Skocz do zawartości

Redmi 5 plus Update fail /Recovery mode loop


Wiskas

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem telefon z lightinthebox. Pocieszyłem się godzinę,  telefon uwalony....czegoś takiego to ja nie widziałem....nowy telefon ze sklepu po pierwszym updajecie kończy swój żywot.

Macie jakieś pomysły jak ratować ten telefon ...znalazłem temat ale żadnych informacji jak naprawić urządzenie....to moje ostatnie urządzenie od xiaomi

http://en.miui.com/thread-1601770-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wiskas napisał:

Zakupiłem telefon z lightinthebox.

Miej pretensje do sklepu. Najprawdopodobniej dostałeś z bliżej nieokreślonym fake romem i podmienionym bootloaderem. Nie ma oficjalnie żadnej wersji globala dla tego modelu. Jedynym sposobem jest chyba wgranie oficjalnego romu fastboot china MiFlashem w EDL. Tylko ten EDL trzeba wymusić testpointem. Nikt innego rozwiązania nie podał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia fakt danej parodii. Wszystkie najwieksze sklepy zrobily to samo, ludzie raportują ten sam poroblem po zakupie ze wszystkich znanych sklepów. Xiaomi nic nie robi w danym temacie. To jest żenada, w tym momencie zakańczam współpracę z xiaomi i nie kupię nic więcej ( mam mam w domu xiaomi notebook 15,6 i5 8th z mx150, redmi note 3 se, redmi 4a, pada od xiaomi, i mi band) do tej pory ceniłem i polecałem firmę ....po takim mam spory niesmak. Jak prosty czlowiek ma sie czuć po zakupie takiego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wiskas napisał:

Jak prosty czlowiek ma sie czuć po zakupie takiego urządzenia

Ma się czuć oszukany, ale nie przez Xiaomi, tylko sklep. Co niby tu może zrobić Xiaomi? Oni dostarczyli sklepowi chińską wersję z chińskim romem. Niby cały czas pracuja nad tym żeby takie rzeczy się nie zdarzały, ale bardziej na tym cierpią normalni użytkownicy, bo sklepy jak widać mają swoje sposoby żeby sprzedać towar z wgranym nieoficjalnym romem. Już w momencie zakupu powinna sie zaświecić czerwona lampka, jak sklep sprzedaje telefon z globalem który nie istnieje. Tym bardziej że to nie jest twoje pierwsze urządzenie od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP nie żeby coś, ale globala chyba wydali już: http://en.miui.com/thread-1501658-1-1.html

jedyne co to nie ma go na stronie downloadu, ale sam ROM istnieje.

Co nie zmienia faktu, że jest tutaj dość nieciekawie - można spróbować wgrać przez chiński mipcsuite ten global, ale czy pójdzie...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Już w momencie zakupu powinna sie zaświecić czerwona lampka, jak sklep sprzedaje telefon z globalem który nie istnieje"    Stary co ty za bajki opowiadasz, ktoś kto kompletnie nie  interesuje się tematem nie ma prawa wiedzieć takich informacji. To że posiadam inne urządzenia od xiaomi i nie tłumaczy takich kwiatków które powstały. Zwłaszcza jeśli były to urządzenia bezproblemowe odpalam/korzystam ( jedynie reinstalacja chińskiego windowsa na lapku to tyle kłopotów) NIe rozpaczam tylko szukam rozwiązania.Nie jest to telefon który kosztuje 4k ale już wyobrażam sobie ból d*py po zakupie urządzenia za 4k...3 tygonie czekania na dostawę, odpalasz podjarka i taki zonk i 4k w zawieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale winę ponosi tylko i wyłącznie sklep, sprzedający (co oczywiste) telefon bez jakiejkolwiek wiedzy. Myślisz że 90% sklepów wie co sprzedaje i w ogóle obchodzi ich co? Ktoś w Chinach w hurcie sprzedaje ten model z fake softem. A jak było z Mi5x? Tam to dopiero były jaja, że nawet z testpoints się nie dało. Z tym Redmi jeszcze sobie poradzę w serwisie i odblokuję by wgrać miuipolska.

 

Wysłane z MI 6

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałe telefon, odpiełem baterię podłączyłem do kompa z testpointem i telefo jest rozpoznawany  w miflash pod portem "com20" robiłem według filmiku redmi 5 pluse unbrick(również postawiłem windowsa 7) pobrałem i rozpakowałem podany rom. Niesety dostaję komunikat can not read from port 20. W menadżerze jest widoczny jako (qualcomm HS-USB QDloader9008) Macie jakieś rady? cy to chodzi o bootloadera? Próbowałem jeszcze innego roma ale to samo przerywa zaraz po rozpoczęciu flashowania. Również próbowałem 2 róże wersję mi flash stabilną i betę...jak na razie nic? możecie coś zasugerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wiskas napisał:

możecie coś zasugerować?

