Jump to content

Mi4c 2/16 czy Redmi 3/3S


penguino

Recommended Posts

Wątki są szybko zamykane więc zakładam swój. Pytanie zadałem już w innym wątku, ale to ten dział jest właściwy. A więc jak w tytule. Telefon dla osoby mało wymagającej (dla mamy), ważne są małe wymiary (dlatego inne modele za bardzo nie wchodzą w grę), przystępność cenowa i odporność na upływ czasu bo sprzęt ma posłużyć kilka lat. Oba dostępne za podobne pieniądze (Mi4c jest nawet nieco tańszy), Redmi trudniej dostać szary w dobrej cenie.

Mi4c:

 • cieńszy
 • mocniejszy procesor
 • lepszy aparat
 • nierozszerzalna pamięć (nawet przy mało intensywnym użytkowaniu te kilka apek będzie rosło, zdjęć powoli będzie przybywać)
 • USB typu C (zabawa z przejściówkami/noszenie oddzielnego kabla)
 • brak ROMu Global (już nie mówię o mamie, ale i ja nie jestem zbyt obeznany w grzebaniu w sofcie, a tu jest trochę zabawy)

Redmi 3/3s

 • większa bateria
 • nowszy
 • rozszerzalna pamięć
 • soft Global, nowszy, aktualizacje przez OTA
 • słabszy procek (wystarczy?)
 • gorszy aparat

Pominąłem coś? Bo sam nie wiem co wybrać...

Link to comment
Share on other sites

Wypunktowales tak naprawdę wszystkie cechy tych telefonów wiec musisz sam podjąć decyzję. Dla osoby malo wymagającej ja bym wziął redmi 3s, telefon jest wystarczająco wydajny, a bateria na pewno ucieszy. Osoba mało wymagająca nigdy nie wykorzysta potencjału procka czy aparatu

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Do normalnego użytkowania ten słabszy procek w zupełności wystarcza, a plusem jest jeszcze mniejsze zużycie baterii.

Teraz dodatkowo możesz kupić 3s w oficjalnym kanale z normalną dwuletnią gwarancją i wersję "international" z LTE 800 (b20). Dla osoby która nie gra w gry i nie chce się bawić w grzebanie w sofcie wybrał bym 3s. Masz dodatkowo  czytnik palca który jest pomocnym gadżetem.

Link to comment
Share on other sites

Wypunktowałem, ale nie wiem jak je wyważyć tzn. co się bardziej przyda w perspektywie używania przez kilka lat. Redmi 3S jest trochę droższy. Teraz pokazałem jej zdjęcia i z babskiego punktu widzenia (ładny/nieładny) skłania się ku Redmi 3 tyle że w wersji szarej, którą trudniej dostać (przynajmniej za te 105-110$). Wyglądowo 3S-a też zaakceptuje. Ale jeszcze myśli...

Oficjalna dystrybucja znacznie przekracza budżet.

Edited by penguino
Link to comment
Share on other sites

Ale przy zakupie telefonu który ma służyć co najmniej dwa lata to różnica nawet kilkudziesięciu dolarów nie powinna mieć znaczenia. Ja bym nabył nawet trochę przepłacając normalnie w polskiej dystrybucji w zamian za normalną gwarancję, wsparcie i LTE 800. (zresztą sam dla siebie chyba kupię 3s w miejsce Redmi2). Jeszcze jeden plus Redmi3s ma normalne radio FM, a Mi4c chyba nie.

Link to comment
Share on other sites

Nawet na te kilka lat ten r3 wystarczy. Oba mają global,czy to r3 czy r3s, więc jeśli ma być czarny to bierz który tańszy, ale faktycznie kiepsko go dostać w dobrej cenie. Złotego to nawet za 115$ widziałem w wersji International ale pewnie neta po LTE używać nie będzie więc bez sensu

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Złotego R3 to Goldway ma za 105,99$, ale się nie spodobał bo "zbyt żółty". Szarego R3 w ogóle trudno dorwać, już szybciej 3S - 122,99$ u Goldwaya, ok 120$ u innych na Ali (Eternal Team, "Xiaomi Authorized store"), w Geekbuying z kodami 118,43$, ale wersja zwykła (nie international).

@FromWP

Już Redmi z Chin jest naciąganiem budżetu. Alternatywą jest Moto E2. Krajowa dystrybucja (za 50% większe pieniądze) nie wchodzi w rachubę. LTE raczej nie będzie w ogóle używane.

Edited by penguino
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, penguino said:

Małe naciągnięcie wchodzi w grę. VATu z Chin jeszcze nigdy nie płaciłem, a przychodziły do mnie dużo większe paczki.

Kolego to niczego nie dowodzi.

Czy UC naliczy vat zależy też od miejsca zamieszkania(różne UC różnie pracują ;-).

Jak ktoś ma pecha to zapłaci przy pierwszej przesyłce...

Także w swoich kalkulacjach lepiej sobie ten VAT policzyć;-) i najwyżej ucieszyć się gdy nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

Mój UC wydaje się być dość liberalny. Jedyne czego nie odpuszcza to paczki z USA, trzepie każdą, nawet najmniejszą.

Powiedzmy że ryzyko VATu będzie tym dodatkowym kosztem kupna lepszego sprzętu. Ale kupno z krajowej dystrybucji za 699 nigdy nie wchodziło w grę.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

W końcu! Po ponad miesiącu oczekiwania doszedł 3S of Goldwaya. Niestety trzeba było się dołożyć do 500+ - celnicy doliczyli 113zł. Wysyłka bez VATu kosztowałaby ~80zł więc warto było zaryzykować. Telefon przyszedł z softem MIUI Global 6.9.8 w wersji Beta. Nie było konfiguracji wstępnej, licznik pokazuje że był włączony przez 7h (reset w toku). Ściąga cotygodniową aktualizację - 1,5GB... Bardzo wstępne wrażenia? Świetnie wykonany, aluminium chłodne i aksamitne, jak za tą cenę - klasa. Ekran w porządku choć jak ktoś wie gdzie szukać do pikselozę zobaczy bez problemu. Kąty widzenia ok, ale negatyw na czerni jest straszny nawet pod niedużym kątem. Działa płynnie choć aplikacje ładują się dość wolno (albo to ja jestem rozpieszczony ;) ). Opinia mamy? "Duży, nie wiem czy się przyzwyczaję". Przyzwyczai.

 

EDIT. Nie podoba mi się zarządzanie śmieciami od Google'a - nie można ich nawet wyłączyć, nie pokazują się w spisie aktualizacji sklepu Play. Widżet zegara z pogodą opisuje pogodę po angielsku (mimo że w samej aplikacji jest po polsku). Klawiatura raz pokazuje cyfry w oddzielnym rzędzie, raz nie. Dotknięcie przycisku home nie zawsze prowadzi do ekranu domowego, a np. do otwartego folderu. Już dwa razy widziałem ładną animację "czekaj" przy wracaniu do ekranu głównego.

Edited by penguino
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...