Skocz do zawartości

Wymieniony wyświetlacz i dotyk - inne kolory podświetlenia i nie działa menu


Lokator

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wymieniłem wyświetlacz i dotyk w moim Mi4c na taki od dragona-tt z ramką, i widzę inne kolory podświetlenia przycisków funkcyjnych (menu i środkowego na różowo, a strzałkę widzę na czerwono) oraz nie działa przycisk menu (sprawdzałem już w ustawieniach, i sprawdzałem czy te same funkcje działają na innych przyciskach - 2 pozostałe przyciski działają).

Mogłem coś źle podpiąć czy walnięta sztuka?

Zrobiłem diagnostykę, i nie działa wgl przycisk menu. Ktoś wie czym to może być spowodowane?

Edytowane przez Lokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamillm napisał:

a co sie dzieje?

Pisałem na początku tematu, nie działa przycisk menu.

2 minuty temu, galakty napisał:

Do Mi4c już dawno części nie ma i nawet dragon-tt posiada podróbki, bo nie ma opcji dostać oryginału 100%. Ja się dziwię, że ten złom naprawiałeś, bo to się kompletnie nie opłaca.

Nie zawiódł mnie ten telefon wcześniej ani razu. Ja uważam, że warto wydać 37 dolarów i chwile wolnego czasu żeby go opanować, niż kupować nowego flagowca za kolejne 1200-1700 zł skoro ten się jeszcze sprawdza. Taki aparat, rozmiar i procesor za taką cenę. Dla mnie Mi4c było przełomowym urządzeniem w ofercie Xiaomi. Jedyny minus to brak oficjalnego softu global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dru79 napisał:

@Lokator a co się stało, że wymieniałeś LCD+digitizer?

2 dni nie było silikonu na nim, i spadał wielokrotnie rogiem z różnych wysokości. Szkło hartowane całe, a pod spodem pękł. Wcześniej spadał, wypadał notorycznie, i nic mu nie było. Oddawałem go raz na "gwarancji" (pisałem kiedyś o tym na forum, a nie chcę robić negatywnej reputacji firmie, bo nie wiem jak jest teraz i uwzględnili gwarancje 2 dni przed jej końcem i bez żadnego przeciągania, więc okej). Wsadzili mi nieoryginalny wyświetlacz (bez hartowanego szkła chyba) i gorszej jakości wyświetlacz - i myślę, że to w połączeniu z brakiem silikonu miało wpływ na to, że szlak go trafił.

I ja też kupiłem ten telefon za 1200.

// Dziękuje moderatorowi za przeniesienie tematu : )

Edytowane przez Lokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tzn przypadki z różnymi LCD różnych modeli. O ile to podświetlenie to normalnie - wszak to nieoryginalny LCD to przycisk menu faktycznie jest widać wadliwy na dotyku. Zależy jaki model kupiłeś tego LCD. Na dragonie widzę teraz pojawiły się jakieś lepszej jakości sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to z ramką za 32 dolary + 5 dolarów dostawa, i generalnie odwzorowanie barw jest naprawdę na wysokim poziomie (lepsze jak zamiennik, który wcześniej miałem, i chyba takie [jak nie lepsze] jak w oryginalnym wyświetlaczu). Jedynie problem z tym przyciskiem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...