Jump to content

Problem z mikrofonem/ próba naprawienia/ root/


Recommended Posts

Cześć

Nie jestem Androidziarzem z dużym doświadczeniem. To mój pierwszy telefon z tym systemem (a mam go od prawie roku). Niestety wziął i się zepłuł, nie da się przez niego rozmawiać - mój rozmówca słyszy jakąś papkę z dźwięków otoczenia + mój głos troszkę. Z 2 tygodnie temu zresetowałem go do fabrycznych, zaktualizowałem i było ok. Dziś jednak znów to samo :(. Podejrzewam mikrofon zewnętrzny o powodowanie problemów. Chcę go ubić, ale żeby to zrobić muszę zrootować, a żeby zrootować to muszę wgrać twrp, ale nie mogę znaleźć odpowiedniej wersji. Jest w stanie mi trochę pomóc? bo nie za bardzo sobie radzę z tym wszystkim.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

@majdan12 dobra to czekamy na osąd @Acid ... Napisałem jeszcze do serwisu MI, czy moja gwarancja jest u nich ważna (skoro sklep nie istnieje to powinna być możliwość wysłania bezpośrednio do serwisu). Ale wątpię; poza tym w serwisie przywróciliby do fabrycznych, odesłaliby, podziałał by tydzień i znów się zje#[email protected]

Link to post
Share on other sites

Kolego, po pierwsze: jaki sklep? Po drugie: masz zrobić test mikrofonu w Diagnostyce MIUI a nie jakieś rooty, twrp.. Kto ci takich bzdur nagadał? Po trzecie jak w Diagnostyce MIUI potwierdzisz problem to albo oddajesz na gwarancję albo masz do wymiany dolny moduł USB z mikrofonem. Tyle.

Z Mi5

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

@Acid Diagnostykę zrobiłem. pt4 Jak coś powiem to się zapętla ze spadającą głośnością, pt6 słychać trzaski i otoczenie, mój głos raczej nie, generalnie chaos. Gwarancja heh... Mam nauczkę, żeby ślepo nie trzymać się polecenia kogoś tylko samodzielnie sprawdzić sklep. Oczywiście xiaomi.com.pl.

Edited by KapitanPlaneta
Link to post
Share on other sites

Zawsze wszystkim zgłaszającym problemy z jakością rozmów, mikrofonem zalecam przede wszystkim zrobienie testu mikrofonów w diagnostyce. Dopiero potem szukanie przyczyn w sofcie. To niewiele pracy, a wszystko staje się jasne, bo te testy są niezależne od romu.

4 minuty temu, KapitanPlaneta napisał:

Oczywiście xiaomi.com.pl.

Czyli teraz aze.com. pl ale zmiana nazwy i domeny nie zwalnia z obowiązków gwarancyjnych.

Edited by FromWP
Link to post
Share on other sites

Ten sklep jest cały czas. Tak trudno poszukać? Przecież na fakturze i tak masz napisane, że sprzedawca to nie Xiaomi cośtam tylko Satnet. A sklep to AZE i gwarancję masz bo sprzedawca się nie zmienił tylko domena sklepu.

Z Mi5

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, KapitanPlaneta napisał:

@FromWP Ale dla czego po powrocie do ustawień fabrycznych zaczęło działać ok?? Tym się przede wszystkim kierowałem. Jakbyś zinterpretował powyższe wyniki diagnostyki?

Ja bym interpretował po teście w diagnostyce, bo to jedyny wiarygodny test, niezależny od romu. Tylko to trzeba zrobić ze słuchawkami i tam od razu będziesz wiedział jak działa dolny i górny mikrofon. Jak działają podobnie, mają taką samą czułość, to wina softu, romu. Napisałeś że w tej diagnostyce było źle, a teraz że po zresetowaniu do fabrycznych jest dobrze. Tego nie jestem w stanie wytłumaczyć i zrozumieć.

Chyba że coś tam raz kontaktuje, a po chwili przestaje. Takie rzeczy też się zdarzają, ale wtedy też reklamacja.

Edited by FromWP
Link to post
Share on other sites

@FromWPNie nie... Taką samą sytuację miałem 2 tygodnie temu, wtedy cofnąłem do fabrycznych i było ok. Wczoraj znów się popsuło, diagnostykę zrobiłem dzisiaj. Mogę jeszcze raz cofnąć jutro, zrobić diagnostykę i czekać na kolejnego faila. Najbardziej mnie dziwi poprawność pt 5.

Edited by KapitanPlaneta
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Możliwe że cos tam raz kontaktuje, a po chwllil przestaje. Takie wady się zdarzają i są najtrudniejsze do udowodnienia, zdiagnozowania. Jeżeli pomaga reset do fabrycznych, a w diagnoatyce jest cały czas ok to nie wiem o co chodzi, ale prawdopodobnie o błędy w romie.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, KapitanPlaneta napisał:

@FromWP Ok... to może jutro zrobię diagnostykę i spróbuje ją nagrać.

Może, tylko diagnostykę to będzie trudno. W sumie nie bardzo wiem jak to upublicznić, że w słuchawkach jeden i drugi mikrofon tak samo działa. Ja tu nie zajmuję staniwiska, tylko staram się pomóc w samym zdiagnozowaniu problemu. Albo sprzętowy (do wymiany płytka z usb, mikrofonem) albo softwarowy i to trudniejsze do rozwiązania. 

Link to post
Share on other sites
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...