Jump to content

Bambek1

Użytkownicy
 • Posts

  55
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bambek1

 1. Gdzie się ustawia taką możliwość?
 2. Witam. Czy istnieje aplikacja w którą mogę wklepać listę zakupów np. spożywczych a ona zasugeruje mi w jakim sklepie "ten koszyk" wyjdzie najtaniej? Wiem, że są aplikacje gdzie wklepię pojedynczy produkt i mi znajdzie, że jest on w promocji np. w sklepie X. Proszę nie mylić tego co szukam z planerem zakupów, gdzie można sobie stworzyć listę, takie rzeczy wolę mieć na kartce co by przypadkiem w czasie zakupów smartfon nie spotkał się z terakotą...
 3. No pojechali z tym wskaźnikiem równo. Po aktualizacji zauważyłem jeszcze jedno, powiadomienie SMS czasem odtwarza głośno a czasem bardzo cicho. Chyba to była ostatnia aktualizacja jaką zainstalowałem. Skończyło się wsparcie i pier...lą takie buble. Po następnej aktualizacji okaże się, że niektóre funkcje przestaną działać.
 4. W najśmielszych snach bym nawet nie przypuszczał, że to wynik regulacji unijnych. Piszę całkiem serio nie pojmuję tego.
 5. Tak też wczoraj uczyniłem ale dopiero po ponownej instalacji MIUI 10 z ustawieniami regionu Indie. Widocznie na regionie Polska aktualizacja MIUI 10 poszła z błędami. W zależności od ustawień regionu USA, Rosja, Indie można przebierać w motywach do woli, na któryms z innych regionów poszedł nawet ten motyw, który na regionie Polska nie chciał się ładować. Widocznie Region Polska jakiś ułomny musi być.
 6. A ja np wolę ciemne tło w telefonie chociażby w ekranie ustawień czy sms, żeby nie waliło wieczorem po oczach a którego obecnie ustawić nie mogę i też używam telefonu normalnie. Po prostu xiaomi puściło gniota i tyle. Patrząc jak wygląda wsparcie chociażby w kwestii aktualizacji "andka" dla mojego r4p dawno postawiłem krzyżyk na tej firmie. Firmę dopadła sraczka modelowa co kilka miesięcy nowy model a wsparcie dla reszty kuleje. Nie żebym nie mógł się doczekać kiedy mi się słuchawka rozpadnie ale następny fon nie będzie już spod znaku xiaomi.
 7. Moja rada nie instalować. Wpierdo..iłem się na tą minę. Potwierdzam wszystkie powyższe problemy. Dodatkowo u mnie brak możliwości zmiany motywu, wywala komunikat "nie można połączyć z siecią" a jak połączę z siecią to krzyczy "nie można dodać konta". Rozpieprzyło cały układ ikon losowo po wszystkich ekranach, ustawiło motyw na domyślny a w nim tylko 4 ikonki w rzędzie wchodzi na ekranie. Jeden wielki shit ta aktualizacja. Więcej innych problemów na razie nie zauważyłem ale myślę, że to dopiero początek... P.S. Może ktoś z Was wie gdzie znaleźć poradnik jak zrobić downgrade do miui 9? Nie można zmienić nazw operatora sieci. Używam 2 kart sim, poprzednio mogłem nazwać sobie dowolną nazwę dla każdego z nich lub np. przypisać symbol obrazkowy a teraz nie przyjmuje zmian tylko wyświetla kreski pionowe.
 8. Pewnie będziecie mnie z rechotem wytykać "palcyma" ale niech ktoś mi wyjaśni jakie jest praktyczne zastosowanie split screena oprócz popatrzenia sobie na dwie aplikacje w tym samym czasie? Bo jakoś tak nie widzę praktycznego zastosowania tego dla mnie. P.S. Po aktualizacji w liście połączeń brak polskich tłumaczeń zamiast "wczoraj" mam "yesterday". Bateria raczej trzyma normalnie po 21 h mam zużycie 8%. 11.09.2018 Czas pracy 4 dni 19h stan aku 44% więc po aktualizacji nie zjada nadmiernie aku, działa normalnie.
