Jump to content

Szkło hartowane Redmi 4X

RayColl_PL

Recommended Posts

Dnia 19.04.2017 o 00:21, Voltron napisał:

Bo się kupuje szkło to z kolorem, np jak masz czarny przód to takie z czarnym dołem i góra i wtedy nic nie odstaje

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Nie odstaje czy po prostu nie widać, ze nie odstaje bo brzegi są czarne?

Nie odstaje i zakrywa cały ekran, natomiast wadą są malutkie kropki widziane pod światło na wyłączonym ekranie i jest ono delikatnie przyciemnione. Nie ma rady. Albo folia, albo takie albo nic.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...
Dnia 26.04.2017 o 21:49, yookerek napisał:

Według mnie to jest godne uwagi, link:

A według mnie nie. Kupiłem dokładnie na tej aukcji. Sam wygląd etui jak również dopasowanie jest bardzo dobre, idealnie leży na telefonie ale srebrna ramka po tygodniu noszenia już się wyciera i wychodzi z pod niej biały plastik. Samo szkło odstaje na rogach i średnio to wygląda. Zamówiłem na ali etui MSVII i niby pasujące szkło do 4x, które nie odstaje. Jak przyjdzie to dam znać.

IQlzg6d.jpg

GZAOLmx.jpg

Miałeś w ogóle w rekach 4x? Wyświetlacz świeci prawie do samych krawędzi ekranu, po lewej i prawej jedynie 1,5mm to czarna nieaktywna ramka. Szkło odstaje po 4mm z każdej strony, wiec wyświetlacz po bokach świeci pod odstającym szkłem co wygląda idiotycznie ;] Jak pisałem zamówiłem na aliexpress szkło, w którym sprzedawca twierdzi, że pasuje do wyświetlaczy 2,5D. Jak przyjdzie to się okaże.

Edited by Pływak

@Pływak - głęboko się mylisz. W Redmi 4X zagięcie szkła zaczyna się już poza święcącym obszarem wyświetlacza. Przynajmniej w wersji 3/32 Global.

A przy okazji włożę kij w mrowisko :)

Na pewno jesteście przekonani, że stosowanie szkła/folii ma jakikolwiek sens poza wydawaniem pieniędzy :)

Mam smartfony (bez folii/szkła) od min. 6 lat i nigdy nie miałem żadnej rysy.

Edited by pawelll

nosze fony w kieszeni, nie uzywam zadnych etui, folii itp. i mam rysy z tylu nawet dosc glebokie, bo klade zawsze plecami na stole ;) za to nigdy nie bylem nawet blisko upuszczenia fona i zawsze mnie dziwi widok jak ludziom latwo z rak wypadaja, bo widze to dosc czesto ;)

"Etuje" i upadanie telefonów to trochę inny wątek. Generalnie byłem (i nadal trochę jestem) ich przeciwnikiem ale przy współczesnych konstrukcjach telefonów, które są coraz większe i bardziej śliskie (przez co trudniejsze do utrzymania) jakoś to się broni. Ale szkła/fole to jakaś pozostałość sprzed 10 lat gdy ekrany robiono z plastiku a dotyk był rezystancyjny (i najczęściej obsługiwany rysikiem)  i faktycznie się rysowały. Przy współczesnych szkłach nie mają żadnego uzasadnienia.

moje sie rysyje :) z tylu huawei p7 (2014 rok) mam pare rys glebokich, ktore dobrze czuc pod paznokciem. zrobily sie po prostu od lezakowania na stolach, itp. gdybys zobaczyl co moj syn potrafi zrobic z ekranami (ace4, tab 4) to bys zmienil zdanie, ze one sie nie rysuja ;) rysy powstaly od lezenia po podlogach itp zadne tam umyslne niszczenie.

Edited by rezmus

8 godzin temu, pawelll napisał:

@Pływak - głęboko się mylisz. W Redmi 4X zagięcie szkła zaczyna się już poza święcącym obszarem wyświetlacza. Przynajmniej w wersji 3/32 Global.

