Sign in to follow this  
mgcompany

Jakaś prosta, lekka, ładna, konfigurowalna klawiatura bez dodatków typu swipe i innych pierdół

Recommended Posts

Jak w tytule, szukam jakiejś prostej klawiatury, w sensie lekkiej, bez wodotrysków, emoji, swipe, może być bez słownika, albo żeby go wyłączyć, bez synchronizacji, najlepiej żeby miała jakiś ładny ciemny motyw, najlepiej taka jak FingerKeyboard2 na starego Windows Mobile, (jeśli ktoś kojarzy). Pomożecie? W sklepie Play jest tyle syfu, że nawet nie chce mi się tam szukać, bo dzisiaj klawiatura według devów musi mieć dostęp do wszystkiego, robić fotki i gify, a najlepiej jakby to jeszcze podpiąć pod nią kartę płatniczą, żeby ściągać hajs. :(

Polecam tą z Dodatków MIUIPolska (na bazie Xperia) - wszystko co zbędne można wyłączyć, skórek jest mało, ale są.

Używam praktycznie od swojego pierwszego telefonu xiaomi, dla mnie prosta i najlepsza.

Smart Keyboard mi nie podeszła, a tej z Xperii nie lubię.

Za to testuję Simple Keyboard i AnySoftKeyboard, pierwsza rzeczywście jest prosta i lekka, ma cztery standardowe motywy, a drugą właśnie zainstalowałem i widzę, że jest bogata w różne ciekawe opcje. 

Swiftkey kupiłem jeszcze jak była płatna, wtedy miała tylko jedną konkurencję w postaci Swipe, ale ostatnio zaczęła być ociężała. Sam instalator z kilku MB urósł do ponad ok. 30MB, zajmuje sporo pamięci, a i jej responsywność jest coraz mniejsza jak dla mnie. Dlatego własnie zmieniam klawiaturę na jakąś lekką, bo Swiftkey gubi znaki lub wpisuje swoje ze słownika.

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.