Widzi go prawidłowo, a wersję 7.4.25 próbowałeś? http://api.en.miui.com/url/MiFlashTool  Przyczyn może być dużo, bootloader tu nie powinien mieć znaczenia. Znalazłeś rom fastboot? Na razie fastboot jest chyba tylko china i taki powinno się udać wgrać http://en.miui.com/thread-1661195-1-1.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, udało się wgrać rom. telefon działa. Jest to chiński global. Muszę poszukać tego samego romu co sklepy pakują i wysyłają i jutro go wgram (OCZYWIŚCIE UPDATE JUŻ NIE ZROBIĘ) Poczekam na oficialnego globala i jak się pojawi wtedy go zainstaluję. Tymczasem planuję przezimować na tym ALA "globalu" który tak ludzią krwi napsuł. Thx za zainteresowanie i czas

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, właśnie walczę z tym urządzeniem. Tracę godziny na rozkminianie problemów które nie powinny istnieć. Postanowiłem odblokować bootloader by wgrać miui polska. Zarejstrowałem się, po 5 minutach otrzymałem sma z veryfikacją, ściągnełem mi unlock. Nie jestem w stanie odblokować  bo w develepor option nie mogę dodać konta od xiaomi, wywala 10008 i chinskie krzaczki (error zapewne) wyczytałem że problem można rozwiązać za pomocą VPN ...sorzystałem juz 5 apek a tylko 2 dają dostęp do chiny ale mimo wszystko sprawa leży. Chiński rom który zanstalowałem przez fastboota średnio nadaje się do użytku....muszę się dowiedzieć w jaki sposób i który to (fake)global rom był zainstalowany przez chinskie sklepy i w jaki sposób. Na razie telefon leży otwarty, muszę ogarnąć jakoś ten syf w którym się znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow........ wątpiłem w Flit VPN i a tu BOOM..... udało się dodać konto .Dzięki za radę- jestem w szoku  że tak znane apki (jak tunnelbear)sobie nie poradziły a jakiś FLIT zaskoczył od kopa. Teraz Mi unlock  każe czekać 360h .....żenada....36h jeszcze zrozumiem ale 360h to można świat okrążyć ;) Rozumiem że teraz już sprawa się jeszcze bardziej skomplikowała, teraz nie powinienem flashować żadnych romów jeśli chcę mieć odblokowanego bootloadera. Widzę nie ma złotego środka, albo będę się kisił przez dwa tygodnie na tym chińskim wypasie albo wgrać tego od sprzedawców (który też nie rozwiązuje problemów) Dobra chyba zakładam obudowę na telefon i uczę się chińskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że sam zrobił aktualizaję nocą. a masz tego samego fake roma co ja. No jak narazie chyba jedynim skutecznym sposobem na ratunek jest delikatne zdjęcie obudowy, odpięcie baterii, dotknięcie-połączenie dwóch styków zwanych "testpoints" czymś metalowym ( ja użyłem agrafki) podczas wpinania do portu USB-instalacja sterowników do (qualcomm HS-USB QDloader9008) Polecany jest windows 7 ( mi na windows 10 nie poszło) Instalacja Mi flash i próba flashowania  romu fastboot.

Ja zkorzystałem z tego filmiku YT.  Powodzenia. Mi sklep zaoferował zwrot (lightinthebox) ale to też jest zawsze kłopotliwe

Edytowane przez Wiskas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety globala na china bez odblokowania bl nie wgracie. Nawet w EDL uzyskanym tespointem. Znowu wprowadzili jakieś nowe zabezpieczenie i daje się wgrać tylko china jak był china. Dopiero po odblokowaniu bl pozwala na wgranie, zarówno w fastboot jak i EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w jaki sposób sklepy typu gearbest/lightinthebox/aliexpress otrzymują modele tel z tym nieoficjalnym jeszcze globalem,  i od kogo? Jaki jest patent na te telefony- powiedzmy że jest 500sztuk redmi5plus w magazynie na china stable rom. Ktoś je flashuje tym nieoficialnym globalem? bootloader jest zablokowany? ktoś siedzi i jedzie sztuka po sztuce? mój telefon to nówka ale opakowanie nie było zafoliowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rumak98 napisał:

Co to oznacza

Że coś jest nie tak. Rozebrałęś telefon zwarłeś tespointy i wykrywa go w windows pod portem com jako QDloader 9008? Masz windows 64Bit, Rom pobrałeś stąd: http://en.miui.com/thread-1661195-1-1.html rozpakowałeś dwukrotnie (najlepiej 7zipem) i wskazałeś cały rozpakowany folder z romem w MiFlashu? Rozpakowany folder najlepiej jak jest bezpośrednio na dysku c:/ i nie może być spacji w ścieżce dostępu, ani nazwach folderów. MiFlash stąd: http://api.en.miui.com/url/MiFlashTool  

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki działam działam ale zdjąć tą tylną obudowe to idź pan w ... :)

https://www.youtube.com/watch?v=RsLQEH2FSBw

na tym filmiku jest pokazane prawdopodobnie jak odblokować BL.  po uruchomieniu telefonu ma najpierw napis Unlocked.

