Skocz do zawartości

Wymieniona matryca - inne kolory?


skrzacik0

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

Kupiłem Redmi Note 4X w Sferis, z rozszerzoną gwarancją od nieszczęśliwych wypadków (zbity ekran etc.).

Ostatnio oddałem telefon ponieważ zbił mi się ekran. Dokonali wymiany za 560zł z tego powodu zakładam, że wymienili całą matrycę a nie tylko szkło/ekran. Teraz telefon widocznie świeci bardziej jakby na żółto, jest zdecydowanie bardziej ciemniejszy, jakby ciągle był jakiś program do nie wyświetlania jakiś barw odpalony na telefonie (porównałem z drugim Redmi Note 4X który mam w domu), sprawdziłem ustawienia etc., wszystko identyczne. Przywróciłem ustawienia fabryczne. Zainstalowałem najnowsze MIUI Polska etc. 

Wina serwisu? Mogli wymienić na jakąś "lipą" matrycę? Takie sytuacje w ogóle się zdarzają? Czy może to wina jakiś ustawień (ale jeśli tak to naprawdę nie wiem jakich). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran został wymieniony w ramach gwarancji, którą kupiłem (więc to poszło z ubezpieczenia). Chociaż jak na moje wystarczyło wymienić samo szkło, ale ja się na tym nie znam, więc już mniejsza o koszty wymiany. Zdziwiła mnie ta różnica w żółtawym nalocie, który jednak trochę doskwiera. 

Poprzednio zakładam, że miałem ten Tianma (po lewej) i też nie zawróciłem uwagi na ghostling i odświeżanie, ale teraz bardziej się temu przypatrzę ;)

Ogólnie różnica jest jak na zdjęciu (ten po prawej to ten z serwisu).

Te same ustawienia ekranu, maksymalna jasność oraz ten sam motyw (jasny "Mexicano")

DSCF1541.JPG

DSCF1542.JPG

DSCF1544.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe szybka?
Ja nie wiem, w 2017 a ludzie wciąż żyją jak 10 lat temu i same szybki wciąż by wymieniali. Ekran. Ekran się wymienia a nie jakieś szybki. Do tego jak robi to serwis oficjalny to jeszcze masz ekran razem z ramką. Stąd też i cena. Bardzo przesadzona ale skoro znajdą się tacy co zapłacą...

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramkę między ekranem a obudową? Tej chyba nie wymienili, bo jak była pęknięta tak dalej jest. Co do ceny to mówię, usługi Sferis, ubezpieczenie Compensa, mają jakiś swój "Serwis" - "tani", "zaprzyjaźniony", stąd pewnie tak cena... Sam bym nie zapłacił, ale poleciało z ubezpieczenia.

 

Kwestia tylko tego ekranu... Czy powinno tak być, czy można to wyregulować, czy mnie w balona w ogólę zrobili... Domagać się wymieniany czy jest jak jest i nic z tym nie zrobię (chociaż nie będę ukrywać, że nie mogę się przyzwyczaić do tego ciemnego, żółtego nalotu...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trybu czytania nie mam włączonego. Tak jak wspomniałem, zrobiłem nawet factory reset. Przy ustawieniu "Chłodne" w ustawieniach kontrastu, jest bardziej szarawo, aniżeli żółtawo, minimalna poprawa, ale wciąż jakby właśnie ten tryb czytania był odpalony, strasznie ekran przyciemniony, taki zimny, nieswojski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Dostałem informację z serwisu, że "zasem wyświetlacze świecą różnie tak jest w tym przypadku. Różnice są dopuszczalne i mogą występować. W odcieniu, jasności", tylko po prostu różnica w tych odcieniach i jasnościach jest znacząca, dlatego chciałem się od Was upewnić czy aż taka róźnica powinna występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Redmi note 2 mialem tez tianma czy jak to sie tam pisze a kolega mial boe roznica byla bardzo podobna, aczkolwiek nie wiem czy ten jego ekran byl az tak ciemny na pewno byl zoltawy ale jasnocia nie odstawal bardzo. Tutaj na zdjeciach przynajmniej roznica wydaje sie byc duza :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Redmi note 2 mialem tez tianma czy jak to sie tam pisze a kolega mial boe roznica byla bardzo podobna, aczkolwiek nie wiem czy ten jego ekran byl az tak ciemny na pewno byl zoltawy ale jasnocia nie odstawal bardzo. Tutaj na zdjeciach przynajmniej roznica wydaje sie byc duza :/ 
Z Auo Optics były żółtawe z tianma czy właśnie jakoś tak były normalne. Auo produkuje w takim odcieniu nie tylko dla xiaomi, kiedyś nawet apple miało ten sam problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wklep sobie w dialerze *#*#6484#*#*, potem wybierz "1. Informacje o wersji" i sprawdź co masz w nazwie LCD i TP. Jestem ciekaw, bo straszna różnica jest w odcieniu. Na wszystkich poziomach jasności tak jest?

