Skocz do zawartości

Android 7.0 na mi5s odczucia


mezutelni

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pisze to raczej jako ciekawostkę, ale jeżeli ktoś zastanawia się nad przejściem na 7.0 to mogę powiedzieć że bardzo polecam, wreszcie ogarnęli drenaż baterii w idle, zjada max kilka procent gdy telefon leży powiedzmy 8h, co jest mega dobrym wynikiem, bo wcześniej potrafiło zjeść koło 20-30% przez ten czas, ogólnie to chyba jedyna duża zmiana, nic na plus, nic na minus choć mam wrażenie że telefon mi się mniej grzeje ale tego nie sprawdzałem jakoś dokładnie.33160eab0985dc58e0bee417fa04edf9.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez mezutelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde świetny romik. Wczoraj wgrałem mój pierwszy miui polska i jestem pod mega wrażeniem. Nie ma porównania do global dev. Bateria trzyma rewelacyjnie, w idle pozioma krecha a nie , jak na globie ciagly spadek. Nie ma też ciąglego użycia danych na wi-fi, tam mi ciagle coś ssało dane. System też działa szybciej, nie ma żadnych lagów podczas zmieniania aplikacji. Wciskasz i natychmiast masz..

Z tym antutu to jak patrzylem w necie, to na wszystkich telefonach na 7.0 (np samsung s7) jest mniej, prawdopodobnie antutu nie jest zoptymalizowany do tej wersji jeszcze.

PS. moglibyście zmienic nazwe tematu bo troche nie pasuje i odstrasza.

Polecam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak u was ale na najnowszej wersji, wyszukiwanie nie działa już w języku polskim / tylko po angielsku.

Dodatkowo nie przychodzą mi powiadomienia aplikacji.. mimo wyłączonego oszczędzania baterii i ustawionych uprawnieniach w autostarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naver napisał:

Nie mam odblokowanego BL poki co (brak czasu i checi ponownej konfiguracji), czy majac Globala mi5s dostanie andka 7?

A jakiego to globala masz można wiedzieć? Ja bym się nie zastanawiał i od razu leciał miuipolska na mi5s. Nie doczekasz się na globalu stable androida 7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global na Mi5s dopiero raczkuje. Od niedawna jest global dev który nie doczekał się android 7,przez co narazie nie jest aktualizowany. Przyjdzie miui 9 to może się ruszy trochę. A może i nie... 

Global stable jest póki co olany całkowicie przez Chińczyków. Oficjalnie jest tylko 8.0.3.0 a aktualizacja 8.2... została wycofana. 

Daleko jest MI5S do np mi5 jeśli chodzi o globala. Póki co xiaomi.eu jest jedynym wartym softem dla tego telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergmen napisał:

Global na Mi5s dopiero raczkuje

Chyba leży. Nie mam pojęcia w ogóle czemu Xiaomi zabrało się za globala dla 5s i 5s+. To miały być tylko chińskie modele jak 4c i 4s. 
Ten ich global to porażka. Niech nikt nie liczy na coś więcej tylko od razu leci z miuipolska. 

Zonk jest przy okazji 5s taki, że na 8.0.3 nie da się obecnie odblokować bootloadera. User musi podbić wersję do chińskiej 8.1 lub wyżej (co nie jest takie proste gdy chcemy użyć tego biedackiego Mipcsuite) lub wgrać z EDL 8.2 fastboot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid tak sie sklada, ze wbilem sie w okres gdzie udostepnili aktualizacje 8.2.1.0 i zainstalowalem ja. Dzieki temu pojawila sie w opcjach programistycznych opcja odblokuj OEM, wiec byc moze uda sie zdjac BL na tym globalu. Pamietam, jak pisalem do Ciebie w sprawie Redmi4 z IBG gdzie dostalem syfmiui, ale tam te opcje programistyczne tez byly dostepne i udalo sie odblokowac urzadzenie i wrzucic miuipolska (dalem STABLE wtedy, bo to byl telefon na prezent dla matuli wiec zeby nie bawic sie w aktualizacje wolalem dac wersje stabilna).

