Skocz do zawartości

Mi5- kupiony na allegro


fe3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to moj pierwszy produkt ze "stajni" Xiaomi. Chciałem się zabrać za wgranie Miui Polska i zacząłem się zastanawiac co ja mam za rom, czy mam robić według instrukcji bootloader>miflash>  6.4.21 dla MiFlash czy może mam juz wgrany miuiPOlska

mi51.jpg

mi52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam jeszcze jedno pytanie bo myślę, żę w miare rozumiem do podpunktu 6( narazie odblokowalem tylko Bootloader)

  1. Odblokuj bootloader (szczegółowa instrukcja tutaj)
  2. Pobierz rom w formacie MiFlash (na dole instrukcji)
  3. Pobierz MiFlash
  4. Przejdź do fastboot (głośność-dół + power)
  5. Rozpakuj ZIP z romem na komputerze i z poziomu MiFlash wybierz „Flash_all”.
  6. Po instalacji telefon uruchomi się ponownie. Zostanie zainstalowane także recovery TWRP.
  7. Jest to instalacja jednorazowa! Dalsze aktualizacje należy wykonywać pobierając rom zip z działu pobierania MIUIPolska i instalować z poziomu TWRP recovery (lub aplikacji Aktualizacje).

Nie rozumiem podpunktu 7. jak instalować z TWRP? jak go włączyć skąd go wziąć?

I w Miflash są do wyboru dwa rom czy to obojętne jaki? może być  6.4.21 dla MiFlash ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie problemu z odblokowaniem bootloader (brak weryfikacji i błąd przy 50%) polecam zmienić rom Global wersja stabilna na wersję developerską. Przynajmniej u mnie to pomogło przy odblokowaniu booloadera przez MiFlashUnlock. To samo widziałem pisali osoby z rom-em China. Może by dodać taka informację do instrukcji " Instalacja MIUIPolska/Xiaomi.eu Multilang dla MI5 ", bo widzę że dużo osób ma problem z tym błędem.

 

 

Edytowane przez hultaj87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2016 o 14:08, hultaj87 napisał:

W razie problemu z odblokowaniem bootloader (brak weryfikacji i błąd przy 50%) polecam zmienić rom Global wersja stabilna na wersję developerską. Przynajmniej u mnie to pomogło przy odblokowaniu booloadera przez MiFlashUnlock. To samo widziałem pisali osoby z rom-em China. Może by dodać taka informację do instrukcji " Instalacja MIUIPolska/Xiaomi.eu Multilang dla MI5 ", bo widzę że dużo osób ma problem z tym błędem.

 

 

tu wystarczyło abyś przed odblokowaniem zalogował się na konto xiaomi w telefonie :) też nie wiedziałem o co kaman ale spróbowałem i zadziałało (na to samo konto co masz permission na odblokowanie - te same dane do logowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Nowy na forum. Jeśli chodzi o wgranie miui8 jest dużo złych podpowiedzi. Twrp jest zainstalowany wraz z softem xiaomi.eu .wystarczy pobrać plik na telefon , aktualizacja trzy kropki i instaluj z pliku zip . I tyle reszta sama się robi. Nie znałem się na wgrywaniu oprogramowania pomogło forum , zajęło mi to 3h . Teraz wiem że wystarczy 30 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tym forum jest wszystko. Ja dostałem mi5 zafoliowany. Nigdy nie miałem xiaomi wcześniej, a po ok 40 min mogłem wgrywać każdy ROM. Najwiecej energi pochlonelo czytanie forum oraz... Spacer do komputerowego po przedłużenie kabla usb

😁

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...