Skocz do zawartości

Sformatowanie telefonu - przywrócenie ustawień producenta


megane_1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym przekazać telefon bliskiej mi osobie, ale chciałbym aby otrzymała go sformatowany, czysty, sprowadzony do początkowych ustawień. Poza wymazaniem danych osobowych w ustawieniach nie znalazłem takiej opcji. Próbowałem to zrobić za pomocą TWRP, ale nie mogę uruchomić tej opcji. Dodam, że mam zablokowanego bootloadera - sprawdzałem przez fastboota. Czy blokada bootloadera powoduje, że nie działa TWRP? Czy jest prosty sposób aby przysłowiowy format zrobić na tym ROMie, który posiadam. Czy w trybie fastboot jest np taka komenda? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Antyhaker napisał:

Przecież normalnie z poziomu ustawień możesz tego dokonać - Ustawienia dodatkowe > Kopia i przywracanie i tam masz przywracanie ustawień fabrycznych.

Tak jak napisałem skorzystałem z tej opcji, ale po załączeniu telefonu poza skasowaną historią połączeń, brakiem sms wszystko jest po staremu: motywy, tapety, aplikacje, itp. Chciałbym aby to wszystko było wymazane...chyba w inny sposób rozumiem ustawienia fabryczne:/

2 godziny temu, miklo napisał:

A możesz wejść do TWRP, czy nie?

Nie, nie mogę.

2 godziny temu, miklo napisał:

Wrzuciłeś ROM na Android 7 i nie odblokowałeś?

Tak wrzuciłem nowy ROM i nie odblokowałem. Pasuje mi ten ROM - czy mogę go pozostawić i wyczyścić/sformatować dane/ustawienia/skasować apki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie masz teraz klops... Przywrócenie do ustawień fabrycznych, to wejście to TWRP i tam wykonanie Factory Reset. Dopóki więc nie odblokujesz bootloadera i nie wrzucisz TWRP, to nic nie zrobisz. No chyba, że wrzucisz zupełnie goły świeży ROM przez EDL. Ale to będzie rom chiński. No chyba, że wrzucisz stary bardzo rom, w którym bootloader jest odblokowany. To będziesz mógł wrzucić xiaomi.eu, ale jeszcze na Android 5.1 (6.12.22 bodaj był ostatni). Wtedy możesz zresztą zapodać znowu xiaomi.eu na Android 7, ale bez odblokowanego bootloadera, to troszkę bez sensu, jak widzisz.

 

Aha - najsampierw na telefonie wyloguj się z konta xiaomi (o ile jesteś zalogowany). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, miklo napisał:

No chyba, że wrzucisz stary bardzo rom, w którym bootloader jest odblokowany. To będziesz mógł wrzucić xiaomi.eu, ale jeszcze na Android 5.1 (6.12.22 bodaj był ostatni). Wtedy możesz zresztą zapodać znowu xiaomi.eu na Android 7, ale bez odblokowanego bootloadera, to troszkę bez sensu, jak widzisz.

 

Aha - najsampierw na telefonie wyloguj się z konta xiaomi (o ile jesteś zalogowany). 

Konta są wylogowane. Chciałbym Cię dobrze zrozumieć. Jak ściągnę ROM 6.12.22 to będę mógł go zainstalować i tym samym bootloader będę miał odblokowany??

Jeżeli tak to TWRP powinno odpalić i zrobię wipe? Tym samym osiągnę to o co mi chodzi i ponownie będę mógł zainstaluję wersję z nowym androidem? dobrze kombinuję?

Czy mógłbyś mi podesłać link gdzie znajdę stare ROMy?

 

Edytowane przez megane_1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, megane_1234 napisał:

Konta są wylogowane. Chciałbym Cię dobrze zrozumieć. Jak ściągnę ROM 6.12.22 to będę mógł go zainstalować i tym samym bootloader będę miał odblokowany??

Jeżeli tak to TWRP powinno odpalić i zrobię wipe? Tym samym osiągnę to o co mi chodzi i ponownie będę mógł zainstaluję wersję z nowym androidem? dobrze kombinuję?

Czy mógłbyś mi podesłać link gdzie znajdę stare ROMy?

 

 

Musisz wrzucić jeszcze starszy ROM. Z tego wątku konkretnie:

Albo poproś Xiaomi o zgodę na odblokowanie bootloadera i to zrób.

 

 

2 minuty temu, maciek04 napisał:

Nie bardzo kumam o co wam chodzi, przecież jak przywrócisz ustawienia fabryczne z poziomu ustawień to wszystko się skanuje. 

Nie zrobisz tego bez działającego TWRP. A koledze TWRP nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czesc

-przed wysyłką sprzedanego telefonu chciałem usunąć całkowicie zawartość telefonu - (zdjęcia, dokumenty Ect) 

Wylogowalem się z konta, usunąłem urządzenie w menu - po czym przywrocilem ustawienia fabryczne telefonu. 2krotnie. 

Miałem nadzieję, że usunie to wszystkie zdjęcia. Ale wchodzę w galerię i... Zdjęcia są dalej widoczne. Po owym przywracaniu ustawień fabrycznych (było info, że pousuwa wszystko - a nie usunął) 

Telefon nie był synchronizowany z chmury ani z kontem google, nie podłączyłem pod neta. 

Potrzebuje zachować (jeśli to możliwe) system obecny, ale oczyścić go możliwie szybko z prywatności. Najlepiej bez podłączania do kompa.. 

Da się? 

 

Jak postąpić? Proszę o Waszą pomoc, nigdy się na Was nie zawiodłem - mam nadzieję, że będzie tak tym razem :)

Edytowane przez thexter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...