Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

Roznie może być default_icon_e_wink.gif

Wgrywales z wipe czy bez?

Wgrywałem jak pisałem Nic więcej nie robiłem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Czy w Pie 9.3.25 na Whyred dalej jest możliwość nagrywania rozmów telefonicznych "Telefon-> Ustawienia-> Nagrywanie połączeń" ?

Owszem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Czyli wgrałeś xiaomi.eu Oreo 9.3.21i na to przez TWRP Pie 9.3.25?

Dokładnie. Nawet nie przeprowadziłem wstępnej konfiguracji - tylko uruchomiłem 8.1 by sprawdzić czy tyle da radę Global Beta > xiaomi.eu 9.0 > błąd z szyfrowaniem > fastboot I znów global beta > xiaomi eu 8.1 > xiaomi.eu 9.0

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mattheo napisał:

Ciekawe czy jest możliwy downgrade z Pie na Oreo jak się ma już ARB4

Jakbyś przeczytał moje dwa komentarze to byś wiedział, że dokładnie to zrobiłem. Pie oraz Oreo, póki co, jadą na ARB4 - a w obrębie jednej wersji ARB można się dowolnie przemieszczać.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych proszę o sprawdzenie czy to recovery działa na naszym ROMie :) niby ktoś testował na 9.3.25 i działa, ale wolę się upewnić (link z mojego serwera, bo nie da się linkować wprost z Telegrama - nie moja robota): http://anglov.pl/~orjon/TWRP-whyred-9.0.zip

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych proszę o sprawdzenie czy to recovery działa na naszym ROMie  niby ktoś testował na 9.3.25 i działa, ale wolę się upewnić (link z mojego serwera, bo nie da się linkować wprost z Telegrama - nie moja robota): http://anglov.pl/~orjon/TWRP-whyred-9.0.zip

Sprawdzę Ci później, bo chwilowo nie mam jak - oby działało, bo trzeba być gotowym na jutrzejsze uaktualnienie  Poza tym, mam pytanie do Ciebie. Orientujesz się może dlaczego xiaomi.eu jest w tyle z łatkami bezpieczeństwa względem globala? Sama chińska wersja jest w plecy i przez to? Z czego to wynika?

 

Bym zapomniał. Zobaczymy jak na kolejnej wersji, ale na tej coś nie mogę uruchomić API2 przez Magisk, chociaż wcześniej bez problemu działało

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Antyhaker napisał:

Orientujesz się może dlaczego xiaomi.eu jest w tyle z łatkami bezpieczeństwa względem globala? Sama chińska wersja jest w plecy i przez to? Z czego to wynika?

Pytanie do Xiaomi, to jest kwestia China. Z tego co wiem najnowsza wersja ma kwietniowe poprawki.

Co do cam2api tu paczka https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397927800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Xiaomi, to jest kwestia China. Z tego co wiem najnowsza wersja ma kwietniowe poprawki. Co do cam2api tu paczka https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397927800

 

Dzięki, już sprawdzam paczkę. Ale zwyczajnie nie działa. A przez najnowszą rozumiesz jutrzejszą? 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orjon napisał:

Jaka masz paczkę?

Co do najnowszej - patrzyłem na 9.3.26 ale 28 raczej będzie mieć to samo.

Żadną - pomyłka i już wyedytowałem komentarz. Recovery działa, chociaż jest wujowa jak barszcz :) No ale na przeczekanie do aktualizacji OrangeFox niczego lepsze póki co nie ma. Cam2 API również działa - wielkie dzięki. Mam jednak pytanie - dlaczego dotychczasowy sposób nie działa? Coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Orjon napisał:

Z tego co wiem na MIUI Oreo jest inny wpis w build.prop do cam2api niż w MIUI Pie, dlatego nie działa.

Dziwne to o tyle, że ja korzystam z modułu Magisk "ogólnego przeznaczenia", a nie stricte dla Whyred i do tej pory działało bez problemu. Xiaomi jak zwykle kombinuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29619]Orjon[/mention] Przeglądałeś może ten temat >>> https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/rom-miui-10-xiaomi-eu-android-9-t3915183 Jak go czytam to aż mi się włos jeży na głowie. Większych bzdur dawno nie czytałem, a niektóre sposoby na ewentualne problemy są wręcz szamańskie - żenada po całości, a ludzie w to wierzą

Dzięki tamtejszym użytkownikom wiem, że najlepszym sposobem na wyeliminowanie błędów jest zablokowanie BL i jego ponowne odblokowanie ("(This will clean flash and lock the bootloader too avoid any errors)", lol

 

 

Edit. Teraz już poważnie, mam pytanie. Spotkałeś się z czymś takim, że opcje X, Y oraz Z pojawiają się w raz z upływem czasu, a nie od razu po instalacji ROMu? W sensie na początku nie miałem możliwości włączenia trybu wydajnego oraz ekstremalnego oszczędzania baterii. Po jakimś czasie pojawiła mi się ta pierwsza rzecz, a teraz widzę, że jest też i tak druga. To normalne?

Edytowane przez Antyhaker
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Teraz już poważnie, mam pytanie. Spotkałeś się z czymś takim, że opcje X, Y oraz Z pojawiają się w raz z upływem czasu, a nie od razu po instalacji ROMu? W sensie na początku nie miałem możliwości włączenia trybu wydajnego oraz ekstremalnego oszczędzania baterii. Po jakimś czasie pojawiła mi się ta pierwsza rzecz, a teraz widzę, że jest też i tak druga. To normalne? emoji14.png

Hm, raczej nie :p Moze po prostu jakas apka została w cache i ładuje się z starej wersji (usunięcie folderu data/system/package_cache w twrp powinno naprawić problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, raczej nie Moze po prostu jakas apka została w cache i ładuje się z starej wersji (usunięcie folderu data/system/package_cache w twrp powinno naprawić problem)
Ale jak miałoby to działać, skoro wrzuciłem wszystko na czysto, a na poprzedniej wersji tego nie było.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mattheo napisał:

Jest już dostępna wersja xiaomi.eu 9.3.28, aczkolwiek ja jeszcze chwilę przykampię na Oreo ;)https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397928054

Poczekam do rana, nie chce mi się teraz bawić :P

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, OutSideR napisał:

Napisz coś więcej na ten temat jak mozesz

to chyba jednak nie ma znaczenia - właśnie wrzuciłem najnowszą wersję (przez ADB wgrywałem na poprzednią, jak nie było działającego TWRP) + Magisk 19 i normalnie się uruchomił system. Problem gdzieś po Twojej stronie.

 

@Orjon Wrzuciłem wersję z wczoraj i wciąż poprawki ze stycznia - jakim cudem masz nowsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Wrzuciłem wersję z wczoraj i wciąż poprawki ze stycznia - jakim cudem masz nowsze :D

Na to mi wskazuje build.prop z china 9.3.25, my daty nie modyfikujemy ;p na 9.3.28 na pewno jest 1 lub 5 kwietnia 2019. Specjalnie poszukałem na telegramie screenów, musisz mieć coś źle u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Orjon napisał:

Na to mi wskazuje build.prop z china 9.3.25, my daty nie modyfikujemy ;p na 9.3.28 na pewno jest 1 lub 5 kwietnia 2019. Specjalnie poszukałem na telegramie screenów, musisz mieć coś źle u siebie.

Tak sobie myślę, że chyba wiem co jest źle - moduł Magisk do ARCore. On modyfikuje build.prop pod bodajże Pixela i o ile mnie pamięć nie myli, chyba faktycznie o czymś takim wspominali (w sensie tym wyświetlaniu starego numeru zabezpieczeń) :P Mój błąd :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...