Jump to content

Porównanie aparatów z MIUI8 i CM oraz RAW (DNG)

Recommended Posts

Tak też sądzę. Ale często padały opinie, że aparat z CM jest kiepski i bez MIUI zdjęcia są słabe. Wg mnie nie. Każdy może teraz sam ocenić :) Mam nadzieję, że nieco odczaruję CM w ten sposób ;)

• Like 1

Od jakiegoś czasu testuję CM 13 na Mi4 LTE. No i... właśnie wbudowana aplikacja aparatu wydaje mi się dużo lepsza. Daje dużo więcej możliwości zmiany parametrów. Np. po wyłączeniu odszumiania zdjęcia biją jakością te z MIUI 7 lub 8. MIUI często przesładza kolory. Szczególnie z HDRem zielenie są obrzydliwie żarówiaste.

Aparat w CM ma lepszy algorytm dobierania czasów ekspozycji. W MIUI przy gorszych warunkach oświetlenia aplikacja dobierała zbyt długi czas i fotki wychodziły poruszone.

Oczywiście, że to wszystko są rozważania bardziej godne jakiejś lustrzanki;)

Dnia 1.10.2016 o 22:01, miklo napisał:

Ale często padały opinie, że aparat z CM jest kiepski i bez MIUI zdjęcia są słabe

Fizycznie aparat w Mi4 jest bardzo dobry i dopiero aplikacja z CM umie to wykorzystać.

Nawet jeśli, to w przypadku fot z telefonu są to różnice pomijalne. Aplikacja MIUI dobiera cieplejszy balans bieli. Ja osobiście wolę zimniejszy. Ale zdjęcia z MIUI też mi się podobają. Wychodzi więc na to, że apka z MIUI nie jest żadnym blokierem i spokoknie można wrzucać inne romy. I taki mniej więcej miałem cel :)

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...