Jump to content

zmylna

Użytkownicy
 • Posts

  271
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zmylna's Achievements

 1. hmmm, o tym nie wiedziałem. Można w takim razie spróbować zainstalować gpay, zdjąć blokadę ekranu, wrzucić TWRP, zmienić uprawnienia pliku bazy i ponownie dodać kartę razem z blokadą ekranu. Chyba to i tak krótsza (szybsza) droga niż ta moja. Dzięki PS. Ponoć działająca wersja TWRP z A12: https://androidfilehost.com/?fid=2981970449027572977 Źródło: https://forum.xda-developers.com/t/recovery-3-5-1-unofficial-twrp-xiaomi-mi-10-umi.4241705/page-9#post-86521141
 2. Akurat też właśnie znalazłem Oczywiście dzięki! A czy moja droga kombinacji z płaceniem kartą jest słuszna ?
 3. Cześć Ktoś może kojarzy jaka to była wersja ? Generalnie mam nowy telefon z odblokowanym BL. W związku z tym, że nie ma działającego TWRP dla A12 potrzebuję ostatnią wersję z A11 dla Mi10. Jakby ktoś się zastanawiał po co .. Zakładam, że po odblokowaniu BL będzie problem z płaceniem telefonem. Pamiętam, że w takiej sytuacji radziłem sobie zmieniając uprawnienia na pliku db z poziomu TWRP. Teraz nie będzie to możliwe. Wymyśliłem więc, że wrzucę najpierw MIUI z A11, zmienię uprawnienia na pliku, a potem zaktualizuję do MIUI 13. Dobrze kombinuję ?
 4. Po wyłączeniu WiFi temperatura baterii spadła do 29 stopni. To jest jednak różnica.
 5. Cześć wszystkim. Od jakiegoś czasu mam ciekawy problem z moim Mi10. Zaczęło się od tego, że po odłączeniu od ładowania o 06:00, o 11:00 bateria miała ok. 40% i telefon był odczuwalnie ciepły. Pierwsze co to przywróciłem ustawienia fabryczne i bez przywracania backupu (dla pewności czystej konfiguracji) poustawiałem wszystko na nowo. Na początku miałem wrażenie, że jest lepiej ale niestety nie. Problem wrócił. Statystyki baterii z poziomu pokazywały, że baterie pochłaniają "Inne" i dalej System Android. Zainstalowałem więc GSam Battery monitor i BBS z XDA. Korzystając z w/w aplikacji wyszperałem, że problemem jest "qcom_rx_wakelock" związany z WiFi. Generalnie wyglądało na to, że mój telefon nie przechodzi do deep sleep. Ciekawostką jest to, że baterię zjadało i telefon się grzał (ciągle w granicach 37 stopni) tylko jak byłem w pracy czyli jak korzystałem z innej niż domowa sieci WiFi. W ramach testów będąc w pracy wyłączyłem WiFi, zostawiłem tylko dane. Tadam! Temperatura baterii spadła, procent baterii przestał spadać w zawrotnym tempie. No i teraz clue: Na stronie XDA znalazłem informację, że za drenaż powodowany przez qcom_rx_wakelock powodowany jest m.in przez ustawienie routera, np. "Wifi multicasting". Drenażu można też ustrzec się dokonując pewnych modyfikacji w telefonie. Niestety wymagany root. Tu cały post w temacie: XDA Pytanie: Czy ktoś z Was miał taki problem ze swoim telefonem ? To mój bodajże 5 telefon ze stajni Xiaomi i nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego.
 6. Ty Orte, Ty mnie zawstydziłeś teraz hahaha Rzeczywiście jest folia ale tak spasowana, że nie zauważyłem. Ale gafa Podziękował Idę się z siebie śmiać Co do bootloadera to sprawa jasna.
 7. Witam wszystkich Pierwsze pytanie (może dziwne) do posiadaczy Mi10. Mam dziwne wrażenie, że ekran w tym telefonie w niesamowity wręcz sposób przyciąga kurz i inne farfocle. Też tak Macie ? Nie miałem czegoś takiego na żadnym innym telefonie. Czy leży, czy w kieszeni, zawsze po wyjęciu warstwa badziewia. Drugie pytanie dotyczy odblokowania bootloadera. Ostatni telefon Mi Mix2s mogłem odblokować od razu po zakupie. W przypadku Mi10 zaskoczył mnie 168h czekania. U Was też tak ?
