Jump to content

Jak zrobić update z WIUI na MIUIPolska

Exsilium

Recommended Posts

Witam,

korzystając ze zniżek na aliexpress kupiłem dośc korzystnie MI3. Dziś własnie dotarł. Pierwsze co chciałem zrobić to zaktualizować/zmienić ROM. No i niestety sprzedawca postanowił mnie na siłę uszczęśliwić. Telefonik przyszedł już z zainstalowanym WIUI :(

Mimo wszystko próbowałem zainstalować MIUI według tej instrukcji: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Niestety żadna z metod nie zadziałała, a rezultaty są  następujące:

Metoda 1:

Po uruchomieniu updatera i wyborze paczki (pliku z romem) updater wychodzi do pulpitu (wywala się?) i nic się nie dzieje.

Metoda 2:

Zaczyna się instalacja. Lecą procenty. Kiedy dojdą do 98%, pasek postępu jest w połowie dostaję piękny błąd: "Install update.zip failed! Error applying update"

Prosiłbym o pomoc, gdyż wolałbym używać naszego romu, a nie za bardzo wiem jak przeskoczyć proces instalacji.

Aktualizacja:

szukam trochę po omacku, gdyż nie mam zbyt dużej wiedzy jeśli chodzi o ROMy androidowe. Ale sciągam teraz wersję WIUI i spróbuję porównac skrypt instalacyjny. Nie mniej jednak nie wiem czy aby na pewno idę w dobrym kierunku.

Edited by Exsilium

Tak to jest jak kupujesz na aliexpress. Na Ibuygou trzeba było kupić.

Mam złą wiadomość. Na Mi3 nie ma WIUI.

Powiem krótko:

Instalujesz HW Info i CPUZ i podajesz mi wyniki tutaj.

Wysłane z MI3

Przestan ściągać jakieś rzeczy. Na Mi3 jest tylko ROM MIUIPolska, xiaomi.eu (multilang) i Romy od xiaomi. Żadne tam WIUI.

Wysłane z MI3

To super :( . Dzięki za info. Zaraz  poinstaluję i posprawdzam. Można prosić o info gdzie te programy znajdę?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z

czy

https://play.google.com/store/apps/details?id=ad.net.in1.smarts.cpu

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inkwired.droidinfo ???

Edited by Exsilium

Kurde przeraża mnie już to wszystko powoli. Współczuję oczywiście pechowym nabywcom podróbek. Ale też jednocześnie nie potrafię zrozumieć zbyt lekkomyślnego podejścia do takich zakupów. Jeszcze jak Xiaomi raczkowało u nas w kraju, forum było mało znane - mogły zdarzyć się wpadki. Ale teraz, gdzie co któryś wątek jest o podróbkach, delikatne podpowiedzi o ich rozpoznawaniu, podane polecane strony, sprzedawcy zaufani /nie zaufani. Kur... Nie ogarniam :-\

Tapatalk + Mi2S.

CPU-Z raczej wystarczy.

Pewnie nie masz google apps, jesli masz to w sklepie google play.

Jesli nie, poszukaj na ipmarcie.

Przeciez od dawna wiadomo, że chiny to fabryka podrobek.

Ok. Nie mam google play :(

CPUZ nie chce się odpalić.

Przynajmniej HW info odpaliło i załączam screeny. Na mój gust już tu coś jest nie tak, ale prosiłbym o kilka dobitnych szczegułów. Zgłosze to na ali żeby kasę zwrócili. Jeśli to faktycznie podróbka.

Jak dla mnie ekran powinien być full hd. Procesor 4 cory a nie 3. Coś jeszcze?

post-2346-0-84238700-1398255671_thumb.pn

post-2346-0-46471100-1398255676_thumb.pn

post-2346-0-75812900-1398255678_thumb.pn

post-2346-0-12866800-1398255681_thumb.pn

post-2346-0-21765500-1398255683_thumb.pn

post-2346-0-22529800-1398255686_thumb.pn

Edited by Exsilium

Witajcie.

Mam wielką prośbę o pomoc specjalistów.

Otrzymałem właśnie w prezencie MI3, nówkę sztukę.

Niestety jestem laikiem jeżeli chodzi o zagadnienia, które tu poruszacie.

Poczytałem troszkę waszych postów i jestem pod wrażeniem wiedzy jaką dysponujecie.

I tu mam nadzieję, że mi pomożecie.

Mój model to TD-SCDMA i z tego co czytam, wynika że nie ta wersja nie nadaje się na nasz rynek.

Czy to prawda?

Smart dzwoni i odbiera :), zatem czego nie obsłuży ta wersja?

Jak i skąd wgrać aktualizację aby mieć polski język, o ile taka wersja występuję?

Dziękuję awansem za pomoc i cierpliwość.

Piotr

@Pivko niestety nie pomogę bo jestem również laikiem. Coś mi tam chodzi po głowie, ale nie będę zgrywał znawcy i pisał bzdur. Może ktoś inny Ci pomoże. Choć chyba powinieneś zapytać w innym wątku, lub stworzyć nowy.

Ok reklamację złożyłem i czekam. Mają 4 dni na rozpatrzenie chyba że się dogadam ze sprzedawcą. Będę aktualizował postęp sprawy.