 9. Dziś będę ładował akumulator pod wieczór, a wynik za kilka dni - dam znać. Do tej pory było to do 6 max 7 dni trzymania także cierpliwości. Ogólnie po ponad 1.5 roku użytkowania słuchawki stwierdzam krótszy czas pracy o około 1-2 dni. Trochę także używam internetu teraz więcej i to także ma wpływ na krótszy czas pracy. Po tym ładowaniu "poświecę się " i nie będę używał netu na telefonie, zobaczymy dam znać.
 10. U mnie też jak na razie 9.6.1.0 MBEMIFA (zaktualizowane wczoraj) brak zauważonych problemów. Po aktualizacji normalnie odpalił, jak coś zauważę, że nie działa podzielę się uwagami chyba, że mnie ktoś uprzedzi.
 11. Jest cos takiego jak licznik pakietów pozwala się zorientować czy to już ten moment.
 12. Jak sytuacja uratowałeś fona? Ja swojego wtedy resetowałem może z 8-10 razy raz po raz (nie pamiętam dokładnie) aż w końcu po którymś wstał. Póki co działa normalnie, tzn. normalnie może nie do końca bo nie odgrywa dzwonków przypisanych do kontaktu (raz odgrywa przypisany 3 razy ogólny losowo) ale da się użytkować.
 13. Niestety fixowanie dzwonków trwa nadal. Zmiana folderu nie pomogła. Chyba muszę już z tym żyć. Aktualizacja 23.04.2018. Dogadałem się ostatnio ze znajomym i też ma identyczny problem z dzwonkami. Jemu - jak twierdzi - zrobiło się to po którejś aktualizacji, poza tym zauważył, że telefon zamula w codziennym użytkowaniu. Czyżby xiaomi przejęło politykę zgniłego "japka" znaczy się iPhona? U mnie przynajmniej nie zamula.
 14. Przyznam się, że trochę majty mi pożółkły. Zgrywam wszystko na kompa z tego dziada... Dziękuję Ci z całego serducha Kolego Orjon za podpowiedzi jak zresetować fona. Ale jakaś przyczyna tego stanu rzeczy musiała być. Czy to zwiastuje jakieś problemy?
 15. Nie działa. Tkwi zawieszony na tym ekranie. Daje radę resetować przy pomocy kombinacji 3 klawiszy vol+vol-power ale ciągle po uruchomieniu jest komunikat "proces system nie odpowiada". P.S. Jakieś jaja z tym telefonem. Nagle po nie wiem już może piątym albo siódmym resecie po kolei odpalił jak nowy i wszystko zadziałało.
 16. Zrestartował się jak napisałeś. Wywalił najpierw komunikat: "funkcja odnajdywania urządzenia została niespodziewanie zamknięta" i drugi "Proces system nie odpowiada. Czy chcesz go zakończyć? Czekaj. OK." Niestety nie reaguje na żadną opcję. Ekran świeci ale na dole jest ramka z komunikatem i nic nie można zrobić.
 17. Panowie problem zaczął się jak próbowałem odebrać połączenie. Przesuwałem zieloną słuchawkę ale połączenie nie było odbierane tylko napis "trwa odbieranie połączenia". Nie mogłem też oddzwonić bo ekran robił się czarny w momencie próby wybrania numeru. Zrobiłem "uruchom ponownie" telefon odpalał się około 3-4 minut jakby po instalacji jakiejś aktualizacji. Jak się w końcu odpalił wyświetlił się komunikat "System nie został uruchomiony" i do wyboru miałem "OK" lub "Czekaj". Niestety aparat na żadną opcję nie reagował. Nacisnąłem znowu przycisk włączenia na kilka sekund aby zrestartować ponownie, pojawił się ten czarny ekran z 4 ikonkami do wyboru. Tapnąłem w uruchom ponownie i wtedy ikonki rozjechały się na boki. Został czarno delikatnie jednolicie podświetlony ekran z fragmentem podpisu jednej ikonki wystającym zza ramki. Telefon nie reaguje na żaden przycisk, nie reaguje na ładowarkę, podłączenie do komputera, nic. Zero. Nigdy przez rok nie było z nim najmniejszych problemów. Wszystko zawsze działało jak trzeba. telefon nie upadł nie zmarzł nie był zalany. Gdy próbuję zadzwonić na kartę w nim umieszczoną jest sygnał ale słuchawka jest martwa, nie dzwoni i nie odpala wyświetlacza. Poradzicie coś na ten problem, czy czekać aż zeżre baterię?