Majac obecnie tego globala na androidzie 6, mozna bezposrednio zaktualizowac do 7ki (najnowsza wersja softu) czy najpierw jakas posrednia wersje jeszcze trzeba by wrzucac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Acid napisał:

Zonk jest przy okazji 5s taki, że na 8.0.3 nie da się obecnie odblokować bootloadera. User musi podbić wersję do chińskiej 8.1 lub wyżej (co nie jest takie proste gdy chcemy użyć tego biedackiego Mipcsuite) lub wgrać z EDL 8.2 fastboot. 

bl można odblokować na "dwóch romach" prościej:

1 po uprzedniej zmianie globala stable na global dev. Można to zrobić z pliku zip przez "Aktualizacje".

Drugi sposób: Global stable 8.2 jest do ściągnięcia w dziale mi5s na forum en.miui. Na nim też można normalnie odblokować bootloader.

Tak więc ani mipcsuite ani EDL do tego nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. To wiadomo. Tylko bardziej chodziło mi o fakt, że dużo ludzi zostało z Globalem 8.0.3. Większość zleceń instalacji w serwisie mam od ludzi z tym właśnie Globalem. Nie dostali ota, rom nie wisi na oficjalnej stronie to mało kto ma wiedzę by szukać linków do niepublicznych wersji. Ponadto jeśli już to ludzie mówią, że podlaczaja do MIPCSuite i nie pobiera im aktualizacji. No i też prawda bo ten program sprawdza tylko oficjalne ota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy odblokowanie BL, spowoduje usunięcie danych?

Rozważam przesiadkę na xiaomi.eu tylko pytanie czy uda mi się na tym 8.2.1.0 odblokować ten BL. Później może jakoś już sobie dam radę, tylko patrząc na instrukcję na głównej zgłupiałem czy trzeba wcześniej instalować xiaomi.eu na A6 czy można od razu walnąć wersję A7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, naver napisał:

Panowie, czy odblokowanie BL, spowoduje usunięcie danych?

Rozważam przesiadkę na xiaomi.eu tylko pytanie czy uda mi się na tym 8.2.1.0 odblokować ten BL. Później może jakoś już sobie dam radę, tylko patrząc na instrukcję na głównej zgłupiałem czy trzeba wcześniej instalować xiaomi.eu na A6 czy można od razu walnąć wersję A7. 

Usunie dane proces wgrywania softu. Kolega zapraszam do poradnika na miuipolska dobrze? Bo oszczędzi nam to powtarzających się postów. Jest jak byk napisane w instrukcji, że dla Androida 6 masz zrobić format userdata przed wgraniem twrp. Czyli dane tracone może nie przez sam unlock ale przez proces wgrywania softu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid o tym, ze zmiana softu kopnie dane to wiem, ale chcialem odblokowac najpierw BL, a kiedy znajde czas to ogarnac miuipolska.

W tym wlasnie momencie aktualizacja zaczela mi pobierac 8.5.3.0 MAGMIED - jakbyś wywołał ich do tablicy, ze nic nie robia w sprawie mi5s :)

Mozecie cos powiedziec o tym sofcie? Instalowac to, czy znowu zablokuje jakies opcje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na najnowszą miui mam problem z płatnością przez NFC.

Poprzedni global działał bez problemu w ustawieniach portfela NFC z HCE

Tutaj niestety to nie działa, lub działa jak włącze aplikacje banku (Millenium) - dodam, że wszystkie uprawnienia aplikacji mam włączone.

Czy ktoś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś kto siedzi na najnowszej albo przynajmniej ostatnich wersjach (już na MIUI 9), a kto pamięta starsze wersje (jestem obecnie na 7.5.11) mógłby się wypowiedzieć na temat baterii w Mi5s?

Bo na tej wersji nie narzekam, ale mimo wszystko jest to dość stary ROM, i nie śledziłem wszystkich wątków jak się z tą baterią działo w toku zmian, najpierw pojawienia się "siódemki", potem Romów MIUI 9. Jest gorzej, bez zmian? 

Z góry dzięki :)

Ps. Z wersji 7.5.11 aktualizacje do ostatniego romu mogę zrobić normalnie z poziomu telefonu? Nie blokuje bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...