Skocz do zawartości

[Tutorial] Sprawdzenie oryginalności softu, odblokowanie Mi5X, instalacja Miui Polska


pl_shibby

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mi5X zamówiony we wtorek z GearBest GW4 dziś dotarł kurierem Inpost.

Rom Oryginalny China Stable po aktualizacji V9.2.2.0 NDBCNEK, bootloader zablokowany!

Zgodę miałem już wcześniej, MiUnlock; logowanie; błąd ... i 360 godzin czekania... 

Po prostu jakaś masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda teraz sprawa odblokowania i wgrania miuipolska? Ściągam telefon dla znajomej i nurtuje mnie pytanie czy nadal są problemy z pozwoleniem, czy wystarczy założyć konto i otrzymuje się zgodę i można działać. Telefon kupiony na gearbest, z opisu wynika że języki to angielski i chinski - czyli rom oryginalny.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.10.2017 o 12:25, pl_shibby napisał:

Finalnie powinniśmy dostać wiadomość "successful...". Od tego momentu czekamy 72h.

No właśnie, nie doczytałem że trzeba odczekać te 72 godziny i jak przyszła zgodz zaciągnąłem MiUnlock i przystapiłem do działania. Teraz pokazuje mi komunikat że muszę czekać 340 godzin. Smutno, znajoma czeka... Nie idzie tego ominąć np. zakładając inne konto z innym numerem telefonu i innym adresem e-mail? Zapisują sobie gdzieś tam IMEI telefonu do weryfikacji?

Dnia 18.04.2018 o 16:41, zuniaaa napisał:

Właśnie dostałam MI 5X z językiem polskim z wersją MIUI 9.12.8.0.0, multiROM...
co z tym zrobić?

Ściągnij fastboot i sprawdź jaką nazwę kodową ma wpisaną, jak tiffany to możesz odblokować i wgrać MIUIPolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę troche temat...

Ponieważ poprzednia operacja odblokowania telefonu powiodła się mimo delikatnego zgrzytu z oczekiwaniem 360h - zostałem poproszony o ściągnięcie dwóch nowych telefonów dla znajomych. Mając na uwadze możliwość ponownego oczekiwania dość długiego czasu, chciałem już dziś poprosić o zezwolenie na odblokowanie. Mam dwie karty telefoniczne (w różnych sieciach) i na nich mam założone dwa różne konta w miaccount. Zalogowałem się na jedno z nich i nie mam tam możliwości napisania nowej prośby o odblokowanie, przenosi mnie od razu do miejsca z którego mogę ściągnąć program do odblokowania. I teraz moje pytanie:
1.Czy mogę ściągnąć ten program i on zadziała z nowym telefonem?
2. Czy powinienem założyć nowe konto już na nowym telefonie i dopiero wtedy prosić o zezwolenie na odblokowanie?

Nie bardzo uśmiecha mi sie znowu czekać 360h na odblokowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Dnia 29.06.2018 o 18:34, Orjon napisał:

1. Tak
2. To raczej nie jest konieczne. Masz zgode > logujesz sie w telefonie na konto majace zgode > dodajesz do Mi Unlock Status > odblokowujesz.

No i niekoniecznie jet tak jak napisałeś.

Dostałem dwa telefony MI5x, zrobiłem tak jak to jest w tutorialu. Podpiąłem do dwóch różnych kont na xiaomi. Pierwszy telefon próbowałem odblokować tuż po dodaniu telefonu do Mi Unlock Status - efekt? 360h czekania. No dobra, za szybko go próbowałem. Z drugim poczekam. Dodałem konto, dodałem do Mi Unlock Status, telefon wyłączyłem i dziś pod ponad 72h próba odblokowania pokazała mi iż mam jeszcze do odczekania 275h. Skośnoocy mainfrendzi coś kombinują znowu? Czy jednak trzeba do nowego telefonu nową kartę telefoniczną z numerem i nowe konto na MI? Zaznaczę że od momentu odblokowywania poprzednich telefonów na tych kontach minęło więcej niż miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...