Na pewno jesteście przekonani, że stosowanie szkła/folii ma jakikolwiek sens poza wydawaniem pieniędzy :)

Przeczytaj jszcze raz co napisałem. Pisalem, ze szkło naklejane odstaje po 4mm z każdej strony, a wyświetlacz świeci do samych krawędzi co oznacza ze tam gdzie juz odstaje naklejane szkło jeszcze wyświetlany jest obraz co wyglada idiotycznie. Nawet fotkę wrzuciłem. To raz a dwa nie mierz wszystkich swoją miarą. Różni ludzie w różnych warunkach użytkują swoje telefony. W poprzednim raz załatwiłem wtswietlacz później  kupowałem szkła po 6-7zl. Załatwiłem jakieś 4 sztuki co kosztowalo mnie 20 parę złotych. 5 razy mniej niz ten pierwszy wyświetlacz. Taka mam specyfikę pracy i z telefonem nie obchodzę się jak z jajkiem. Nie raz sie zapomnę i noszę go w kieszeni z jakimś kluczem czy śrubami.

Z kontekstu Twojego wpisu (a i z logiki) wynikało, że szkło "odstaje" bo w tym miejscu szkło wyświetlacza już się zagina. A nie zagina się (zagina się max 1,5 mm od krawędzi). Więc to że szkło odstaje jest jakimś dziwnym zjawiskiem.

A co do obchodzenia się z telefonem, rysowania, kluczy w kieszeniach itp. to przypomina mi się historyjka o facecie który kupił "full wypas" BWM "w skórze" i szukał pokrowców na siedzenia, wyrzekając na Niemców, że dobrych siedzeń nie potrafią zrobić i szybko mu się niszczą. Zapomniał tylko dodać, że wozi dwa psy "luzem" w kabinie. :)

Właśnie dla tych co uwielbiają nadinterpretację dołączyłem zdjęcie ale jak widać i to nie pomogło :lol: szkło na fotce to jest dokładnie to szkło dostępne na cytowanej aukcji i komentarz odnosi sie tylko i wyłącznie do w.w. produktu. 

• 2 weeks later...

Podbijam temat... Czy forumowicze znaleźli już porządne szkło do Redmi 4X?

Sam przerobiłem już 2 - marki OPTO (odstające wzdłuż krawędzi) i jakieś chińskie (moim zdaniem zbyt małe i kiepskiej jakości).

Dodam tylko, że do mojego Redmi Note 3 Pro dokupiłem oryginalne szkło hartowane od Xiaomi i jest ono idealnie spasowane z całym ekranem (nic nie odstaje i jest na tyle duże, że go praktycznie nie widać).

Zerknij na to:
http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_620154.html

Nie odstaje, póki co spoko. Co prawda - zamontowane dopiero w piątek, więc ciężko powiedzieć coś więcej, ale pierwsze wrażenie pozytywne. Dla dociekliwych - tępe w dotyku i widać siatkę punktową "pod światło". Fotki w drugim wątku. Ogólnie to brałbym coś na cały ekran - z czarnymi ramkami. Jak będzie odłazić(a pewno będzie, jak każde) to nie będzie tego widać dzięki tym ramkom.

@error0085 ja na Twoim miejscu kupiłbym mocolo full cover. Opinie zbiera dobre, mam tej firmy szklo na mi4c i jestem mega zadowolony, na redmi 4x tez zamierzam zalozyc mocolo. Zerknij sobie na feedbacki ludzie chwala:

https://www.aliexpress.com/item/Mocolo-Full-Cover-Redmi-4X-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi-Hongmi-4X

Dnia 21.05.2017 o 14:42, pawelll napisał:

Zgadza się, zagięcie szkła zaczyna się poza świecącym obszarem w wersji 2/16 (nie jest to Samsung S8 :) )

Ma sens, miałem jeden stary smartfon bez szkła i pełno rys, tak samo dużo rys na folii nieco mniej starego smartfona.

Niedawno na wycieczce mojemu koledze upadł na stół honor i zbiło mu się na szczęście szkło, mojej koleżance spadł i też zbiło się tylko szkło.

