Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy, więc proszę byście mnie nie zjedli :P

Mam kilka pytań a propos wersji Dual Sim, która wydaje się być lepsza niż wersja LTE.

1. Czy ktoś wie, kiedy mniej więcej pojawi się następca Xiaomi Redmi Note? Pytam, bo nie wiem czy warto jeszcze kupować ten telefon, czy lepiej po prostu poczekać jeśli jest to kwestia kilku miesięcy?

2. Czy warto kupować ten ten telefon na allegro? (Boję się kupować z zagranicy, a jest ciekawa oferta z wysyłką z Polski za 899zł)

3. No i tak ogólnie, czy w ogóle warto kupować ten telefon? Jakie są jego wady? Jaki telefon z polski byłby lepszy?

Redmi Note WCDMA na MTK - u raczej jest lepszy od wersji LTE, więc chyba nie ma się co zastanawiać.

Ad 1 - brak jasnych informacji co do wypuszczenia nowej wersji, jedynie plotki

Ad2 - jeśli na allegro znalazłeś ofertę firmy Technos z Poznania, to śmiało możesz od nich kupić, ja kupiłem, jestem zadowolony i mogę polecić

Ad 3 - nie ma lepszego telefonu z Polski ( mam na myśli polskie "rebrandy" z Chin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual sim z definicji będzie bardziej zżerał baterię, bo ma dwie sieci do podtrzymywania.

 

Przesiadłem się na Nota WCDMA z ZTE V970 jakieś dwa tygodnie temu i jestem zachwycony. 

Wszystko działa płynnie, podobają mi sięr óżne rozwiązania Miui, duży ekran jest bardzo dobry.

Zdjęcia jak dla mnie świetne, połączenia trzyma dobrze, bardzo fajne zarządzanie energią, bateria trzyma bardzo dobrze.

 

W szoku byłem jak podczas rozmowy na jednym simie odebrałem telefon z drugiego sima - nie spodziewałem się że tak umie. :)

Moim zdaniem zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie sygnału sieci GSM, nawet w dualsimie nie pobiera aż tak dużo procentowo z całego zużycia energii przez telefon, więc chyba masz nie do końca prawdziwe informacje. Gdybym miał włączony telefon, wygaszony i tylko czekał na połączenia przychodzące, to przypuszczam, że bateria trzymała by co najmniej tydzień. Nie przeprowadzałem testu, ale był taki dzień, że od rana ( z naładowaną baterią 100 %) odebrałem przez cały dzień tylko kilka połączeń, a wieczorem miałem 95%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowy, więc proszę byście mnie nie zjedli :P

Mam kilka pytań a propos wersji Dual Sim, która wydaje się być lepsza niż wersja LTE.

1. Czy ktoś wie, kiedy mniej więcej pojawi się następca Xiaomi Redmi Note? Pytam, bo nie wiem czy warto jeszcze kupować ten telefon, czy lepiej po prostu poczekać jeśli jest to kwestia kilku miesięcy?

 Trochę nowych informacji:

http://android.com.pl/news/31636-xiaomi-szykuje-nastepce-dla-redmi-note-w-koncu-ze-snapdragonem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam 2 pytania:

1. Po zaktualizowaniu do wersji 36.0.0, mam straszny problem z gps, strasznie długo łapie fixa, u kogoś też to się przydarzyło? I jak to naprawić? (czy jedyną opcją jest czekać do następnej aktualki?)

2. Czy będzie miui v6 na note'a (mtk)?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

Jutro będę miał swojego Notea, przesiadam się z Huawei. Nie widziałem go na żywo ale z waszych relacji czytam, że to dość duża słuchawka. :) 

 

Mam pytanie odnośnie dotyku. W moim starym Zopo ZP998 miałem problem przy używaniu go gdy leżał np na biurku. Dotyk reagował jak chciał. Raz załapał a raz nie. Czytałem gdzieś na forum, że wystąpił podobny problem ale nie było odzewu z waszej strony. Stąd moje pytanie, czy w waszych Noteach występuje problem z dotykiem, gdy leży na biurku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, dzieki. Podoba mi się to forum. Wszyscy mili, szybkie odpowiedzi. 

 

Mam mieszane odczucia przez jutrzejszym odebraniem telefonu. Nie wiem czego oczekiwać i czego się po nim spodziewać. Wielkość raczej nie będzie mi przeszkadzała ale nie wiem jak z rozdzielczością ekranu. W ogóle ma on gorilla glass? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się Was zapytać o działanie dual sima. Jak to działa? Czy mając włożone dwie karty tylko z jednej mogę korzystać z 3G (a z drugiej EDGE czy wcale)? Czy w momencie kiedy chcę skorzystać z 3G z drugiej to wystarczy się przełączyć, czy muszę zdjąć obudowę i zmienić karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki za odpowiedź. mam jeszcze drugie pytanie. Czy Note na Mediateku otrzyma aktualizacje? Przepraszam jeśli już to gdzieś było, ale interesuje mnie czy ten telefon otrzyma tylko 4.4,czy także 5.0. Na razie dalej siedzi na 4.2.. Czy ostatnio były o tym jakieś informacje? bo jakieś 2 miechy temu wydawało mi się ze kwestia aktualizacji dla tego telefonu nie była rzeczą oczywistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...