 18. Tak mam taki katalog. Wrzucę tam "melodynki' i wskażę je ponownie do poszczególnych kontaktów. Dam znać czy pomogło.
 19. W pamięci wewnętrznej mam folder "Dzwonki" Ścieżka: "Pamięć wewnętrzna/storage/emulated/0/dzwonki"
 20. Witam. Zauważyłem ostatnio u siebie problem z odgrywaniem dzwonków przypisanych do kontaktów. Np kontakt: "mama" ma przypisany dzwonek_X, kontakt "tata" dzwonek_Y. Dzwonek ogólny telefonu to jakiś tam powiedzmy dzwonek_Z. Gdy zmieniam sobie dzwonek_Z (ogólny telefonu) na jakiś inny to wtedy też od połączeń przychodzących "mama" i "tata" (niektórych ale nie wszystkich z przypisanymi dzwonkami) zmienia się także dzwonek na ten nowy ogólny, mimo że nadal do kontaktów są przypisane dzwonki spersonalizowane X i Y. Po jakimś czasie samoczynnie znów wraca dzwonek przypisany do kontaktu ale nie na stałe, tylko losowo jak się zechce dzwoni albo ogólny albo przypisany bez żadnej prawidłowości. Wyczaiłem, że dzwonek głupieje na pewno wtedy jeśli mamy przypisany ten sam numer do osoby zapisanej np. raz jako "Jan" drugi raz jako "Janek" (czyli ta sama osoba zapisana 2 razy inaczej z tym samym nr telefonu) a kontakty te mają ustawione różne dzwonki, wtedy też dzwoni sobie losowy dzwonek jeden lub drugi. Ale dlaczego identyczna sytuacja dzieje się kiedy kontakt w książce jest zapisany tylko raz pod jedną nazwą i ma przypisany tylko jeden nr? Sytuację na 90% naprawia ponowne wskazanie (przypisanie) dzwonka do danego kontaktu, gdyż wtedy zamiana dzwonka przypisanego na ogólny zdarza się sporadycznie. Jest to trochę irytujące. Problem jak sięgam pamięcią pojawił się po aktualizacji MIUI do wersji 9. Ktoś ma podobne boleści? Znalazł lekarstwo?
 21. U mnie BZ WBK posiada jakby 2 poziomy zabezpieczenia. 1. Aby dostać się do aplikacji można albo odciskiem palca albo tradycyjnie skreślić kropki. 2. Aby zalogować się do konta trzeba - po pokonaniu pierwszego poziomu j.w. - podać pin dostępu. Identycznie jest z aplikacją poczty o2, najpierw kropki lub odcisk dopiero właściwe logowanie na konto pocztowe. Czy też tak macie w swoich aplikacjach?
 22. A ja z łezką w oku wspominam starą klawiszową E52 gdzie sms mogłem po omacku wystukać bez patrzenia na ekran, jeszcze do niedawna jej używałem ale nagle któregoś dnia się nie obudziła no i RIP...
 23. Nie mówię, że mówisz źle bo pewnie dobrze. Ale dla mnie telefon z ekranem powyżej 5" to już za dużo, nawet do tego 5" musiałem się przyzwyczaić nieco na siłę. Nie chcę tu podnosić absolutnie dyskusji na temat rozmiaru ekranu co komu pasuje niech sobie nosi w kieszeni albo plecaku piszę tylko o sobie.
 24. Jeżeli są tacy cwani a wszystko na to wskazuje, że wypięli swoje żółte 4 litery na model redmi 4 to następną słuchawką będzie np. Huawei. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale przynajmniej zachowam yin i yang czy jak to tam oni nazywają tą swoją filozofię równowagi ciała i umysłu...
 25. Bambek1

  Miui 9

  http://www.tablety.pl/android/2017-11-02/miui-9-global-rom-xiaomi-mi-6/ Czyżby już niedługo?
×
×
 • Create New...