sibul Opublikowano 2 Marca 2014 Opublikowano 2 Marca 2014 Wersja MIUI: Mi2S MIUI v5 4.2.21 Jakim użytkownikiem jesteś? -- zaawansowanym Opis znalezionego błędu Acid zapomniałeś o dodaniu apns-conf.xml z polskimi sieciami na Mi2s . Przekopiowałem z 4.1.3 i wkleiłem. Popraw proszę przy następnej kompilacji Logcat Dodatkowe informacje
Acid Opublikowano 3 Marca 2014 Opublikowano 3 Marca 2014 Dziwne. Nic nie robiłem z tym plikiem. Sprawdzę. Wysłane z MI3 W
ZduneX25 Opublikowano 4 Marca 2014 Opublikowano 4 Marca 2014 Kiedyś, miesiąc temu czy nawet dalej były jakieś spore zmiany w xmlu (u Ciebie na githubie) i od tamtej pory co i róż komuś nie działa mobilny internet.
Acid Opublikowano 4 Marca 2014 Opublikowano 4 Marca 2014 Porównalem apns conf z poprzednim i w polskich apn się nie różni. U mnie jest ok. Wysłane z MI3 W
ZduneX25 Opublikowano 4 Marca 2014 Opublikowano 4 Marca 2014 Ja też nie mam problemów, ale ogólnie po tym commit'cie: https://github.com/Acid-miuipolskapl/XM ... 485379ff79 ludzie zaczęli narzekać na brak internetu w polskich i zagranicznych sieciach na moich romach (i teraz też na innych telefonach). W każdym przypadku winny był brak APNu operatora.
Acid Opublikowano 4 Marca 2014 Opublikowano 4 Marca 2014 No ale w tym apny polskie są: mcc="260" mnc="01" apn="internet" type="default,supl" /> mcc="260" mnc="01" apn="mms" mmsc="http://mms.plusgsm.pl:8002" mmsproxy="212.2.96.16" mmsport="8080" type="mms" /> mcc="260" mnc="02" apn="internet" type="default,supl" /> mcc="260" mnc="02" apn="mms" mmsc="http://mms/servlets/mms" mmsproxy="213.158.194.226" mmsport="8080" type="mms" /> mcc="260" mnc="02" apn="heyah.pl" type="default,supl" /> mcc="260" mnc="02" apn="heyahmms" mmsc="http://mms.heyah.pl/servlets/mms" mmsproxy="213.158.194.226" mmsport="8080" type="mms" /> mcc="260" mnc="03" apn="Internet" user="internet" password="internet" type="default" /> mcc="260" mnc="03" apn="mms" user="mms" password="mms" mmsc="http://mms.orange.pl" mmsproxy="192.168.6.104" mmsport="8080" type="mms" /> mcc="260" mnc="06" apn="internet" type="default,supl" /> mcc="260" mnc="06" apn="mms" mmsc="http://10.10.28.164/mms/wapenc" mmsproxy="10.10.25.5" mmsport="8080" type="mms" /> [/code] Może coś z nagłówkiem tego pliku jest nie tak?
sibul Opublikowano 4 Marca 2014 Autor Opublikowano 4 Marca 2014 Sprawdziłem Acid od Play nie ma na 100% w najnowszej wersji i w wersji powyżej też może to jest powód Rozgrzeszam jest pod nazwą P4.
fyme Opublikowano 4 Marca 2014 Opublikowano 4 Marca 2014 A P4 to nie APN od Playa? U mnie właśnie na tym APNie działa Play.
sibul Opublikowano 4 Marca 2014 Autor Opublikowano 4 Marca 2014 U mnie objawiało się to tym, że skasowały się wszystkie APN-y i nie chciały się pojawić nawet ręcznie działał mi tylko internet. Dopiero wklejenie wersji z 4.1.3 i skasowanie APN ręcznych pomogło... i internet i mms zaczęło działać. Macie racje fyme P4 jest obydwu. Dziwna sprawa wiem, że kilka osób miało to samo. Może uprawnienia się zmieniły w pliku apns-conf.xml i miui ich nie widziało i to by mi pasowało ?
sunkist Opublikowano 6 Marca 2014 Opublikowano 6 Marca 2014 Ponieważ jest to mój pierwszy post witam się serdecznie z Wami wszystkimi Czytam Was już dawno ,lecz teraz dopiero się zarejestrowałem . Mam ten sam problem z internetem to chyba podłączę się do tematu , w zeszłym tygodniu zainstalowałem na czysto najpierw : I9100XXMS1_I9100OXAMS1_XEO potem Android: 4.2.2 | MIUI: 4.2.28 | Codename: GT-I9100 w miejscu gdzie powinny być dane apn jest pusto , pewnie bym tego nie pisał gdyby autokonfiguracja w Play u działała , wcześniej co tydzień aktualizowałem ale wersją 4.1.2 i nie było żadnych problemów z internetem . Pomóżcie , bo nie jestem zbyt biegły , w tym temacie . Pozdrawiam
sibul Opublikowano 6 Marca 2014 Autor Opublikowano 6 Marca 2014 Spróbuj najpierw nawet jak są puste w zakładce APN je skasować (Resetuj ustawienia) i zobacz czy wskoczą automatycznie . Możesz sam ręcznie wpisać APN i do internetu i mms-a lub wkleić apns-conf.xml z poprzedniego romu na którym działał... Ustawiania z postu Acida mcc="260" mnc="01" apn="internet" type="default,supl" /> mcc="260" mnc="01" apn="mms" mmsc="http://mms.plusgsm.pl:8002" mmsproxy="212.2.96.16"
sunkist Opublikowano 6 Marca 2014 Opublikowano 6 Marca 2014 Spróbuj najpierw nawet jak są puste w zakładce APN je skasować (Resetuj ustawienia) i zobacz czy wskoczą automatycznie . Możesz sam ręcznie wpisać APN i do internetu i mms-a lub wkleić apns-conf.xml z poprzedniego romu na którym działał... -reset nic nie daje - gdzie i w jaki sposób wkleić ??
