Skocz do zawartości

Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja przygoda z telefonem Mi6 trwa już od 5 czerwca kiedy to został dostarczony. I nie będę ukrywał, że z każdym dniem jest coraz gorzej. Telefon, który miał być taki wspaniały i stanowić konkurencję dla innych flagowców w moim odczuciu jest gorszy niż mój poprzedni telefon LG G2.

Kiedy telefon do mnie przyszedł miał zainstalowanego MIUI w wersji 8.2.0.2 No i jak to się okazało był to jakiś fake ROM na którym zaczęły się problemy. Aplikacje które przestawały działać i zamykały się samoczynnie albo restartowały w kółko sprawiały, że telefonu niemożna w żaden rozsądny sposób użytkować. Można było wysłać raport albo anulować. Aplikacje, które miałem zainstalowane i ulegały awarii to Facebook, Messanger, Instagram, Firefox, Chrome, wbudowany Internet, Word, Excel PowerPoint, Solid Explorer, aplikacje Banków oraz aplikacje firmy Synology, Tapatalk wiele innych popularnych aplikacji.

Po przeszło tygodniu męczarni ukazała się aktualizacja do wersji 8.2.2.0 Od razu ją zainstalowałem. Po aktualizacji błędy z zamykanie aplikacji nie ustąpiły. Żeby mieć pewność, że nie został syf po wcześniejszej wersji MIUI zrobiłem kopię plików z pamięci i " wipe all data" Teraz to już musi działać. Nowa wersja systemu, oficjalna więc bez większych błędów. Konfiguracja telefonu od początku bez przywracania kopii tylko jakbym konfigurował nowe urządzenie. Instalacja aplikacji ze sklepu Googla i ustawianie telefonu. Gdy zacząłem uruchamiać aplikacje i logować w nich na swoje konta sytuacja zaczęła się powtarzać. Aplikacje zaczynały żyć swoim życiem. Robiły co chciały, zamykały się w trakcie przeglądania stron. Często już na samym początku podczas logowania był problem bo aplikacja sam się restartuje. Problem nie ustał. Żeby tego było mało to problem niedotyczył tylko aplikacji które zainstalowałem ze sklepu. Często było tak, że wbudowane aplikacje odmawiały współpracy. Aplikacja aparatu po zrobieniu każdego zdjęcia zamykała się.

No i wreszcie nastał ten dzień kiedy to na moim telefonie zagościł MIUI od xiaoimi.eu w wersji 7.6.24 czyli najnowsza na dzień instalacji systemu. Przebrnąłem przez całą procedurę odblokowania telefonu, wgrania Recovery no samej instalacji. Wszystko pięknie poszło. Moim oczom ukazuje się ekran konfiguracji telefonu. Szybka konfiguracja telefonu i pobieranie aplikacji ze sklepu Google. Aplikacje pobrane i zainstalowane to trzeba sprawdzić jak te aplikacje będą się zachowywać. Zwlekałem bardzo długo z przejściem na MIUI Polska bo nie czułem jakiejś większej potrzeby. Ale ile to się naczytałem, że i tak w końcu przejdę. Ile to pozytywnych opinii na temat tej wersji systemu towarzyszy jak przeglądam Forum. Problem dalej pozostał. Aplikacje jak się zamykały samoczynnie to się zamykają. Restartują podczas pracy. Nie ma możliwości pracy na aplikacjach bo zaraz się zamknie.

Czego to wina, że na 3 wersjach systemu są takie problemy? Jak to rozwiązać? W załączniku tylko przykładowy screen. Oczywiście treści błędu nie da się zobaczyć.

Screenshot_2017-06-28-04-53-59-153_com.synology.DSfile.png

Edytowane przez michaubpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, michaubpl napisał:

System sam w sobie działa płynnie i bez restartów. Problemy z aplikacjami są nie do przyjęcia.

Czy przed instalacją MIUI Polska/EU zrobiłeś reset fabryczny w TWRP?

Jeśli system działa poprawnie, a problem jest z aplikacjami, to nie jest to kwestia sprzętowa. Spróbuj jeszcze jednej rzeczy. Skopiuj wszystkie dane z telefonu do PC i uruchom go w TWRP. Wejdź do sekcji "wyczyść/Wipe" i wykonaj czynności dokładnie w tej kolejności:

1. Formatuj dane/Format Data -> YES -> przesuń suwak żeby potwierdzić.

2. Przesuń suwak, aby wykonać reset fabryczny/Swipe to Factory Reset.

3. Czyszczenie zaawansowane/Advanced Wipe -> zaznacz wszystko poza "System" -> Przesuń aby potwierdzić/Swipe to Wipe.

Uruchom telefon do systemu.

