Jump to content

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X

Recommended Posts

• Replies 907
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@majdan12 @k3lt No to mamy potwierdzenie

Posted Images

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@marcin19883

Z tym że w nowszych wersjach usunęli o czym pisałem kilka dnie temu. 

Ja siedze teraz na AospExtended i on ma w changelogu z 20/08/2017, między innymi "Added FP Boost Driver" Fajnie działa, jak w Miui. Według mnie w Miui to było od zawsze, bo dotyk palca reagował od razu a w romach modowanych minimalnie póżniej. Teraz tu w tym AOSP działa super.

4 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Przecież ja w tym temacie już nie raz pisałem że ten system aktualnie to numer 1 :-P ale FP nadal nie tak szybki co w MIUI. 

Ja nie wiem jakim cudem mówisz, że usunęli fingerboost z kernelów, bo jakoś ja się tego doczytać w changelogach nie mogę np. priima mido czytam właśnie i nie widze.

@marcin19883

ElectraBlue 3.0 - August 26, 2017

• Disabled FP boost
Taka informacja była też w innych kernel choć teraz powstały nowsze wersje i może się coś zmieniło.

@marcin19883

Obym jutro znalazł trochę czasu (kilka godzin) to bym zrobił test baterii w moim stylu i ciekawe czy bym przekroczył 3 godziny włączonego ekranu przy 90% baterii. 

• Like 1
W którymś temacie na xda o tym było napisane. Ja śledzę jego pliki na AFH. Może zamiast pisać tematy woli programować? Właśnie ściągam jego nową wersję RR.

Naprawili w końcu możliwość wyłączenia dt2w? Bo ta opcja nie działa na RR. Można było wył suwak a dalej było aktywne.

1 minutę temu, piskor napisał:

@marcin19883 W podpisie ma taką informację "MI RN4x [RR 5.8.4 own build + own M-Kernel v4.x-dev]", ale nigdzie się nie doczytałem, czy buduje go od razu ze swoim kernelem

Próbuję ściągnąć tego RR, żeby zerknąć, co ma w środku, ale teraz idzie to jak krew z nosa

Ja też ściągam RR z wczoraj. Dziwne, że ma wielkość 1GB. Normalnie powinno być 500MB z groszami. Jak jego poprzednie wersje.

18 godzin temu, piskor napisał:

Myślałem, że coś będziecie wiedzieć, ale jak nie widzieliście, co się tam działo, to trudno :) I tak go przetestuję, bo po pierwsze link do download nie został usunięty, a po za tym mam go już na karcie SD :)

Dev zrobił ten kernel już dla trzeciego urządzenia, więc wydaje się, że będzie w porządku.

No i jak ten kernel ? Warto go wrzucić ? Mam AOSP Extended

@Norbix029Na razie działam na ElectraBlue 4.0. System i aplikacje zdecydowanie responsywniejsze w stosunku do oryginalnego kernela. 21 godzin od pełnego ładowania, sot ~4h, zostało 59% baterii. Wifi, lte włączone non-stop, gps około 3 godzin, godzina nawigacji z google maps i w tym czasie nagrywana trasa. Reszta to dłubanie w plikach systemowych i przeglądanie neta :)

4 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Wszystko fajnie tylko po co podkręcać ten procesor? Ja przed RN4 miałem Mi 5 i myślisz że w codziennym użytkowaniu odczułem różnice w szybkości? 

Podkręca się, bo można zyskać na wydajności za darmo. Ten kernel ma w antutu 73tys punktów. A domyślny kernel ma 63tys. Więc jest różnica.

@marcin19883

Tylko wiesz co mnie interesuje? To czy widać różnice w szybkości działania telefonu a nie jakieś nic nie znaczące wyniki z aplikacji dla dzieci które mogą się chwalić kto lepszy wynik osiągnął. 

Ta aplikacja to benchmark, symyluje obciążenie telefonu, jakby się z niego korzystało.

@marcin19883

Ja doskonale wiem czym jest ta aplikacja tylko mnie interesuje odpowiedź na proste pytanie czy jest różnica w szybkości działania telefonu np. czas uruchamiania aplikacji. Mnie interesują osiągi a nie wyniki w aplikacja tego typu co jest dla mnie i wielu osób zrozumiałe.

@marcin19883

Ja doskonale wiem czym jest ta aplikacja tylko mnie interesuje odpowiedź na proste pytanie czy jest różnica w szybkości działania telefonu np. czas uruchamiania aplikacji. Mnie interesują osiągi a nie wyniki w aplikacja tego typu co jest dla mnie i wielu osób zrozumiałe.

Wszystko zależy od szybkości kości pamięci i ramu :) nie zawsze podkręcenie cpu coś daje. Kości pamięci to wąskie gardło

@marcin19883

Więc bez sprawdzenia jak szybko włączają się aplikacje itp. to słabym pomysłem jest podkręcanie gdzie bateria będzie szybciej uciekać. 

Tych kernel na RN4 to aż za dużo jest :) najgorsze jest to że system można wybrać już na dłużej i go aktualizować ale z kernel już nie jest tak kolorowo bo pomiędzy dwoma wersjami może być spora różnica i kernel który dziś jest średni jutro może być najlepszy. Same problemy w życiu :-P

@marcin19883No i teraz nie wiem co mam zainstalować do tego AOSP Extended :) 

Zostać na domyślnym kernelu czy instalować ten Soviet Star czy może Pirmilla Mido czy Kernel Faust lub może ElectraBlue 

Za dużo tego jest :P

A w Soviet wszystko działa, jest bezpieczny ? Co byście wybrali aby telefon był wydajny a zarazem miał dobrą optymalizację baterii ?

Edited by Norbix029

@Norbix029

Tych kernel więcej jest co widać na 4pda.ru :) 

Aktualnie to nikt nie wie który kernel jest najlepszy bo powstały nowe wersje kernel więc trzeba sprawdzić co i jak. Jak nie masz czasu na testy raz na jakiś czas to trzeba wybrać taki kernel który teoretycznie zawsze powinien mieć wysoki poziom. Przydał by się drugi RN4 na testy :-D

@marcin19883

Nie ma co się dziwić że RR jest wolniejszy od innych bo w końcu RR ma masę usprawnień a ostatnio jego wydania nie cieszą się jakością. 

Miałem testować te kernel ale nie chciało mi się bo wolałem oglądać Dr. House :D

Dostałem szoku, bo myślałem, że RR muli przez ten kernel. Okazuje się, że ma domyślny kernel :( Czyli RR muli domyślnie. AospEx wygrywa, bo jest najszybszy.