Jump to content

Xiaomi Wireless Radio -- Stacje radiowe i prośby o dodanie

RYBA
 Share

Recommended Posts

Dnia 13.09.2017 o 09:33, kumpel_ napisał:

@homman ok dzięki za info, niby tak, ale mimo wszystko dolny zakres jest bardzo wąski. Choć spokojnie da się radia słuchać, więc nie jest to jakiś duży problem.

Z tego co ja słuchałem to wiele zależy również od danej stacji, większość nastawionych jest żeby działały, ale znaleźć można też te przyzwoite :) Jest w czym przebierać.

13 hours ago, EBE97400 said:

Żadne radio od rana nie działa... u Was też?

@kumpel_ @EBE97400 Serwer miał problemy z siecią. Dziś ustalono to około 10:00. Wszystko powinno działać normalnie.

P.S. 
będę patrząc na problem z logami, ale widzę je wszystkie dobrze. Jakiej wersji używasz MiHome?

Edited by RYBA

14 hours ago, homman said:

Nie działa wciąż radio wawa. Reszta jak dla mnie jest ok.

Oryginalny strumień WAWA jest teraz zepsuty i nie będzie odtwarzany. Wiem o tym problemie.

2 hours ago, abc00 said:

Ja dzisiaj odpaliłem Blue Marlin (ryba), a tam jakieś chińczyki gadają, coś się popsuło, sprawdziłem stream na telefonie i tam ok. Polskie stacje bez zarzutu...

zobaczę co mogę zrobić

14 minut temu, RYBA napisał:

Test OK - działa.  Jakie są Twoje ustawienia i czy udało się to wcześniej?

Radia miałem ustawione zanim pojawił się Twój wpis na tym forum, w sumie chyba jako pierwszy pisałem tu o Twoim/Waszym projekcie.

Wysyłałem nawet pierwsze propozycje dodania stacji, działało wszystko ale jakiś czas nie korzystałem, wczoraj włączyłem, stacje dodane były ale w głośniku cisza.

8 godzin temu, RYBA napisał:

Dodałem drugi serwer - RYBA2 - ma teraz tylko dwie stacje: Jazz24 + Radio Swiss Jazz
@EBE97400 @kicekpicek Proszę sprawdzić, czy można zobaczyć logo teraz na RYBA2 i zamieść swoje komentarze tutaj.

Dzięki

Usunąłem stacje, dodałem od nowa i cisza nadal. Może to wina którejś aktualizacji Mi Home.

1 hour ago, Shadow2k3 said:

Witam
Radio RMF FM mi gra jakieś 20 s i przestaje, z tym że ciągle ten sam kawałek muzyki leci. Inne radia grają.

RMF FM Zrestartowałem - teraz grają OK.
radio Gdańsk dodałem.

RMF FM Depeche Mod nie gra... :-(

Edited by RYBA

2 hours ago, EBE97400 said:

Działa, dzięki :)

Dlaczego ciągle coś jest nie tak z tymi radiami? jaki jest tego powód? serwer pada ?

Oryginalny strumień z nadawców czasem się zatrzymuje. W takim przypadku serwer natychmiast próbuje ponownie nawiązać połączenie. Przez większość czasu słychać krótką przerwę, a potem grę ponownie.

Gdy z jakiegoś powodu serwer nie może odnowić połączenia od pierwszej próby - przestaje działać. W tych przypadkach ostatni fragment, który trwa 7 sekund, może być zapętlony.

Dzieje się tak z nadawcami, którzy są niestabilni.

Serwer działa dobrze i kontynuuje strumieniowanie innych stacji.
Obecnie w RYBA znajduje się ponad 40 stacji i 5 stacji w RYBA2.

Jedyny problem, którego nie mogę rozwiązać, to logotypy - przepraszam za kłopot...