Jump to content

zmylna

Użytkownicy
 • Posts

  271
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zmylna's Achievements

 1. hmmm, o tym nie wiedziałem. Można w takim razie spróbować zainstalować gpay, zdjąć blokadę ekranu, wrzucić TWRP, zmienić uprawnienia pliku bazy i ponownie dodać kartę razem z blokadą ekranu. Chyba to i tak krótsza (szybsza) droga niż ta moja. Dzięki PS. Ponoć działająca wersja TWRP z A12: https://androidfilehost.com/?fid=2981970449027572977 Źródło: https://forum.xda-developers.com/t/recovery-3-5-1-unofficial-twrp-xiaomi-mi-10-umi.4241705/page-9#post-86521141
 2. Akurat też właśnie znalazłem Oczywiście dzięki! A czy moja droga kombinacji z płaceniem kartą jest słuszna ?
 3. Cześć Ktoś może kojarzy jaka to była wersja ? Generalnie mam nowy telefon z odblokowanym BL. W związku z tym, że nie ma działającego TWRP dla A12 potrzebuję ostatnią wersję z A11 dla Mi10. Jakby ktoś się zastanawiał po co .. Zakładam, że po odblokowaniu BL będzie problem z płaceniem telefonem. Pamiętam, że w takiej sytuacji radziłem sobie zmieniając uprawnienia na pliku db z poziomu TWRP. Teraz nie będzie to możliwe. Wymyśliłem więc, że wrzucę najpierw MIUI z A11, zmienię uprawnienia na pliku, a potem zaktualizuję do MIUI 13. Dobrze kombinuję ?
 4. Cześć grupo. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ? Na tej aktualizacji bateria znika tak szybko, że wskazania aplikacji do monitorowania zużycia energii pokazują wartości na minusie 😕 Bateria znika w oczach. Czyściłem cache z poziomu TWRP, instalowałem MIUI od początku bez przywracania z kopii. Nawet zrezygnowany wymieniłem baterię. Bez zmian Użycie aplikacji 106% - wow
 5. Po wyłączeniu WiFi temperatura baterii spadła do 29 stopni. To jest jednak różnica.
 6. Cześć wszystkim. Od jakiegoś czasu mam ciekawy problem z moim Mi10. Zaczęło się od tego, że po odłączeniu od ładowania o 06:00, o 11:00 bateria miała ok. 40% i telefon był odczuwalnie ciepły. Pierwsze co to przywróciłem ustawienia fabryczne i bez przywracania backupu (dla pewności czystej konfiguracji) poustawiałem wszystko na nowo. Na początku miałem wrażenie, że jest lepiej ale niestety nie. Problem wrócił. Statystyki baterii z poziomu pokazywały, że baterie pochłaniają "Inne" i dalej System Android. Zainstalowałem więc GSam Battery monitor i BBS z XDA. Korzystając z w/w aplikacji wyszperałem, że problemem jest "qcom_rx_wakelock" związany z WiFi. Generalnie wyglądało na to, że mój telefon nie przechodzi do deep sleep. Ciekawostką jest to, że baterię zjadało i telefon się grzał (ciągle w granicach 37 stopni) tylko jak byłem w pracy czyli jak korzystałem z innej niż domowa sieci WiFi. W ramach testów będąc w pracy wyłączyłem WiFi, zostawiłem tylko dane. Tadam! Temperatura baterii spadła, procent baterii przestał spadać w zawrotnym tempie. No i teraz clue: Na stronie XDA znalazłem informację, że za drenaż powodowany przez qcom_rx_wakelock powodowany jest m.in przez ustawienie routera, np. "Wifi multicasting". Drenażu można też ustrzec się dokonując pewnych modyfikacji w telefonie. Niestety wymagany root. Tu cały post w temacie: XDA Pytanie: Czy ktoś z Was miał taki problem ze swoim telefonem ? To mój bodajże 5 telefon ze stajni Xiaomi i nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego.
 7. Mi10 - bateria naładowana o 05:45 wystarcza do jakiejś 18:00. Użytkowanie, że tak powiem zbalansowane
 8. Cześć Powiedzcie mi czy u Was w tej wersji też nie da się wyłączyć paska informującego o zużyciu danych ? Zaznaczone na fotce 1. Wydaje mi się, że w konfiguracji (fot. 2) była możliwość wyłączenia tego ale nie widzę. Źle patrzę ? Przeniesione ?
 9. Bartos, to chyba jednak wina Andka 11: Mi Turbo Charge
 10. Jest tak jak powiedziałeś, po przeinstalowaniu wszystkiego apki działają jak należy. Oczywiście nie ruszałem mechanizmu klonowania. Dzięki Pytanie odnośnie ładowania. Na romie global po podłączeniu ładowarki pokazywało mi się "Mi Turbo Charge" czy jakoś tak. Po podłączeniu nieoryginalnej ładowarki było tylko "Fast charge" Teraz to turbo nie działa czy po prostu sam komunikat się nie pokazuje ? Bo przy korzystaniu z ori jest "tylko" szybkie ładowanie.
 11. aaa, czyli chodzi o to, że jak chociaż raz włączyłem klonowanie to potem nie ważne czy wyłączę tylko trzeba zrobić wszystko od nowa ?? To mi chcesz powiedzieć ?
 12. Będę musiał chyba tak zrobić bo co raz większe cuda się dzieją. W "o telefonie" widzę zajęte miejsce 20GB/128GB, a google play nie chce zainstalować aplikacji bo twierdzi, że za mało miejsca i muszę zwolnić :/
 13. Panowie, to teraz tak: Poszedł format i wersja MiuiPolska stable V12.1.5.0 Z ciekawości włączyłem klonowanie aplikacji dla MiHome. Sprawdziłem Galerię - nadal się wywala. No, ale Orjon pisał, że Android 11 + klonowanie = lipa Wyłączyłem więc klonowanie aplikacji w cholerę, przerestartowałem telefon. Odpalam Galerię i niestety po kilku sekundach aplikacja dosłownie znika. Ma ktoś pomysł ?
 14. Dzięki Orjon. Z racji rozstrzelenia sprzętów inteligentnego domu po serwerach Polska/China muszę mieć to klonowanie. No nic chyba trzeba przejść na stable. PS. Jakiś poradnik jest jak przejść z dev->stable ? Czy po prostu format obecnego i instalacja stabilnego romu ? --- edit --- Po wyłączeniu klonowania aplikacji "Mi Home" oraz restarcie problem np. z samozamykaniem się galerii występuje nadal.
 15. 20.10.30 Mi10 świeża instalacja 1. nie działa transport plików po kablu 2. Nie działa transport plików za pomocą MiShare (ftp) - telefon przestaje być widoczny dla komputera 3. Zmiana dźwięków sms i telefonu graniczy z cudem (okno wyboru dźwięku lokalnego niemal od razu się zamyka) 4. To samo przy próbie zmiany obrazka dla ekran zawsze włączony 5. Nie z każdej aplikacji "chętnie" działa gest wstecz czy zamknij 6. Aplikacja galeria nieraz sama się zamyka (brak błędu), a czasem tak jakby pomimo tego, że jest na pierwszym planie otwiera się na nowo 7. Aplikacja mapy google też sama się zamyka Na tą chwilę tyle.
×
×
 • Create New...