sibul Opublikowano 6 Marca 2014 Autor Opublikowano 6 Marca 2014 Jeżeli dopiero raczkujesz w temacie to radze utworzyć nowy APN i wpisać dane poniżej i powinno wszystko działać: Ustawienia dla Internetu: Dla mms: Jeżli chcesz wkleić to plik znajduje się w katalogu " \system\etc\apns-conf.xml"- musisz posiadać root, aby tego dokonać.Plik kopiujesz z zipa romu ostatnio w którym apn działały...
sunkist Opublikowano 6 Marca 2014 Opublikowano 6 Marca 2014 no może już chodzę ale mimo wszystko nie wiedziałem jak to zrobić ,troszkę pogłówkowałem trochę mi podpowiedziałeś i zrobiłem działa , przy okazji jaki eksplorator plików jest najlepszy ??
zmylna Opublikowano 12 Marca 2014 Opublikowano 12 Marca 2014 Witam wszystkich. Podajcie proszę działający konfig apn-a mms dla Orange. U mnie też przestały działać mms-y. Próbowałem ustawiać w/g tego co podają na stronie Orange ale niestety nadal nie odbiera. Dostaję tylko powiadomienie sms z Orange, że ktoś mi wysłał wiadomość mms. aha Wartości w polach apn-a sa niby wpisane ale nie dziala. Reset apn-a tez nic nie daje. Z góry dzięki.
sunkist Opublikowano 12 Marca 2014 Opublikowano 12 Marca 2014 zobacz w ustawienia /sieci komórkowe /punkty dostępowe , czy masz coś , czy pusto , u mnie było pusto więc zrobiłem jak radził sibul czyli wkleiłem działający plik aps-conf do katalogu \system\etc\ i działa .
zmylna Opublikowano 12 Marca 2014 Opublikowano 12 Marca 2014 sunkist: tak jak napisałem powyżej są wpisy w apn i nawet zgadzały by się z tym co na stronie Orange ale nie działa. Przestało działać chyba po ostatniej aktualizacji. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale HandcentSMS też ma problem z ponownym wysyłąniem tej samej wiadomości - wywala się A wcześniej było ok.
sunkist Opublikowano 12 Marca 2014 Opublikowano 12 Marca 2014 kurcze nie wiem jak ja czytałem że nie widziałem drugiej części Twojego postu , mnie też po aktualizacji przestało działać , tylko u mnie było pusto , chociaż plik aps-conf był , mimo to zamieniłem ze starego roomu i zadziałało , spróbuj może u Ciebie też pomoże .
zmylna Opublikowano 12 Marca 2014 Opublikowano 12 Marca 2014 kurcze nie wiem jak ja czytałem że nie widziałem drugiej części Twojego postu , mnie też po aktualizacji przestało działać , tylko u mnie było pusto , chociaż plik aps-conf był , mimo to zamieniłem ze starego roomu i zadziałało , spróbuj może u Ciebie też pomoże . Posta edytowałem więc może przeczytałeś zanim się zaktualizowało. Wszystko z Tobą ok Poczekam do piątku. Może chłopaki poprawią, a jeśli nie to zrobie jak piszesz. Dzięki.
sunkist Opublikowano 12 Marca 2014 Opublikowano 12 Marca 2014 no to mnie uspokoiłeś nie musisz czekać do piątku to naprawdę kilka sekund klikania i już masz zrobione .
pablitto83 Opublikowano 26 Marca 2014 Opublikowano 26 Marca 2014 Ostatnio robilrm full wipe, wgralem wersje 4.2.21 i brak apnow. pusta lista. Wpisalem ręcznie i dziala. Poszukam pozniej jakiegos multi lang romu zeby ten plik wyciagnac, czasem uzywam innych kart sim i wtedy byl by klopot. Dodam ze potrzebuje glownie na UK Tap Tap from my MI2
sibul Opublikowano 26 Marca 2014 Autor Opublikowano 26 Marca 2014 Prosiłeś masz plik do wklejenia " \system\etc\apns-conf.xml" restartujesz i wchodzisz w APN i kasujesz i ostawiają się automatycznie. https://mega.co.nz/#!lFMAURpI!KSs7LP2VwPAw6BFa3J9vOM4Y-SVh3vfvbnceMva9Tv8
Rekomendowane odpowiedzi