Problemy z ekranami Tianma dotyczą jakiejś tam części tych ekranów (chyba pierwszych partii), wiele osób robiło testy u siebie i nie mieli problemów z odświeżaniem. Różnice w odcieniach w poprzednich modelach z serii Redmi Note nie były aż tak duże jak to co jest pokazane tutaj. Owszem były zauważalne, ale to tak jak z każdymi smartphonami, gdzie w biel mogła być biała, lekko niebieska, lekko różowa czy lekko żółta, w zależności od rodzaju ekranu czy to AMOLED, OLED czy IPS i inne.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklepałem. INFO: LCD qcom,mdss_dsi_nt35596_tianma_fhd_video.

Na wszystkich poziomach jasności? Masz na myśli ten pasek do zwiększania/zmniejszania jasności prawda? Jeśli tak, to tak, ekran robi sie po prostu ciemniejszy (znacząco - mam wrażenie już wcześniej nic nie widać na ekranie aniżeli na tym drugim telefonie - ale mogę już być przewrażliwiony...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Stłukłem wyświetlacz (albo możesamo szkło) do Redmi Note 4 i własnie zbieram różne informacje zanim kupię potrzebne cześci lub zlecę to serwisowi.
W sumie to jestem troche zdziwiony, że nawet do chińskiego telefonu istnieją zamienniki. Tak czy siak sprawdzałem, którą wersja LCD mam u siebie. Co ciekawe opis jest taki:

LCD: qcomm,mdss_dsi_nt35532_fhd_video
TP:[Vendor]Ofilm,[IC]FT5435,[FW]Ver10

Nie ma w moim przypadku wskzania typu 'tianma', 'auo' albo czegoś podobnego albo ja nie rozpoznaję żadnego identyfiktatora.

pozdr
Kowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kowal Ska napisał:

Hej,

Stłukłem wyświetlacz (albo możesamo szkło) do Redmi Note 4 i własnie zbieram różne informacje zanim kupię potrzebne cześci lub zlecę to serwisowi.
W sumie to jestem troche zdziwiony, że nawet do chińskiego telefonu istnieją zamienniki. Tak czy siak sprawdzałem, którą wersja LCD mam u siebie. Co ciekawe opis jest taki:

LCD: qcomm,mdss_dsi_nt35532_fhd_video
TP:[Vendor]Ofilm,[IC]FT5435,[FW]Ver10

Nie ma w moim przypadku wskzania typu 'tianma', 'auo' albo czegoś podobnego albo ja nie rozpoznaję żadnego identyfiktatora.

pozdr
Kowal

 

BOE (京東方) screen: mdss_dsi_nt35532_fhd_video
TIANMA screen: mdss_dsi_nt35596_tianma_fhd_video

EEBG ma w nazwie EEBG

Co do TP to jesli dobrze pamietam sa: OFilm oraz Focal Tech. I chyba TP od FT sa lepsze

Jaka data produkcji oraz Model Name jest Twojego?( jest na opakowaniu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, choć przyznam, że to mój pierwszy Xiaomi i te wszystkie oznaczenia jezscze nie bardzo są dla mnie czytelne.
Linijkę z "TP:" podałem na wszelki wypadek, bo pojawia się tam "vendor", ale co sama linijka oznacza, to nie bardzo kojarzę. Może jeszcze jak dłużej postudiuję temat, to ogarnę więcej.

Datę podukcji mam 2017.06. Model name: Redmo Note4 3/32GB. Dodatkowe info: FDD-LTE/TDD-LTE|WCDMA|GSM

pozdr
Kowal

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...