 8. Chciałbym tylko napisać, że poradziłem sobie. O dziwo odkurzacz, który wcześniej działał tylko w regionie EU po resecie WiFi pozwolił podłączyć się do serwera China... Jakiś czas temu była blokada regionu i sprzęty wypuszczone na rynek EU miały blokadę. Jest to o tyle dobra sytuacja, że posiadam kilkanaście urządzenie Aqary, które działają tylko w regionie China. Dzięki temu, że serwer China "wpuścił" odkurzacz wszystko mam w jednym miejscu. Wcześniej trzeba było klonować aplikację MiHome aby móc korzystać z urządzeń w dwóch różnych regionach (China/Poland). Z regionem Polska MiHome nadal u mnie ma problem ale teraz stało się to nieistotne Wątek do zamknięcia.
 9. Witam wszystkich. Chciałem zapytać czy wy też macie ostatnio duży problem z MiHome? Mam permanentny brak urządzeń na region Polska. Tylko na tym regionie działał mi odkurzacz Teraz mam albo info, że brak połączenia z serwerem albo odświeża główny ekran w nieskończoność. Pokazuje fotkę w profilu czyli połączenie z kontem ma. Pod fotką - "brak urządzeń". Nie pomogło czyszczenie danych aplikacji, ponowne logowanie itd. Jak to u Was wygląda ? Aha, telefon Mi3W bo Mix2S pojechał do serwisu (o ile to może mieć znaczenie).
 10. Nikt nie ma pomysłu ? Czyli tylko serwis
 11. Cześć Wszystkim. Miałem dzisiaj taką sytuację: Włączyłem hotspot w telefonie. Po jakimś czasie hotspot wyłączył się, a na telefonie pojawiła się informacja o zabezpieczeniu przed przegrzaniem: wyłączony moduł wifi i coś tam jeszcze. Od tamtej pory nie działa sensor fingerprint W diagnostyce pokazuje "Fail for NO FP!" Restart telefonu, czyszczenie cache - nic nie pomaga Aha, w menu ustawień nie ma w ogóle pozycji dotyczącej odcisku palca. Ktoś coś ?
 12. Cześć wszystkim. U Was też jest problem ze zmianą dźwięku sms ? Zaznaczam, że nie robię tego z poziomu zmiany dźwięku powiadomień (ustawienia->dźwięki i wibracje) tylko wchodzę w powiadomienia i pasek stanu-> powiadomienia aplikacji->sms i dopiero tam. Po wybraniu innego dźwięku po ponownym wejściu w ustawienia zamiast wskazanego wcześniej dźwięku widnieje "Nieznany dzwonek". No i nadal dźwięk sms jest ten sam co wcześniej. Zmieniam w ten sposób ponieważ nie chcę zmieniać dźwięku powiadomień wszystkiego, a tylko aplikacji SMS.
 13. Witam wszystkich. Czy miał ktoś problem z rozmiarem zdjęć w kontaktach ? Ustawiam zdjęcia dla kilku kontaktów, które to zajmują prawie cały ekran. (fotki z galerii). Następnego dnia wchodzę w te same kontakty i w jednych jest duża fotka, a w innych mała w okrągłym, małym kółeczku. Poprzedniego dnia chwilę po ustawieniu wszystkie były duże :/ Próbowałem zmieniać wyświetlanie listy kontaktów Google / Xiaomi i ustawiać fotki od nowa ale to nic nie daje. Następnego dnia znowu niektóre w formie małych kółeczek. Wie ktoś od czego to zależy ??
 14. Pamiętajcie jeszcze o jednym. Jak coś się smaży w domu to wskaźnik też reaguje. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 15. W ogóle jest możliwe ale nie sądzę aby tak było w Twoim przypadku. 1. Może masz mało szczelne okna ? U mnie jak stoi blisko okien (mam plastiki) to toż wartości są wyższe. 2. Za mała wydajność oczyszczacza ? 3. Może syf za oknem jakoś dłużej się utrzymuje (ostatnio chłodne dni więc więcej palą) więc i w domu tego więcej. To takie moje przemyślenia.
×
×
 • Create New...