Napisz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format data - zrobiona
Swipe to Factory Reset  - zrobione
Advanced Wipe (wszystko poza Systemem) - zrobione

Telefon od nowa konfigurowany.

Uruchomiłem wbudowaną przeglądarkę i wyskoczył błąd: "Aplikacja Internet przestała działać" Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób.

Instaluję inne aplikacje i zobaczę jak się będą zachowywać. Facebook wywala błędy. Nie mogę nawet się zalogować.

Screenshot_2017-06-28-09-57-53-560_com.android.vending.png

Edytowane przez michaubpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michaubpl napisał:

Uruchomiłem wbudowaną przeglądarkę i wyskoczył błąd: "Aplikacja Internet przestała działać" Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób.

Spróbuj jeszcze zainstalować starszą wersję systemu, BTW, jaki ROM instalujesz?Jakiś link do tego pliku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluję: xiaomi.eu_multi_MI6_7.6.24_v8-7.1.zip

Mam jeszcze na dysku:

xiaomi.eu_multi_MI6_7.6.8_v8-7.1.zip

xiaomi.eu_multi_MI6_7.6.22_v8-7.1.zip

 

Aplikacja DS file również wywala błąd. Nie mogłem nawet się zalogować.

Screenshot_2017-06-28-10-08-42-574_com.android.vending.png

Edytowane przez michaubpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michaubpl napisał:

System sam w sobie działa płynnie i bez restartów. Problemy z aplikacjami są nie do przyjęcia.

Zainstaluj MiFlashem rom fastboot (globala stable bo innego na razie nie ma) z opcją flash all, dopiero potem twrp i rom eu. Chyba nie formatowałeś od podstaw telefonu, a czasami to potrafi naprawić różne dziwne błędy. Jeżeli po takiej operacji ciągle będą problemy na globalu, czy eu to pozostaje reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Spróbuj zainstalować ROM 7.6.8. Po instalacji powtórz wymienione wcześniej trzy kroki w TWRP.

Wersja "xiaomi.eu_multi_MI6_7.6.8_v8-7.1.zip" zainstalowana.

Format data - zrobiona
Swipe to Factory Reset  - zrobione
Advanced Wipe (wszytsko poza Systemem) - zrobione

Telefon od nowa skonfigurowany. Błędy nadal występują. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michaubpl napisał:

Wersja "xiaomi.eu_multi_MI6_7.6.8_v8-7.1.zip" zainstalowana.

Format data - zrobiona
Swipe to Factory Reset  - zrobione
Advanced Wipe (wszytsko poza Systemem) - zrobione

Telefon od nowa skonfigurowany. Błędy nadal występują. ;(

Zrób to co napisał kolega wyżej. Flashowanie w TWRP nic nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

Spróbuj zainstalować ROM 7.6.8. Po instalacji powtórz wymienione wcześniej trzy kroki w TWRP.

 

3 godziny temu, FromWP napisał:

Zainstaluj MiFlashem rom fastboot (globala stable bo innego na razie nie ma) z opcją flash all, dopiero potem twrp i rom eu. Chyba nie formatowałeś od podstaw telefonu, a czasami to potrafi naprawić różne dziwne błędy. Jeżeli po takiej operacji ciągle będą problemy na globalu, czy eu to pozostaje reklamacja.

 

1 godzinę temu, galakty napisał:

Zrób to co napisał kolega wyżej. Flashowanie w TWRP nic nie pomoże...

 

1 godzinę temu, szymam napisał:

Flashuj koniecznie rom FASTBOOT i dopiero potem zainstaluj Xiaomi.eu.

ROM "sagit_global_images_V8.2.2.0.NCAMIEC_20170609.0000.00_7.1_global_798f55f46f.tgz" wgrałem.

Teraz tylko sprawdzenie aplikacji.

Na szybko odpaliłem aplikację Forum MIUI i po chwili błąd.

Chrome wywalił błąd jak tylko zacząłem wpisywać znaki w wyszukiwarkę.

Screenshot_2017-06-28-13-28-23-612_com.miui.home.png

Screenshot_2017-06-28-13-30-01-621_com.android.vending.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP zainstalowane
ROM MIUI  Polska./EU zainstalowany w wersji xiaomi.eu_multi_MI6_7.6.24_v8-7.1.zip

Format data - zrobiona
Swipe to Factory Reset  - zrobione
Advanced Wipe (wszystko poza Systemem) - zrobione

 

Konfiguruję i zaraz napiszę jak aplikacje.

