Skocz do zawartości

Mi4 GPS problem


Gandziarz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że temat przewinął się parę razy natomiast nie potrafiłem tam znaleźć rozwiązania mojego problemu, podmienianie nieszczęsnego GPS.conf nie pomaga.

Załączam screeny z mojego Mi4 i MiNote Pro dziewczyny, zrobione w tym samym momencie i miejscu, w jakości GPS jest przepaść. 

Moje pytanie jest czy na to można poradzić cos jakimś hardware-owym fixem ? Ewentualnie może ktos miał identyczny problem czyt. telefon znajduje satelity ale po prostu wszystkie są strasznie słabe.

Pozdrawiam.

Screenshot_2016-08-23-14-11-52-761_com.chartcross.gpstest.png

Screenshot_2016-08-23-14-11-58-255_com.chartcross.gpstest 1 1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą pisałem w głównym wątku. Także mam słabszy sygnał na Mi4. Jak się połączy to nie zrywa narazie. Mi2S ma o 10 lepszy sygnał i kilka metrów lepszą dokładność.

Osobiście obstawiam blaszki do anten GPS o których pisał Acid i na forum miui en. Prawdopodobnie poskąpili na pozłacaniu, powierzchnie się utleniły i nie ma dobrego styku. Może w następny weekend się poświęcę i rozbiorę swój egzemplarz do wyczyszczenia i podgięcia tych blaszek na próbę.

Problemy zaczęły się w momencie przedstawienia alfy MIUI8. Przedtem używałem 5.11.5 i na nim zaczęły się problemy. Wcześniej zawsze działał bez problemów, ale także nie porównywałem do Mi2S po zakupie Mi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś tut w sprawie tych blaszek ? 

Wróciłem przed chwilą specjalnie do Androida 4.4 w ramach testów, to samo takze utwierdzam się że to Hardware.

Jestem gotowy rozebrać ten szajs nawet zaraz tylko fajnie by było dorwać jakąś namiastkę instrukcji :)

 

EDIT: 

Znalazłem instrukcje z dodaniem jakiegoś kawałka drutu do anteny GPS

Napewno pomaga czy rozwiązuje problem w 100% okaże się.

Odczuwam na razie taką różnice:

Przed dodaniem drutu z okna widział z łaską 3 satelity po minucie.

Teraz widzi ich po 30 sekundach 15 i łapie fixa, przy czym sygnał dalej średni i niestabilny. 

Zobaczymy jak będzie podczas używania w dniu jutrzejszym.

Edytowane przez Gandziarz88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie założyć temat o problemie GPS w Mi4 a tu prosze, jest! :D

Na wstępie chciałbym zapytać, jak macie skonfigurowaną lokalizację? Do dnia dzisiejszego zawsze miałem ustawioną opcję Tylko urządzenie, czyli tylko moduł GPS działał podczas działania nawigacji, bez żadnego Internetu ani sygnału GSM. Kiedy musiałem skorzystać z nawigacji, a było to niestety rzadko, opcja Tylko urządzenie zawsze wystarczała i nawigacja kierowała mnie prawidłowo. Aktualnie muszę ustawić Wysoką wydajność, aby nawigacja znalazła jakiekolwiek moje położenie. Dzięki temu ustawieniu nawigacja pokazuje moją lokalizację odbiegającą od prawidłowej gdzieś na przestrzeni ok. 1 km. Wtedy lokalizacja jest wykrywana dzięki GPS (ale w praktyce mi się wydaje, że nie działa) i sygnału GSM :(

Czytałem właśnie o rozwiązaniu z drucikiem. Ale wydaje mi się to dziwne, bo przecież od wyjęcia Mi4 z pudełka GPS działał. Problemy pojawiały się w niektórych wersjach MIUI. Teraz nagle by się okazało, że jest to problem hardware'owy i trzeba jakiś drucik montować? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina MIUI, a jeśli to w minimalnym stopniu. 

Utwierdzam się w przekonaniu że w Mi4 z czasem utleniają się styki anteny.

 

Drucik nie pomógł mi za wiele. Dzisiaj rozebralem telefon i oczyscilem połączenie z antena jak klemy na akumulatorze efekt na załączonym zdjęciu.

 

Sygnał co prawda dalej nie jest idealnie stabilny ale jest duzo na plus.

Screenshot_2016-08-24-12-01-10-823_com.chartcross.gpstest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal upieram się przy tym, że problem leży po stronie software'u. Kolega ma Redmi 1S i miał okazję sprawdzić jak działa GPS w MIUI 6.8.11. I potwierdza, że w ogóle nie działa. W 6.8.18 problem nadal u niego występuje. Też jest jakiś tutorial z drucikiem dla Redmi 1S? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja rozumiem natomiast zrozum też że zdjęcie ze słabym sygnałem z pierwszego postu jest na tej samej wersji co zdjęcie, które dodałem teraz po czyszczeniu .

 

Można też poczytać tematy o zmianie gps.conf itp pomaga to 1/10 osób i jak dla mnie to ta 1 może mieć efekt placebo. 

 

Są też napewno wyjątki gdzie soft był wadliwy albo coś było na mieszane. Niestety fakt jest taki że w przypadku modelu Mi4 (może nie każdego ale na pewno jakiejś serii) jest to wada fabryczna która wychodzi po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale to chyba były po prostu kiepskie dni MIUI dla mojego kumpla w Redmi 1S i mojego Mi4. W środę wyszliśmy z pracy, włączyliśmy lokalizacje tylko sprzętową, czyli tylko GPS, włączyliśmy aplikację GPS Test i fix złapał max po 5 sekundach. Tak po 2-3 sekundach. Czyli GPS działa. Nie wiem co się wtedy stało. W najnowszej aktualizacji, tj. 6.8.25 również GPS działa, a nawet szybciej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Wojtkson napisał:

Daj jakiś tutek co konkretnie zrobić.

Wysłane z mojego MI 4W

Potwierdzam, wyczyszczenie styków działa, miałem bardzo brudne i zakurzone. Jak to zrobić? zobacz na ifixit jak się rozkręca telefon. Trzeba dojść do etapu kiedy ściągasz tylną warstwę, która zasłania baterie i płytę główną. Potem łatwo to wyczyścić. Antena od gpsu jest z prawej strony na górze (patrząc na telefon od tyłu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wyczyszczenie styków działa, miałem bardzo brudne i zakurzone. Jak to zrobić? zobacz na ifixit jak się rozkręca telefon. Trzeba dojść do etapu kiedy ściągasz tylną warstwę, która zasłania baterie i płytę główną. Potem łatwo to wyczyścić. Antena od gpsu jest z prawej strony na górze (patrząc na telefon od tyłu).

Czym czysciles? Może być benzyna ?

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem po prostu plastikowym wihajstrem. Nie używałem niczego płynnego. Ale jeśli masz zaśniedziałe to wtedy lepiej czymś co to usunie. 

A mógłbyś wrzucić zdjęcie co dokładnie wyczyścić bo na tej stronie nie mogę znaleźć co jest dokładnie anteną?

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...