Kupiłem 2 dni temu Mocolo i pod jednym dniu mam lekko wyszczerbione na rogu. Telefon nie upadł był w saszetce. Poza tym trudno spasować by dioda świeciła się prawidłowo. Do tego widać odciski palców. Żona mam Nillkin i jest wszystko w porządku. Drugie będzie więc Nillkin jak utui. Szkoda, że Nillkin jest tylko do modelu 4A i nie wiem czy by pasowało. 

Dodam kilka słów od siebie. Przerobiłem folię, szkła z Ali, dwa szkła z Allegro (strata pieniędzy, nie pakujcie się w to) i teraz zakupiłem Mocolo (aktualnie na Allegro jest aukcja z której kupiłem za 19.99zł, więc jeśli ktoś nie chce czekać, to warto) Więc tak - nie idzie nakleić dobrze (bez odstawania rantów) nic prócz folii i Mocolo właśnie. Aktualnie mam założone Mocolo i etui z tej aukcji (http://allegro.pl/etui-pancerne-karbon-bumper-xiaomi-redmi-4x-szklo-i6801949016.html) i współgra to ze sobą perfekcyjnie - etui nie wypycha szkła, idealnie spasowane. 

Kilka też uwag odnośnie nakładania szkła na cały front:

1. Koniecznie podłączcie ładowarkę tak, by dioda była widoczna

2. Nakładajcie najlepiej "z ręki" gdyż jest duży manewr korekty (no chyba, że delira, to nalepki ;)) i koniecznie zacznijcie kłaść od strony diody, bo jeśli diodę "wcelujecie" to góra będzie już idealnie ułożona.

3. Nie radzę odtłuszczać alkoholem z zestawu, bo jeśli dobrze się tego nie wytrze, to zostanie tzw "efekt tęczy" Pomieszczenie bez większej ilości kurzu (ew. troszkę zaparowana łazienka), ściereczka z mikrofb, dobrze wypucować ekran i do dzieła.

Konsensus taki, że jeśli chcesz mieć szkło idealnie nałożone, bez wystających boków, to na chwilę obecną wyłącznie szkła full-front (mocolo sprawdzone)

• Like 1

Naładują mi się baterię do aparatu, to pyknę kilka fotek.

Aha, no i jeszcze jedna uwaga przy zakładaniu - jak już założycie, to nie dociskajcie palcem środka szkła (jak to przy zwykłych) tylko najpierw górę, dół, i boki - wtedy ładnie się przyklei, bez efektu tęczy.

14 minut temu, Diuk napisał:

i teraz zakupiłem Mocolo (aktualnie na Allegro jest aukcja z której kupiłem za 19.99zł,

Też kupiłem z tej aukcjii, dzisiaj będzie u mnie.

15 minut temu, Diuk napisał:

Koniecznie podłączcie ładowarkę tak, by dioda była widoczna

Można też wejsc w eng. mode i włączyć diodę, ale słuszna uwaga trzeba na włączonej bo można diodę przykryć szkłem

15 minut temu, Diuk napisał:

(no chyba, że delira, to nalepki ;))

Zawsze tak naklejam bo mi sie łapy trzęsą :D

16 minut temu, Diuk napisał:

Nie radzę odtłuszczać alkoholem z zestawu

Mi on zawsze zostawia smugi ostre i nigdy go nie używam, ze swojej strony polecam denaturat

3 minuty temu, Diuk napisał:

Aha, no i jeszcze jedna uwaga przy zakładaniu - jak już założycie, to nie dociskajcie palcem środka szkła (jak to przy zwykłych) tylko najpierw górę, dół, i boki - wtedy ładnie się przyklei, bez efektu tęczy.

Dziś sprawdze ten sposób u siebie ;)

Tak to mniej więcej wygląda (sorry za jakość, ale aparat w Redmi 4x to mój główny ;) ) Polecam każdemu takie combo, bo ochrona dosyć dobra, a i etui niczego sobie - masywne, jak jeb*ie o ziemię, to raczej nic się nie stanie. Jestem zadowolony.

SDC14989.JPG

SDC14993.JPG