Skocz do zawartości

mi4c wariujące przyciski po wymianie wyświetlacza


Coldy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mianowicie po wymianie wyświetlacza+dotyku na ten link cały dotyk działa, tylko przyciski home, wstecz itp wariują -> czasem działają, czasem nie, same się wciskają po obróceniu telefonu [albo reagują z opóźnieniem, nie wiem]. Coś nie łączy? Jak się zabrać za naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale te tanie lcd do Mi4c są porażką - ostatnio walczyłem z takimi i póki, co odpuszczam sobie ich sprowadzanie. Mnie trafiły się takie >> https://goo.gl/photos/BrL4E5vkHEnjioZy9

Jeden świecił na zielono - drugi praktycznie wypadał z ramki. 

Tutaj masz 100% oryginał ze szkłem Gorilla Glass >> http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na co zwrócić uwagę? Był przed chwilą rozbierany i z otwartą pokrywą chcieliśmy sprawdzić jeszcze raz i napotkaliśmy na problem "nie zasłaniaj obszaru głośnika" xd  Czy da się jeszcze coś zrobić/sprawdzić? Dlaczego teraz wyskakuje monit o tym zasłanianiu głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Coldy napisał:

Dlaczego teraz wyskakuje monit o tym zasłanianiu głośnika?

Bo zalepiony taśmą jest otwór - trzeba wyjąć zespół głośnika (razem z nim jest czujnik zbliżeniowy) i sprawdzić, czy jest prześwit - przerabiałem to ;))

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Coldy napisał:

^ to prawda, teraz już ok. Natomiast te przyciski jak nie działały, tak nie działają. Można coś z tym zrobić czy tylko wymiana całego wyświetlacza z dotykiem?

zawsze możesz jeszcze zainstalować CM13 i używać przycisków na ekranie zamiast fizycznych - przynajmniej do momentu, gdy dojdzie do Ciebie nowy panel przedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie z innej beczki..Napisałem do tego chinola że przyciski są uszkodzone i niby mam mu odesłać żeby dostać full refund. Jak się to załatwia na aliexpress od strony formalnej? Druga sprawa - ile mogę sobie liczyć za taki telefon z uszkodzonym wyświetlaczem/dotykiem? Nie wiem czy chcę go naprawiać... straciłem trochę motywację bo czekałem miesiąc+ za ekranem i nici z tego... MiCenter nie podejmuje się naprawy bo nie mają dobrych LCD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś pierwsze popytać na naszym rynku o wyświetlacza.

U mnie w firmie byś bez problemu naprawił ale wyświetlacze do Mi4c będziemy mieć dopiero po 10.02 bo w chinach teraz wolne i dostawy wstrzymane.

Jeśli byłbyś zainteresowany to możesz się skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie najnowsze MIUI przez TWRP 3.0.2.0 żeby sprawdzić czy czasem nic się nie zmieni z przyciskami (oczywiście jest tak samo). 

Stało się coś ciekawego, chyba zablokowałem sobie bootloader :o Nie mogę wejść do recovery, a jak chce je flashnąć wyskakuje coś takiego:

link

Chciałem teraz wgrać CM14 [tam system jest zrootowany i z tego co widziałem jest opcja włączenia przycisków na stałe]. Czyli co, zablokowałem BL? Jak go teraz odblokować?

Edytowane przez Coldy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Coldy napisał:

Zainstalowałem sobie najnowsze MIUI przez TWRP 3.0.2.0 żeby sprawdzić czy czasem nic się nie zmieni z przyciskami (oczywiście jest tak samo). 

Stało się coś ciekawego, chyba zablokowałem sobie bootloader :o Nie mogę wejść do recovery, a jak chce je flashnąć wyskakuje coś takiego:

link

Chciałem teraz wgrać CM14 [tam system jest zrootowany i z tego co widziałem jest opcja włączenia przycisków na stałe]. Czyli co, zablokowałem BL? Jak go teraz odblokować?

Boszzzz. Umiesz czytać?

 

(info poniżej, ważne!)

(info poniżej, ważne!)

(info poniżej, ważne!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :D slimdick mnie uratował (to dziwnie brzmi^^) Dzięki RR jestem w stanie normalnie używać telefonu, bo ten rom umożliwia całkowite wyłączenie przycisków systemowych + przeniesienie ich na pulpit. Z czystej ciekawości - da się coś takiego zrobić w MIUI? 

Spoiler

c19837c391.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po wymianie ekranu wariuja mi przyciski sprzętowe wstecz home i menu. Czy w miui 9 jest możliwość włączyć takie przyciski na ekranie a wyłączyć te sprzętowe?? Na resurection remix tak się da ale fajnie by było mieć miui.... jeszcze dodam jak to zrobić nie mając roota ;)

 

 

dziękuje za przeniesienie tematu :P bardzo mi to pomogło i zostaje na resurection remix przynajmniej działa :P

Edytowane przez nosteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...