Skocz do zawartości

Hack: 2x sim + micro SD


Bambek1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się nie bał o kartę SIM bo można ją dostać od ręki za darmo w salonie a o zniszczenie styków złącza w telefonie bo ważna jest tu grubość tego zestawu  i idealne spasowanie.

Trzeba kartę i SIM trochę spiłować jak którymś z filmików to pokazano  Myślę że się skuszę to wykonać i zainstalować.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi to chodzi po głowie tylko u mnie karty pamięci nie da rady spiłować bo pod laminatem widoczne są ścieżki. Za to rozwalìłem na próbę dla treningu kilka starych kart sim i widzę, że są różne grubości i wielkości chipu. Sposób na zapalniczkę z podgrzaniem działa bez problemu.

O swoją kartę sim się nie martwię najwyżej dzień lub dwa będę prywatnie off line. W wolnej chwili robię ten myk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu da się coś takiego zrobić i działa. Karta Sandiska 64GB + nowa (taka jak obecnie wydają) karta SIM od Plusa. Trzeba ją jedynie lekko spiłować (np. drobnym papierem ściernym) - ten klej którym zalany jest chip i uważać żeby nie spiłować za bardzo bo uszkodzi się wychodzące z niego druciki.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem od razu jak kupiłem xiaomi ;)
Użyłem karty 128GB. Troszkę ruszyłem ją papierem bo była wypukła w jednym miejscu.
Do odklejenia chipa z karty sim użyłem opalarki. Ładnie plastik się zwinął i został sam chip.
Klej również ruszyłem delikatnym papierem ściernym. Używając papieru robisz to z "wyczuciem", aby nie przesadzić i nie uszkodzić chipa (i w moim przypadku karty pamięci).
Dajesz kropelkę kleju i przyklejasz chip do karty pamięci i po zabiegu ;)
Całość zajęła mi około 30min - razem z przygotowaniem narzędzi i stanowiska pracy :D

edit
Hack: 2x sim + micro SD

To nie żaden hack :P

Edytowane przez Borewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...