Skocz do zawartości

Telefon nie łączy się z pojedyńczą siecią WiFi 5GHz


Fifek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Opiszę mój problem, może spotkaliście się z podobnym, bądź zasugerujecie rozwiązanie.

Kupiłem drona, który do podglądu tego co widzi kamera, wykorzystuje telefon komórkowy łącząc się z nim poprzez sieć WiFi 5GHz.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy w wykazie sieci WiFi generowanym przez Redmi 5 plus, nie znalazłem sieci wytwarzanej przez drona.

Próbowałem wszystkich myków na jakie wpadłem. Nie ma znaczenia, czy telefon pracuje na 5GHz, czy 2,4 GHz, czy na auto...sieci nie widać. Moja żona także ma Redmi 5 plus, więc sprawdziłem na drugim telefonie. Efekt identyczny. Brak sieci WiFi drona.

Sięgnąłem więc do szafy po "stary" Redmi Note 2. Telefon natychmiast znalazł sieć drona 5 GHz(C-FLY) i bez problemu się z tą siecią połączył. Obraz z kamery drona jest idealny.

 

Macie jakieś pomysły jak Redmi 5 plus może połączyć się z tą specyficzną siecią.

Edytowane przez Fifek64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dzidexx napisał:

Prawdopodobnie wina po stronie drona - kanał i jego szerokość.

Użyj apki typu wfi analyzer na RN2/3 żeby odczytać parametry wifi drona - może zmiana regionu dla wifi(R5+) pomoże.

Dron nie ma żadnej konfiguracji? Nie pracuje na 2.4?

 

Dron pracuje tylko na 5GHz , ale to nie wina drona.

Już pisze dlaczego.

Dla sprawdzenie wyjąłem obie karty SIM, jakie posiadam z telefonu. Po włączeni i odpaleniu WiFi w Redmi 5 Plus, dron zameldował się automatycznie i bez zbędnych ceregieli połączyłem go do telefonu.

Pytanko. Jaki wpływ karty SIM mają na sieć WiFI???

Edytowane przez Fifek64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem WiFi analizera. Bez SIMów sieć drona jest widoczna. Nadaje na kanale 137 . Widoczny jest adres IP.

Jak włożę SIMy do telefonu, sieć znika i  Analizer przestaje widzieć sieć 5GHz drona.

I mam pewne wątpliwości co do regionu.

Redmi Note2 oraz Redmi Note3 mają ustawiony region na Polskę i jak pisałem, siec drona jest widoczna.

Nadal nie rozumiem, co SIM ma do WiFI.

Edytowane przez Fifek64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzidexx napisał:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels

Wkładając k.sim fon automatycznie odczytuje kraj/kontynent.

Być może wersja global obsłuży kanał 137 - wg wiki ~4GHz, USA.

Jeden z Moich Redmi 5 Plus ma ROM EU, drugi ma Globala z zablokowanym botloaderem. Źaden telefon nie łączy się z WiFI 5 GHz drona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dzidexx napisał:

Znasz częstotliwość drona - nie jest w Polsce używana. Albo oszukasz smartfon, że jesteś w USA albo nie będzie działać.

To nie region. Po włożeniu SIMa do Redmi Note 2 albo Redmi Note 3(MTK), sieć drona jest wykrywana.

Oba Redmi mają najnowsze dostępne MIUI, natomiast różnią się od Redmi 5 Plus wersją Androida.

I pewnie to jest jakiś powód.

 

(VPN nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2018 o 05:57, dzidexx napisał:

Znasz częstotliwość drona - nie jest w Polsce używana. Albo oszukasz smartfon, że jesteś w USA albo nie będzie działać.

Mistrzu... problem rozwiązany :)

Wystarczy włączyć tryb samolotowy, a potem ręcznie włączyć WiFi... i wszystko działa.Dron jest widoczny by WiFi...

Zalecam w podobnych przypadkach, mniejsze upieranie się przy Twoich własnych teoriach.

 

Z drugiej strony , ciekawe dlaczego tak to działa. Obczaję temat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...