Jump to content

Problem z instalacją

rm_125

Recommended Posts

Witam. 
Ściągnąłem ten najnowszy rom MIUIPolska_armani_JHCCNBD24.0_jb-4.3 w telefonie mam (JHCCNBA94.0)
Postępuję tak jak w instrukcji tylko że na pulpicie nie mam aplikacji updater.
W telefonie mam j. polski. Gdy daje na ustawienia>informacje o systemie> aktualizacja systemu to wywala mnie na pulpit.

Telefon kupiłem u goldwey sprawdzałem oryginalność niby ok.

Tak zmieniłem nazwę na update.zip wgrałem w telefon. Odłączyłem od kompa. Przy uruchomieniu mam te dwa ludziki i tyle nie przenosi mnie to mirecoverów.

Właśnie nie mam na pulpicie tej ikonki updater :/  

I zawiesza go na ikonce fastboot

Edited by rm_125

Wczoraj przerabiałem to samo, kolego zainstaluj sobie mobileuncle.toolbox_327.apk, następnie ściągnij rom stable z tego wątku: http://miuipolska.pl/forum/topic/2508-hongmi-1s-pad%C5%82/

Nazwij plik romu update.zip  i wrzuć do katalogu głównego na telefonie.

Przez programik mobileuncle wejdź do recovery i tam zainstaluj nowy rom. Następnie ściągnij Miui Polska który możesz zainstalować zgodnie z metodą nr 1:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Wczoraj straciłem kilka godzin na próbach uruchomienia MiFlash na tym chińskim gównianym romie.

Pozdr

Edited by pewit

Chińczyk napisał

witam, 
1. Telefon jest w 100% oryginalny i nowy. 
2. Proszę nie próbować robić modernizacji przez system, ponieważ nowe oprogramowanie będzie z chińskim i angielskim tylko.  
3. Co jest problem z telefonem proszę? uprzejmie doradza w szczegółach. 
D

zjebałem go wczoraj i dlatego tak pisze. Mam nadzieję że to pomoże teraz nie mogę mu odpisać bo net w pracy blokuje pisanie. Ale bez przesady lepiej żeby zostawił taki jaki jest niż wgrywanie 101 języków i tyle zabawy 

Witam, moze to nie odpowiedni temat, ale mam pytanie bo wlasnie zamowilem Redmi 1s na aliexpress w sklepie BlackPeach i jest mozliwosc wgrania polskiej wersji jezykowej. Czy lepiej moze napisac zeby nie wgrywali polskiej wersji tylko zostawili ang/chinska? 

Witam. 

Ściągnąłem ten najnowszy rom MIUIPolska_armani_JHCCNBD24.0_jb-4.3 w telefonie mam (JHCCNBA94.0)

Postępuję tak jak w instrukcji tylko że na pulpicie nie mam aplikacji updater.

W telefonie mam j. polski. Gdy daje na ustawienia>informacje o systemie> aktualizacja systemu to wywala mnie na pulpit.

Kolego, jeśli w oryginale miałeś soft JHCCNBA94.0 a pewnie taki szit był bo przychodzi z ali, to nie musisz robić żadnych Flashy.

Zrób drugą metodą z FAQ.

Czyli

1. wrzuć do pamięci wewnętrznej nowy ROM zmieniając jego nazwę na update.zip (do wewnętrznej nie na kartę sd)

2. wejdź w MiRecovery (klawisze volup i power)

3. w recowery opcja - install update.zip to system one

4. ciesz się MIUI polska

P.S.

Czy ktoś może mi pomóc, chciałbym skasować wszystkie kontakty z telefonu a jeszcze się gubię w androidzie:)

P.S. II

Dzień dobry wszystkim = pierwszy post na forum

Napisałbym Ci czytaj uważnie ale sam nie doczytałem że masz JHCCNBA94.0 i napisałem o tym:)

Do recovery wchodzisz VOLUP i Power a nie VOLDOWN, też się zawiesiłem na tym na kilkanaście minut:)

Dokładnie, wyczytałem w komentarzach pod instalacyjnym FAQ więc wszystko jest na forum.

Można by dodać jako 3 metodę instalacji, dla tych którzy kupili telefon na aliexpress.

Dzieki za odpowiedz Pewit, pisalem w tej sprawie do sprzedawcy i dostalem odpowiedz ze ROM 22 dziala dobrze, natomiast ROM 23 i 24 ma bug polegajacy na nieprawidlowym dzialaniu Distance sensora (wygaszanie telefonu w czasie rozmowy).

Teraz dostalem taka odpowiedz:

Please confirm do you need the mutil-language rom for the phone Or you want the original firmware, the original firmware only in English and Chinese, without root , without google play. So you need the original firmware? 
Or you need the language in English with mutil-language rom?

Czy mozecie potwierdzic ze ROM tu dostepny dziala poprawnie (wlacznie z wygaszaniem ekranu) i ma Google Play?

Pozdrowienia

W piątek powinna być wersja 25, na oficjalnej już jest. Z tym wygaszaniem problemy ma spora część Redmi, czy to 1, czy 1s. Widocznie sensor jest ten sam. U nas testerzy mają 24 i żadnych problemów, chińczyk bredzi

Bierz ori, na niego nagrasz bez problemu MIUI Polska. Miałem kłopot z czujnikiem zbliżeniowym w moim 1S, rozwiązany przez kalibracje w trybie diagnostycznym do którego wchodzimy kombinacją * # * # 64663 # * # * 

W piątek powinna być wersja 25, na oficjalnej już jest. Z tym wygaszaniem problemy ma spora część Redmi, czy to 1, czy 1s. Widocznie sensor jest ten sam. U nas testerzy mają 24 i żadnych problemów, chińczyk bredzi

Możesz mi na PW podesłać linka jeśli jest?

Bo na miui.com wciąż jest 24.0.

Witam. W dziale download pod 1S WCDMA pisze:

Android: 4.3 | MIUI: JHCCNBD24.0 | Codename: redmi

więc musze mieć 24.0?

Gdy wchodzę do Aktualizacje w telefonie to mam:

MIUI-JHCCNBD23.0, a na górze duże logo MIUI Polska.

Witam. Wrzuciłem przez Mi Recovery MIUI-4.5.29 i nadal nie mam aplikacji updater. To tak ma być czy może coś poszlo nie tak ? Może trochę lamerskie pytania ale to mój pirwszy telefon z androidem.

Bierz ori, na niego nagrasz bez problemu MIUI Polska. Miałem kłopot z czujnikiem zbliżeniowym w moim 1S, rozwiązany przez kalibracje w trybie diagnostycznym do którego wchodzimy kombinacją * # * # 64663 # * # * 

Czy możesz napsiać, jak prawidłowo wykonać taką kalibrację? Tam jest polecenie "zakryj palcem czujnik kalibracji", jest też button "rozpocznij kalibrację". W jakiej kolejności się to robi? Czy najpierw się zakrywa, potem odsłania, potem klika na "zacznij kalibrację"? A po kliknięciu trzeba coś robić, np. zbliżać rękę do czujnika lub właśnie tego nie robić? W jakiej odległości trzymać telefon? Nic tam nie jest napisane...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...