 

Facebook jak się restartował to się dalej restartuje.

MS Word restart za restartem, nic nie mogę zrobić.

Firefox to samo.

Edytowane przez michaubpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michaubpl napisał:

Facebook jak się restartował to się dalej restartuje.

To łączę się w bólu, raczej to nie normalne i najprawdopodobniej coś mu fizycznie dolega (pamięć, płyta główna, hgw co). Nie mam co prawda Mi6, ale najtańsze modele które mam i inne droższe które czasami miewam w rękach (np Mi Mix), nie mają takich problemów. Jakby wszyscy tak mieli, to raban w sieci byłby niemiłosierny. Bez FB ludzie nie potrafią żyć i musi działać ( Firefoxa a w szczególności programy MS to inny temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje z którymi są problemy jest cała masa i nie są to tylko problemy z tymi które sam instaluję. Aparat również traci połączenie z aplikacją. Teraz jak doinstalowałem aplikacje które używałem na poprzednim telefonie to nie ma aplikacji którą można normalnie użytkować. Czy to aplikacja do portali społecznościowych czy przeglądarka stron WWW albo dokumentów. Nawet nie umiem wyselekcjonować czy jakaś grupa aplikacji działa. Bo z każdą są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michaubpl napisał:

Aplikacje z którymi są problemy jest cała masa i nie są to tylko problemy z tymi które sam instaluję. Aparat również traci połączenie z aplikacją. Teraz jak doinstalowałem aplikacje które używałem na poprzednim telefonie to nie ma aplikacji którą można normalnie użytkować. Czy to aplikacja do portali społecznościowych czy przeglądarka stron WWW albo dokumentów. Nawet nie umiem wyselekcjonować czy jakaś grupa aplikacji działa. Bo z każdą są problemy.

Odeślij ten szmelc, ewidentnie coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, galakty napisał:

Jaki? IBG nie wysyła z syfmiui, więc sprawa softu nie wchodzi w grę. Poza tym robił MiFlash, nadal ma błędy. Ewidentnie jest coś fizycznie nie tak, może lutowanie gdzieś poszło, jakiś rezystorek, ciul wie. Dostał wadliwy egzemplarz po prostu.

Nie sądzisz, że to nieco dziwne, że system działa poprawnie, a jedynie aplikacje wyrzucają błędy? To nie wygląda na problem sprzętowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Nie sądzisz, że to nieco dziwne, że system działa poprawnie, a jedynie aplikacje wyrzucają błędy? To nie wygląda na problem sprzętowy.

To co ma zrobić? Wykonał MiFlash do globala, potem xiaomi.eu, nadal aplikacje mu wyrzuca. Ja bym się nie bawił więcej bo w końcu ucegli tylko odesłał czy do serwisu, czy sklepu. To nie jest normalne zachowanie telefonu.

Wyrzuca mu nawet aparat systemowy... Może np. któraś kość RAM jest padnięta i sam system działa, ale załodowanie większej ilości danych nie jest możliwe? Jak w GPU padnie któraś sekcja, to gra też działa, dopóki nie dostanie większego obciążenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michaubpl napisał:

Aplikacje od Google: YouTube, Kalendarz, Maps działają bez problemu.

@galakty, tym bardziej śmiem przypuszczać, że to nie jest problem sprzętowy. Świadczy o tym choćby poprawne działanie Map. Tam też potrzebne jest renderowanie grafiki i spora moc obliczeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moje konto Xiaomi jest gdzieś zapisane w pamięci telefonu i nie da się tego usunąć? Nawet przy flashowaniu telefonu? Bo jak chciałem uniknąć dodawania konta Google to i tak automatycznie uzupełniało mój ID konta Xiaomi i prosił o samo hasło. Jak wyciągnąłem kartę SIM to tak samo. Nie łączyłem się z Wi-Fi.

Edytowane przez michaubpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michaubpl napisał:

Czy moje konto Xiaomi jest gdzieś zapisane w pamięci telefonu i nie da się tego usunąć?

Tak to pamięta nawet po pełnym flashu, dlatego skradziony, zgubiony Xiaomi z zablokowanym bl jest bezużyteczny (z odblokowanym, można co najwyżej custom roma wgrać). Jak wylogujesz się z konta w telefonie to już nie będzie pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...