Skocz do zawartości

Amazfit Bip, czy Mi band 3 - zakup, opłacalność, ogólne pytania.


Daray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie nadmienię, że nie nigdy wcześniej nie posiadałem żadnego produktu firmy Xiaomi, a także nie interesowałem się tą marką. Jednak ostatnio zacząłem się zastanawiać się nad opaską Mi Band 2, nie ukrywam że pod wpływem filmiku Kuby Klawitera. Przeglądać informacje i okazało się, że warto poczekać na nową wersje, bo ma wyjść na dniach. Co więcej, w komentarzach doczytałem, że zamiast samej opaski, warto dołożyć do Amazfit Bip, jednak przyznaję że trochę pogubiłem się w nomenklaturze. Szczerze, nie wiem co wybrać, dlatego proszę o radę co kupować, czego absolutnie nie brać. A także o to, gdzie ew. kupić. Nie ukrywam, że patrzyłbym przychylniej na oficjalny sklep ze względu na gwarancję. Nie chciałbym też chińskich modeli(trochę to śmiesznie brzmi, ale widziałem na tym forum tą inną wersję, trochę się jej boję, a docelowo chciałbym polski język i jak najmniej problemów ze sprzętem.)

Trochę boję się też gearbest, bo nigdy tam nie kupowałem, tak samo jak na aliexpress i w innych zagranicznych sklepach. :)

Jeśli chodzi o moje potrzeby, to głównie zegarek, krokomierz, pulsometr, wyświetlanie sms i kto dzwonił, dlatego nie wiem czy warto dopłacać do Amazfit Bip, jak opaska spełnia tę funkcję.

Przepraszam za bycie newbie w tym temacie, a także z góry dziękuję za pomocne komentarze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Polskiej" dystrybucji pamiętaj że dopłacasz za zakup niż jakbyś kupował na aliexperss, gearbest czy ibuygou. Sklep gearbest na urządzenia ma rok gwarancji i ma magazyn w Polsce tj. w Słubicach a ibuygou ma serwis gwarancyjny w Polsce. Ja przesiadłem się z mi banda 2 na Bip-a i jestem zadowolony. Kupiony właśnie na gearbest z Polskiego magazynu - chińska wersja. Bez problemu został przeze mnie zmieniony język na angielski a potem na polski. Więc moim zdaniem chińska wersja nie jest zła i jest tańsza od global. A jeśli chcesz mi banda 2 to zapraszam na priv mam na sprzedaż.

Edytowane przez johnybiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Daray napisał:

jak opaska spełnia tę funkcję.

Tak i nie. Moim zdaniem zdecydowanie warto. Największym plusem Bipa jest większy ekran i non stop widoczny. To zupełnie inna jakość użytkowania. Dodatkowo własny gps, przywołanie telefonu, pogoda. Ale żeby mieć język polski i ID dzwoniących i sms-ów to i tak trzeba pokombinować. Nawet jak kupisz wersję globalną. Tak naprawdę bez kombinowania działa z angielskim ustawionym jako język telefonu. Sam też zamieniłem MiBanda na Bipa.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Nie jestem zainteresowany mi band 2, odkąd usłyszałem o zbliżającej się premierze trójki, chociaż teraz kusi mnie bip. Jak też pisałem wcześniej, nie umiem zamawiać w tych chińskich sklepach. Boję się tego, zwłaszcza walki z wymianą gwarancyjną. Z tego co obserwuje, to Bip tam można kupić za ~220 i zastanawiam się, czy dopłacenie tych 80, żeby zamówić w sklepie, nie potraktować jako rozszerzenie gwarancji. O ile mi-home daje dwa lata, bo takiej informacji na stronie nie widzę...

EDIT:

ew. na alledrogo można dostać za 280 i też jest 2 lata gwarancji...

Edytowane przez Daray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tego nie neguje, po prostu zależy mi na informacjach, jak powyżej. Kompletnie nie sprawdzałem wcześniej dostawców pod względem ich czasu współpracy z portalem. Pytałem też, czy cą jakieś inne opcje zakupu, bo oprócz mi-home nie widziałem w żadnym sklepie, a ubogość oficjalnej strony jest nieco zastanawiająca...

W każdym razie w międzyczasie poczytałem nieco więcej informacji i na te chwilę jestem zdecydowany na Bip, chyba że Mi Band 3 będzie miało dobrej jakości ten OLED (o ile info o tym się sprawdzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Nezumi napisał:

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Poprawiłem tytuł, mam nadzieje że jest wystarczająco czytelny.

@johnybiu: Dzięki za porady, odezwę się zatem na PW, 

Temat w takim razie, zdaje się, można zamknąć.

Pozdrawiam, 

Daray :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...