mody, kosmetyków i innych. Europejczycy kupują dużo na Aliexpress i w znanych sklepach, to trzeba im utrudnić życie. Dzisiaj może smartphony Xiaomi nie są aż tak opłacalne za granicą jeśli się doliczy VAT, ale i tak zdarzają się okazje. Kiedyś było dużo bardziej opłacalne, bo wiele modeli nie było dostępnych lub ceny były kilkaset złotych wyższe (nawet z opłatami celnymi).

A tłumaczenia o bezpieczeństwie użytkowników i szkodliwości dla społeczeństwa czy podróbkach, to zwykłe mydlenie oczu ludziom, które stało się niezwykle popularne w firmach. Wszyscy wprowadzając zmiany tłumaczą je podniesieniem bezpieczeństwa użytkownika. Dosłownie jak w science-fiction. Robi się z społeczeństwa idiotów niepotrafiących obsłużyć widelca i łyżki. Aż dziwne, że nie zakazali jeszcze nożów, siekier, nożyczek, nie mówiąc już o piłach, kosach, palnikach czy innych narzędziach, którymi można zrobić sobie i innym krzywdę.

Edited by mgcompany
  • Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this