Panowie jak coś będziecie wiecej wiedzieć poprosze o informacje. dzieki

 

EDIT

no to po waszych podpowiedziach wgrałem chiński Rom i telefon działa. czekam na info od Was co dalej, moze jakies info co z tym global rom. dzieki

 

Edytowane przez rumak98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Wiskas said:

Ciekawi mnie w jaki sposób sklepy typu gearbest/lightinthebox/aliexpress otrzymują modele tel z tym nieoficjalnym jeszcze globalem,  i od kogo? Jaki jest patent na te telefony- powiedzmy że jest 500sztuk redmi5plus w magazynie na china stable rom. Ktoś je flashuje tym nieoficialnym globalem? bootloader jest zablokowany? ktoś siedzi i jedzie sztuka po sztuce? mój telefon to nówka ale opakowanie nie było zafoliowane.

Tak,  jedzie z test Point,  2 sztuki mam obie maja ślady po przykładaniu do pinów.  Jedna miała 9.2.0.2 a drugi 9.2.3 co ciekawe -  więc jakiś patent na odpalenie mają, może coś z misuite chińskiego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, udało się wgrać rom. telefon działa. Jest to chiński global. Muszę poszukać tego samego romu co sklepy pakują i wysyłają i jutro go wgram (OCZYWIŚCIE UPDATE JUŻ NIE ZROBIĘ) Poczekam na oficialnego globala i jak się pojawi wtedy go zainstaluję. Tymczasem planuję przezimować na tym ALA "globalu" który tak ludzią krwi napsuł. Thx za zainteresowanie i czas
Niee! Kompletna głupota. Gdzie żeś się tych bzdur naczytal? Jak masz chiński wariant Redmi 5 plus to wgrywasz przez testpoints China rom (China Globala haha dobre...) I tyle. A na tym China rom odblokowujesz i używasz miuipolska.pl tylko i wyłącznie.

Global rom nie uruchomi się na chińskim wariancie ponieważ od niedawna system ma taki przełącznik. Global rom dla Redmi 5 plus już jest i to jako fastboot jednak nie uruchamia się na chińskim wariancie.

Wysłane z MIX2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie mówi o fake'u. To fw jest na serwerze bigota.miui. Wcześniejsze też były. Po prostu ten trik działa raz do czasu update. Oczywiście że najlepsze wyjście tylko z tymi 15 dniami czekania przeginają :/ Mnie osobiście angielski w telefonie nie przeszkadza na ten czas,  ale są tacy którym bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid korekta była tylko w pospiechu zapewne nie doczytaleś. Tak czy siak planowałem  odblokować urzadzenie ( czy to chinszczyznie czy to na tym faku z problematycznym ota) Oczywiście za xxx godzin podejmę próbę instalacji (raczej globala) i tak korzystam z telefonu w jezyku angielskim. I tak mam wielki szacun  i doceniam to że ludzie spędzają tu swoj wolny czas by pomóc. Wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko wylać żale bo z takim syfem to ja się nie spotkałem, pierw telefon który pada po aktualizacji, pózniej flashowanie telefonu chinskim romem przez testpoint, pózniej próba odblokowania tego syfu (jakieś cuda z VPNami by odblokować) póniej 360 dni na odblokowanie. Kiedy już jakimś cudem telefon został odblokowany więc człowiek myśli że już w domu ....nic bardziej mylnego. Najanowsz fastboot  global  owszem został załadowany "success" ale się nie ładuje wgrywa się już 25 minut. Pobrałem  wersje  wcześniejszą  i po kliknieciu flash jest też success ale  trwa to 5 sekund wiec coś jest nie tak. Oczywiście zaznaczam "clean all" To jest jakaś parodia .... sram na ten telefon i całe MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wiskas napisał:

To jest jakaś parodia .... 

Rozumiem twoje rozgoryczenie i każdego takie perypetie wyprowadziły by z równowagi. Ale, ta wcześniejsza wersja do której link wkleiłeś jest dla Redmi 5, może dlatego się nie wgrywa. Po wgraniu tej pierwszej wisiało na logo Mi, czy przynajmniej jakieś kropeczki na dole migały? 25 minut to sporo, ale jak migały to może za krótko czekałeś. Może wyjściem było by to co napisał Acid, czyli po odblokowaniu wgranie twrp i romu Miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...