Witaj Piotr, też jestem Piotr ;) Czytając Twoją wypowiedź doszedłem do wniosku, że jednak nie wszystko zostało przez Ciebie przeczytane :P Zgadza się, MI-3 w wersji TD-SCDMA będzie działać w Polsce i w UE, ale nie będzie możliwości korzystania z sieci 3G. Oprócz tego telefon różni się niektórymi podzespołami, zapraszam do lektury: http://miuipolska.pl/xiaomi-mi3-recenzja-miuipolska/ ;)

Co do instalacji romu MIUIPolska to zajrzyj tutaj do instrukcji: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/, a z tej strony: http://miuipolska.pl/miui-v5/ pobierz rom dla MI-3  TD-SCDMA (pod pogrubionym napisem "MI 3 TD-SCDMA" naciśnij na pomarańczowy przycisk z napisem "MIUI"). Oczywiście, najpierw zapoznaj się z instrukcją instalacji a potem działaj :)

Edited by AmyS

udało Ci się cos zrobic z reklamacją na ali ??

ja tez kupiłem na ali mi3 choć to nie jest prawdziwe mi3 :(

i tez napisałem gościowi żeby mi oddał kase a ju mu odeśle tel,

nei wiem czy od razu otwierać spór ??

napisz jak przebiegło to wszytsko u Ciebie ?

u mnie HW nie da sie otworzyć a w CPU-Z pokazuje wszytsko noralnie tylko rozdzielczoś 1280-720

a antutu jesli zainstaluje jakiekoliek to i tak otwiera mi tylko 4.1.1. w którym poglądowo pokazuje ze to mi3 i 35k punktów około

a system mam Wiui i nie da rady nic zakutalizować

do tego czesto zamyka mi aplikacje

czym moge sprawdzić jakie to ma bebychy ??

Witam. Ja również naciąłem się na podróbkę, zanim trafiłem na forum. Rozwiązanie jest proste. Trzeba walić spór, znaleźć parę osób, które również kupiło u tego sprzedawcy Mi3(w feedback), zagrozić mu, że poinformuje się te osoby o oszustwie i będzie miał problem nie z 1 osobą a z wieloma. Nie traćcie czasu na negocjacje. Negocjować możesz ew podczas sporu. Spór tak czy siak macie wygrany nawet jak zaznaczycie opcję bez odsyłania. A później oczywiście polecam kupić oryginał na Ibuygou

Pozdrawiam

• 3 weeks later...
Ok nadszedł czas na opisanie rozwiązania przynajmniej częściowego mojej sprawy. W skrócie: otrzymałem z powrotem całą kasę za zakup łącznie z kosztem transportu do Polski. Niestety musiałem odesłać przedmiot na mój koszt do Chin i nadal czekam na zwrot kasy za tą przesyłkę. Tu sprzedawca się miga.

Dłuższy opis:
Dzięki pomocy ludzi z forum udowodniłem sprzedawcy że mam podróbkę. Załączyłem moje screenshoty diagnostyczne oraz screeny podesłane z oryginalnego telefonu (dzięki lucas7911). Później zapytałem sprzedawcę o to żeby wyjaśnił te różnice. Jeśli jestem w błędzie to żeby mnie wyprowadził z niego. Sprzedawca zgodził się na pełen zwrot wpłaconych pieniędzy jeśli odeślę towar i obiecał pokrycie kosztów przesyłki powrotnej. Mnie to w sumie urządzało. Wysłałem paczkę pocztexem, tak zwany "kilopack", koszt 150zł. Sprzedawca odebrał towar i potwierdził na ali. Ali zwróciło mi całą wpłaconą kasę. Niestety sprzedawca do dnia dzisiejszego miga się ze zwrotem tych 150zł. W chwili obecnej poprzez czat z konsultanrtem Ali zgłosiłem go jako nieuczciwego sprzedawcę i jest prowadzone postępowanie wewnętrzne. Niestety nie mają do tego publicznego interfejsu. Zobaczymy co się uda wskórać. 

W każdym razie teraz zastanawiam się czy kupić oryginał Mi3 na ibuygou.com, czy poczekać na Mi4, albo Mi3s

Jeszcze raz dzięki za pomoc, bez tego forum myślałbym że mam oryginał i psioczył na xiaomi że produkuje badziewny sprzęt. Na prawdę ta podróbka wyglądała bardzo dobrze. Tylko te mankamenty z złą rozdzielczością, brakiem możliwości aktualizacji, wiui, brakiem play store. Mniej techniczna osoba pewnie zwaliłaby to na winę chińskiego szajsu. (Tak wiem wy wyjadacze byście się nie dali w ogóle nabrać czytając opis aukcji)

W razie pytań mogę opisać dokładniej co i jak.
Edited by Exsilium

Ciekawa teoria. Jednak specyfikacja jest błędna. Będzie 801 czyli 2,5GHz, Android 4.4 (bo do tego czasu wydadzą raczej stabilną wersję 4.4) i raczej brak LTE. To wszystko to plotki.

Pewne jest to co wiem bezpośrednio z dowodów siedzących w ... MIUI.

W romie MI3 zaszyte są informacje o LEO W i podane są profile CPU dla tego modelu (inne niż w MI3).

Wiadomo, że telefon istnieje i jest testowany (Antutu), brakuje jedynie daty premiery.

Moim zdaniem jest już bardzo późno na nowy telefon. Do tej pory Xiaomi wydawało nowy telefon flagowy (Mi2/MI3) w drugiej połowie roku we wrześniu. Obecnie jest w zasadzie połowa roku a S-ki nie ma. Więc albo będzie wcześniejszy MI4 albo dopiero we wrześniu.

• Like 1

Pierwsze co to gratuluje że się udało.

Jak dla mnie to nawet z tych informacji co mamy to wydajnościowo nie będzie dużo lepiej niż MI3 a na początku cena będzie na pewno wyższa i z dostępnością mogą być kłopoty.

Cena MI3 obecnie jest na naprawdę niskim poziomie- ja polecam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...