majdan12

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X

Recommended Posts

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Ja się już lekko martwię bo AospExtended już sporo nie miał aktualizacji oby ten projekt nie przepadł :( 

20 sierpień to przecież norma. Średnio co miesiąc wychodzi update. Jest ok. Projekt nigdy nie upadnie, bo ten rom przoduje wszędzie.

@marcin19883

Wcześniej aż tak co miesiąc nie było a kilka aktualizacji w miesiącu ale nie sądzę aby taki projekt upadł bo czemu miałby niby? Zawsze może ktoś przejąć projekt i szlifować go. 

18 minut temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Wcześniej aż tak co miesiąc nie było a kilka aktualizacji w miesiącu ale nie sądzę aby taki projekt upadł bo czemu miałby niby? Zawsze może ktoś przejąć projekt i szlifować go. 

Ja wręcz ostatnio AOSP ubóstwiam, bo znacznie się poprawił. Dodali dużo tłumaczenia na nasz język i jest naprawdę przyjemny soft w którym wszystkie opcje działają.

Jestem ciekaw dlaczego usunęli całkowicie z XDA wątek o Kernel Soviet

Nie działało coś czy nie był bezpieczny ? Ktoś coś wie , mam pobrany na PC ale nie wiem czy instalować czy sobie darować ? 

Edited by Norbix029

@k3lt Właśnie widziałem to wczoraj i się domyślałem że to przez to ale nie byłem pewny ;)

To w takim razie jak znajdę chwilę czasu to zainstaluję ten kernel i go przetestuję bo wydaje się być naprawdę spoko

@marcin19883

Zapewne w odpowiednich warunkach będzie 76/77K tak jak na każdym telefonie gdzie może być różnica nawet 5/7K przy prawie takiej samej temperaturze telefonu. 

Dnia 9/10/2017 o 21:13, majdan12 napisał:

@piskor

Za czasów Mi 5 co chwile była aktualizacja firmware na XDA w temach o systemach czyli oznacza to że jednak są różnice w firmware.

Szukałem, szukałem i znalazłem u kolegów ze wschodu spis firmware z możliwością ściągnięcia paczek dla fastboot i twrp.

Kilka ich wyszło od czasu, kiedy w sieci pojawił się na AFH firmware pod nazwą cm-14.1-mido-firmware-20170430.zip. Według wersji baseband pojawił się on już z MIUI 7.4.27

Najnowszy baseband 953_GEN_PACK-1.102026.1.109373.1, który jest w tej chwili w wersji Global 8.5.4.0 jest już dostępny od wersji 7.8.10 wersji deweloperskiej.

Ponizsza lista dla fastboot to bardzo ładne zestawienie z opisem wersji MIUI, z której ją wyciągnięto, wersji andka, wersji baseband i sumą kontrolną i oczywiście linkiem do ściągnięcia

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=804582&st=220#Spoil-60658176-44

Króciutkie zestawienie kilku firmware wgrywanych przez TWRP poniżej:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=804582&st=4200#Spoil-64609748-1

Miłej lektury i ewentualnie ściągania i flaszowania

@piskor

Na XDA potrzeba by kogoś kto ogarniał by temat firmware bo mało jest osób które często wgrywają system przez MiFlash w celu czyszczenia i przy okazji aktualizacji firmware. 

@piskor

Jeśli zostanę na jakimś systemie to będę z paczek instalował aktualizacje ale z drugiej strony jeśli twórcy systemów nie wskazują odpowiednich paczek to może nie trzeba aż tak często aktualizować? Mi 5 kiedyś coś się pozmieniało i była minimalna wersja firmware którą trzeba posiadać aby system się zainstalował i nawet systemy były tak zrobione że przed instalacją w TWRP było wykrycie firmware które posiadasz jak była odpowiednia wersja to można było zainstalować system. 

pytanie

dzis moja mama dostala z chin rn4snap

czy jest jakas szybsza opcja na odblokowani botloadera

da sie jakos ominac te 72 godziny ? przyspieszyc moze ?

@2zerozero7

Gdzie kupiłeś, za ile, jak długo czekałeś, jaka to edycja telefonu? Bo generalnie RN4 się nie opłaca w Chinach jak w Polsce sklep Proline ma z dwu letnią gwarancja za 699 zł...

Kupione przez jakiegos polskiego posrednika <nie wiem ktorego >za 640 z przesyłka

Gwarancja 2 lata w pl i serwis w pl nie w chinach

Wersja 3/32 snapdragon z polska ladowarka i certyfikatami ce <na opakowoaniu global version > JEST B20

Ja nie kupowalem  osobiscie tylko brat wiec nie wiem od kogo ale gdzies na allergo najtanszt 3/32 ze snapem

telefon kupiony w niedziele dzis przyszed - mial byc we wtorek...

Napisalem ze z chin bo :

Dzwonil brat do nich ze wyjezdza we wtorek aby ten telefon byl na wtorek NATOMIAST  oni mowia ze, nie dostali jeszce transportu z chin i nie maja tego fizycznie na miejscu . ALE BEDZIE NA STO PROCENT DZIEN POZNIEJ

Dzis dotarl opoznienie jednodniowe

telefon z chin przez pośrednika polskiego zero jakis dodatkowych oplat tylko 640 zl z wysyłka.

Brat cos mowil wkurzony ze wystawiaja towar ktorego nie maja fizycznie ale nie przywiazywalem do tego uwagi

jak chcesz to napisze do niego i ci wysle link

Edited by 2zerozero7

@k3lt

Popatrz na Redmi 4X pewnie by się coś znalazło ale nie chce mi się sprawdzać teraz cen :) 

Co to się dzieje że nie mogę się zabrać do testu drugiego kernel. Ciągle coś mi przeszkadza aby siąść na te kilka godzin do telefonu i przetestować działanie. 

9 minut temu, k3lt napisał:

Ja przetestowalem juz wiekszosc jak nie wszystkie Kernele, nie znalazlem nic lepszego od stockowego kernela w AEX.

BrateloSlava wyciagal bardzo wysokie wyniki w Antutu ale ogolna responsywnosc systemu i szybkosc ladowania sie aplikacji kulała.

Kulała na RR?