Skocz do zawartości

FlymeOS 5 dla mi4c


doktor

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest to rom z urzadzen MEIZU

gdyby ktos byl zainteresowany to pobieramy plik z romem: http://openrom-dl.flyme.cn/25415151/20160827/1472260320024/flyme_Mi-4c_Liberation_5.1.8.22R-beta.zip
link do orginalnego tematu: http://www.miui.com/thread-3625714-1-1.html

instalujemy klasycznie w TWRP

- wipe dalvik,cache,data

- zainstalowac rom

- reboot

dosc dlugo sie uruchamia pierwszy raz wiec cierpliwosci:)

 

bardzo ladny rom, szybki, wszystko dziala, jedynie apka pogody nie znajduje miast europejskich, ale sa setki pogodynek w sklepie  - ja uzywam chronus we wersji platnej:)

aparat smiga, gps smiga, dualsim dziala. jest po polsku

 

oczywiscie wgrywacie na swoja odpowiedzialnosc:) ja wlasnie testuje i ładny czysty przejrzysty rom :)

 

jesli ktos chce uslugi i sklep google to po uruchomieniu wejsc w app center - > wyszukac google installer -> zainstalowac -> odpalic sklep niech zaktualizuje co musi sam -> reboot i gotowe :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę testowałem, ogólnie całkiem ładnie wygląda - oczywiście podobnie do MIUI. Testując inne ROM-y niż MIUI, poszukuję oprogramowania, na którym lepiej będzie trzymać bateria. Na tym Flyme raczej tego nie uświadczyłem, nieraz nawet bateria spada o 2%.

P.S.: Link do zawsze najnowszych wersji: http://www.flyme.cn/firmwarelist-37.html#7%3C/a%3E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 2.10.2016 o 11:13, nosteres napisał:

ktoś wgrywał najnowszą wersje ?? :P potrzebuje pomocy nie wiem jak wyłączyć powiadomienie sms i połączeń lampą błyskową :)

ta chińska appka z logiem trybików jak w zegarku i w niej bodajże czwarta opcja od końca

appce musisz dać pozwolenie roota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Przed chwilą, slimdick napisał:

@galakty już kiedyś miałem Flyme 5 i nie było nic specjalnego w aparacie to i tu nie będzie :P 

Ale to pewnie portowany rom, tu jest oficjalny.

Btw. dokopałem się wczoraj do profilu google+ devsów od AICP. Ktoś ich poprosił o zerknięcie na api2 aparatu w MIUI. Odpisali, że pliki od api2 są "half baked" i dopóki Xiaomi nie wprowadzi pełnych bibliotek, to oni nic z tym nie mogą zrobić... Czyli potwierdziło się, że customy zżynają z MIUI wszystkie sterowniki i libsy, no bo inaczej to niemożliwe do zrobienia by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty aparat w trybie wideo działa tylko tylni po przełączeniu na przedni czarny ekran, w trybie zdjęcia z przedniego obraz rozciągnięty. A opcje ubogie , zmiana rozdzielczości , ustawienie panoramy i nic po za tym, nie widzę nawet HDR czy jakiś efektów :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@galakty aparat w trybie wideo działa tylko tylni po przełączeniu na przedni czarny ekran, w trybie zdjęcia z przedniego obraz rozciągnięty. A opcje ubogie , zmiana rozdzielczości , ustawienie panoramy i nic po za tym, nie widzę nawet HDR czy jakiś efektów :) 

Nie sądziłem, że można zrobić gorszy soft od Xiaomi, ale jednak da się. Dzięki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick czemu mnie to nie dziwi :P Te telefony mają nawet na MIUI bogatszy soft (dłuższe naświetlanie) więc to nie był problem by zrobić porta. 

Największym minusem MIUI jest brak czytania wartości z media_profiles... Gdyby to czytało, to już byśmy mieli pisiont trybów 60 fps i slow-mo i HFR 120 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nosteres 

Dnia 12.05.2017 o 09:56, slimdick napisał:

Powyżej twojego postu jest na ten temat rozmowa jak byś nie zauważył :P 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@nosteres system nie ma nic do tego , xiaomi przy przejściu z 5.1 na 7.0 zmieniło bootloader w mi4c dla tego miałeś zablokowany.

Flyme 6 wgrywasz na stary bootloader ten z 5.1 i w starym twrp, nic nie blokuje bo nie robi żadnego firmware update.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem drugie podejście do tego systemu ale niestety na etapie instalacji się zakończyło. Wersja 6.7.6.23R-beta zatrzymuje się na bocie :) Mam jeszcze wersję 6.7.5.8R-beta gdzie nie było problemu. Tak czy siak szkoda czasu na to coś :P 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...