Skocz do zawartości

Jak rozpoznać wersję Redmi Note 4, 4X, Snapdragon, Mediatek, Global, China itp.


mgcompany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)

W najbliższych dniach będę przenosić numer do Play i wybrałam sobie telefon Redmi Note 4 4GB/64GB SD. Moje pytanie dotyczy tego jakich oznaczeń szukać w przypadku zakupu akcesoriów do tego modelu tj. etiu, szkło itp.

Z góry dziękuję za porady typu a po co Ci telefon od operatora, że drogo, że umowa na 2 lata. To moja świadoma decyzja i dobrze mi z tym :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za jakże "miłe" powitanie. Nie uważam się za kretynkę. Być może przegapiłam tak oczywisty pierwszy post w temacie. Nie uprawnia Cię to jednak do obrażania mnie. Widnieje nad Twoim avatarem napis "zaawansowany" - niestety chyba nie w tym, żeby pilnować kultury języka.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2017 o 12:14, radier napisał:

Wzruszające.

Darowałbyś sobie to śmieszne nabijanie postów :)

Dnia 14.08.2017 o 11:02, majka napisał:

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)

W najbliższych dniach będę przenosić numer do Play i wybrałam sobie telefon Redmi Note 4 4GB/64GB SD. Moje pytanie dotyczy tego jakich oznaczeń szukać w przypadku zakupu akcesoriów do tego modelu tj. etiu, szkło itp.

Z góry dziękuję za porady typu a po co Ci telefon od operatora, że drogo, że umowa na 2 lata. To moja świadoma decyzja i dobrze mi z tym :)

Pozdrawiam.

Generalnie nie ma się czym przejmować. Wszystkie akcesoria będą pasować do każdego modelu - różnią się wyłącznie detalami.

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co widzę jakieś zdjęcie to błędnie podpisane. Mam Redmi Note 4X, w ustawieniach Numer Modelu to Redmi Note 4X. Wg opisu powinienem mieć diodę IR z boku a mam na środku. Na środku mają Redmi Note 4 a nie 4X. Chińczyk tak samo opisuje modele, trzeba patrzeć wszędzie na zdjęcia i kupować np. pokrowce niekoniecznie do swojego modelu jeśli mają pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 20:15, mgcompany napisał:

Uwaga na opisy typu "GLOBAL ROM"!!! To nie jest to samo co "Global Version", to tylko wgrana globalna wersja systemu MIUI z większą ilością języków do wyboru. Global ROM nie odblokowuje częstotliwości.

 

 

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, zamówiłem słuchawkę z tego linku http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-4-64-snapdragon-625-global-eu-i6821556151.html?fromVariant=6831024608

Jest tu napisane ,,NOWOŚĆ 2017!!! AKTUALIZACJE OTA - GLOBAL ROM LTE 800 MHz'' czyli 1. sprzedawca źle napisał 2. ściemnia wiedząc ze nie da się sprawdzić czy telefon działa na LTE800 ?

Ktoś ma jakiś pomysł ? Siedzę od rana, czytam, czytam i czytam i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem złotą 4GB / 64GB, opis jest taki sam bez znaczenia który model się kliknie tylko po przeczytaniu tego tematu zaniepokoiło mnie to co zacytowałem wyżej.

By zrobić root trzeba najpierw odblokować bootloader, jak będę czekał na email to te 14 dni szybko zlecą i zanim zweryfikuje poprawność słuchawki to będzie już za późno na ewentualny zwrot.

 

Edit. Dzięki.

Edytowane przez Słony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam cały wątek i zaczynam mieć wątpliwości co do mojej wersji tym bardziej, że nigdzie na forum nie jest napisane ażeby była wersja Note 4x 3GB + 16GB pamięci.

Może ktoś mi powiedzieć jaką wersję posiadam i czy ewentualnie, póki jest czas, odesłać?
Na pudełku widnieje Note 4X i w nalepce na telefonie 2016101

Screenshot_2017-08-25-11-37-40-811_com.android.settings.png

Edytowane przez Dirael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.
Jeśli mam być szczery to brak pasma B20 nigdy mi nie przeszkadzał (miałem okazję używać między innymi One+), bardziej się bałem, że może to być jakaś "podróbka" bo wszędzie informacje o Note 4x mówią o najniższej wersji z 32GB ROM.
Rozumiem, że na dniach (oficjalnie podobno dziś) dostanę MIUI 9? (Oficjalnie nic o czasie wydania dla wersji global nie ma a zatem powinienem mieć nakładkę w dniu wydania?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomson napisał:

Też się zastanawiam kiedy dostaniemy aktualizacje do MIUI9 (wersja global) bo przydałby się multitasking

no to generalnie jak dla mnie jedyna zauwazalna roznica pomiedzy miui 8 a 9. zawsze mozna sie przesiasc na miuipolska, cala na prawde stabilnie i od dzis rowniez wprowadzone sa aktualki OTA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam potrzeby zwracania telefonu bo jestem z niego zadowolony ale dla własnej ciekawości chciałem to sprawdzić. Jedyne co mogę zrobić to wystawić komentarz do aukcji np. neutralny ze względu na błędny opis produktu. Interesowała mnie tylko i wyłącznie wersja 4/64GB.

LTE działa. Włożyłem kartę tylko do transmisji danych, która w tablecie łączy się z LTE i od razu w telefonie też zadziałało LTE. Będę musiał skontaktować się z operatorem, bo wg symbolu posiadanej karty powinno LTE powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozor

Żaden neutralny a negatywny bo to nie jest różnica która nie wpływa na korzystanie. Wiesz o tym że MTK jest gorszy od Snapdragon? i dobitnie to widać w czasie pracy na baterii. 3 a 4 GB RAM W MIUI nie zauważysz różnicy a 64 GB ROM ok jak masz mieć 56 GB gier bo na pliki jak muzyka, zdjęcia to karta pamięci i będzie dobrze a można mieć dwie sim i kartę pamięci przy odpowiedniej modyfikacji karty sim.

Chociaż każdy wie twoja edycja nie ma LTE 800 MHz B20 ale to sprzedawca powinien wiedzieć co sprzedaje. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ogólnie o przewagę snapa nad mediatekiem, który też nie jest złym procesorem, jednak na ten moment snap ma więcej do zaoferowania. A wersja z 4gb pamięci ram może i trochę przerost formy nad treścią ale taki mi się akurat uwidzial i sobie chwale..;) choć podejrzewam, że różnica pomiędzy 3 a 4gb ram jest znikoma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pozor napisał:

Nie mam potrzeby zwracania telefonu bo jestem z niego zadowolony ale dla własnej ciekawości chciałem to sprawdzić. Jedyne co mogę zrobić to wystawić komentarz do aukcji np. neutralny ze względu na błędny opis produktu. Interesowała mnie tylko i wyłącznie wersja 4/64GB.

LTE działa. Włożyłem kartę tylko do transmisji danych, która w tablecie łączy się z LTE i od razu w telefonie też zadziałało LTE. Będę musiał skontaktować się z operatorem, bo wg symbolu posiadanej karty powinno LTE powinno działać.

Oczywiście, że jest takowa potrzeba ... Skoro to faktycznie jest błąd to wręcz powinieneś to zrobić - w przeciwnym przypadku dalej wszystkim będzie wszystkim wciskać ciemnotę i nikt nie będzie protestować. Może to być zwykłe niedopatrzenie, albo celowy zabieg sprzedawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...