Skocz do zawartości

Post do usunięcia


FreakyGamerPL

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, FreakyGamerPL napisał:

20 minut teraz na fb (bez filmików) i, wychodzi na to że 3% Bateri spadło. Z tego co widze Miernik % Bateri spada nie równomiernie ,najszybciej spada powyżej 80% , a wolniej poniżej tej wartości ...

czyli jak w każdym telefonie. bateria jest "najefektywniejsza" od ok 40% do 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega może ma jakąś podróbę? 

45RmJus.jpg

Przez weekend (sobota rano odłączony, niedziela noc podłączony) nie dałem rady drania rozładować. Jak widać Screen On Time niemal 10h i jeszcze ponad 30%. 

 

Fakt, w domku (stały zasięg) i na wifi, ale tu faktycznie bateria 4000mAh świetnie się spisuje. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zużycie wpływają jeszcze apki używane przez daną osobę, które moga często wybudzać telefon. U mnie telefon tyle nie wytrzyma również, w tym że u mnie jest synchronizacja że smattwatchem przez bluetooth oraz apki, które dość często trzymają mi telefon w aktywności

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak rozładowałem telefon do 0% i naładowałem do 100% odłączyłem go około godziny 6 , i patrzę około godziny 8  jest 97% Baterii (wyłączone wszystkie aplikacje w tle, brak aktywnego przesyłu danych, jedynie była aktywna karta sim) . To jest chyba jakaś pomyłka . Potem po około 10-15 minutach pobierania aplikacji bateria zeszła uwaga do 93%. Tragedia ,,, Wcześniej przed rozładowaniem do 0% Bateria nigdy mi tak szybko nie zeszła . Telefon mam z X-KOM zatem Oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszelakie synchronizacje włączone, gps, internet opór. W dziale baterii wszelakie oszczędzania, zamykanie aplikacji w tle wyłączone. NIżej jeszcze wrzucam wynik gdy częściej jestem po za domem. Zasięg słabszy, telefon ciągle się przełącza między operatorami, wifi dużo mniej. 

8AKC9Kq.jpg

 

Może nie potrzebnie wyłączasz te aplikacje w tle? Pozwól RAMem zarządzać systemowi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FreakyGamerPL człowieku, naucz się zasad działania baterii Li-poly. Już ci przecież @bergmen pisał, że bateria jest najefektywniejsza dopiero od 80%, to że ci się szybciej rozładowuje od 100 do 80% jest normalne. A ty dalej brniesz.

Dajesz za przykład RR3, a to jest jedna z najbardziej obciążających gier. Wszystkie podzespoły chodzą na niej na maxa i mnie akurat rezultat okolic trzech godzin nie dziwi. Każdy daje ci screeny z 7,8, a nawet 10 godzinami na ekranie, a ty nie wierzysz że w Redmi 3S akumulator jest naprawdę dobrej jakości. 

Moja rada jest taka, oddaj go zanim się dorobisz nerwicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blom napisał:

Moja rada jest taka, oddaj go zanim się dorobisz nerwicy. 

Inna rada to po ładowaniu zresetuj telefon - wiem, że to może wydawać się wkurzające, ale w oczekiwaniu na wersję ROM usuwającą ten szkopuł jest to najlepsza metoda na przedłużenie pracy baterii. Walczyłem ze sprawdzaniem wakelock-ów, bateria schodziła jak u FreakyGamerPLteraz resetuję telefon po każdym ładowaniu i cieszę się :-D po 3 dniach i 10h pozostałością 30% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2016 o 22:40, Numb napisał:

Masz przyczynę krótszego czasu pracy. Mimo układu zabezpieczającego i tak nie powinno się żyłować baterii do 0%...

Właśnie to samo czytałem na necie bo też nie chce zepsuć baterii, a do tego jakieś rady? Ładujecie do fulla 100% czy ~80? Czy to już bez sensu? :P I takie podładowania np. 20 minut trwające podobno też wcale źle na baterię nie wpływają, prawda to? Wiem pytania głupie ale chciałbym żeby mi bateria służyła jak najdłużej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fakebr0 napisał:

Właśnie to samo czytałem na necie bo też nie chce zepsuć baterii, a do tego jakieś rady? Ładujecie do fulla 100% czy ~80? Czy to już bez sensu? :P I takie podładowania np. 20 minut trwające podobno też wcale źle na baterię nie wpływają, prawda to? Wiem pytania głupie ale chciałbym żeby mi bateria służyła jak najdłużej.

Ładuj normalnie na full, podladowanie krótsze też nie szkodzi. Ja normalnie zostawiam na całą noc już od dawna w różnych telefonach i nic się  nie dzieje. Najbardziej szkodzi głębokie rozładowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Baterii na przeglądaniu m.facebook.com w przeglądarce Chrome bez włączania filmików. Ustawiona jasność około 10%  (widoczne na screenie)

Start testu 14:45 - 94%

Koniec Godzina 16:00 - 88%

 

 

 

Wydaje mi się że % spada zbyt szybko 

Screenshot_2016-10-15-14-45-18-677_com.android.chrome.png

Screenshot_2016-10-15-16-00-08-396_com.android.chrome.png

Screenshot_2016-10-15-15-33-24-871_com.miui.home.png

Edytowane przez FreakyGamerPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...