Skocz do zawartości

brak ładowania baterii / bardzo wolne ładowanie


Kangur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem który od nowości uniemożliwia mi korzystanie z RN3Pro. Mianowicie po podłączeniu ładowarki telefon zachowuje się nieprzewidywalnie, ale prawie nigdy się nie ładuje baterii. Wręcz odwrotnie, zazwyczaj podłączenie ładowarki skutkuje tym że prądu ubywa w nim szybciej niż w czasie normalnego używania. Napisałem prawie - bo raz na dwa tygodnie coś załapie i procenty baterii się zwiększają, ale bardzo powoli (np 20% w 12 godzin). Aplet "bateria" w MIUI pokazuje w każdym przypadku że trwa ładowanie. 

Oprócz ładowarki oryginalnej testowałem też stos innych ładowarek stacjonarnych i chyba z 5 kabli USB różnej klasy, dwie ładowarki  ze zintegrowanym kablem usb, oraz trzy samochodowe, w tym jedną ładowarkę Quick Charge 3.0. Na żadnym zestawie ładowanie nie przebiegało tak jak powinno :(  I tak:

  • podłączenie zwykłej ładowarki 5V/1-2.1A czasem objawia się zaświeceniem diody (kolor zależny od bieżącego % baterii), a czasem miganiem pomarańczowej. W czasie podłączania i odłączania ładowarki słychać dźwięk, aplikacja Ampere pokazuje że trwa ładowanie (b. małym prądem) ale mimo to zazwyczaj nie ładuje, lub ubywa, lub ładuje bardzo powoli. Zupełny chaos. Tryb samolotowy nie poprawia sytuacji.
  • co ciekawe, podłączenie do certyfikowanej drogiej ładowarki QC3 przynosi jeszcze dziwniejsze skutki: włącza ładowanie tylko na sekundę, potem gaśnie dioda, Ampere sygnalizuje normalne "rozładowywanie", aplet "bateria" w MIUI również pokazuje że nie ma żadnego ładowania.

Działo się to wszystko od nowości na sofcie 7.1.9, podobno "syfiastym", i dzieje się to też na sofcie global stable 7.3.5 który udało mi się wgrać (metodą fastboot) dzięki wcześniejszej szczęśliwej kolejnej próbie naładowania baterii.

Inne info:

  • port microUSB w środku czysty bo sprzęt nowy, 
  • kupiony na Aliexpress, od Fantacy,
  • bootloader zablokowany ale mam już na koncie zgodę na odblokowanie
  • jak mi się bateria naładuje cudem do 100% to potrafi potem wytrzymać 4 dni mojego normalnego użytkowania w pracy

Mam niedostatek wiary że zmiana na inny soft pomoże na to ładowanie. Co robić? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie podłączasz ładowarkę? Do tego samego gniazdka czy do różnych? Miałem tak, że z jednego przedłużacza nie chciało mi ładować telefonu. Nie mam pojęcia czemu skoro prąd był, telefon wykrywał ładowarkę i wszystko cacy ale nie ładowało. W innym gniazdku sprawdziłem i było ok. Po zmianie przedłużacza problem zniknął.

Zobacz najpierw jak przez usb (różnymi kablami) - jak też nie ładuje to może być coś z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam problem z redmi note 3 pro, a mianowicie. Dziś rano, po podłączeniu do ładowarki tel się wyłączył i pojawił się inny niż dotychczas znaczek ładowania (bateria się nie ładuje). po odłączeniu ładowarki tel jest wyłączony bez możliwości uruchomienia. Przy ładowarce można było go włączyć i działał (bateria niby naładowana do 100%, po chwili ostrzeżenie że bateria słaba - 3 sek i znowu 100%). w ustawieniach sprawdziłam i temp baterii wynosiła -25st?! Teraz nic nie da się zrobić leży wyłączony. Ma ktoś jakiś pomysł? Aha po podłączeniu do komputera w ogóle go nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć. Od wczoraj mam poważny problem z swoim Redmi Note 3 Pro Prime.

Zauważyłem, że po podłączeniu ładowarki telefon ma problem z ładowaniem baterii.
 

Gdy telefon jest włączony - podłączam ładowarkę na co telefon reaguje poprawnym komunikatem i symbolem ładowania, lecz niestety po dłuższym czasie % nie rosną. Telefon także nie reaguje na podłączenie do PC.
Gdy telefon jest wyłączony - podłączam ładowarkę na co telefon reaguje mrugającą czerwoną diodą.
 

Sprawdziłem prąd ładowania i tutaj MEGA zdziwienie - jak normalnie ładował prądem około 1A to teraz jest to tylko 100mA na włączonym telefonie lub około 60mA na wyłączonym.
Sprawdziłem kable i ładowarki - wszystko OK. Gniazdo ładowania też jest OK (nie przerywa podczas ruszania kablem). Telefona nie flashowałem ani nic z tych rzeczy.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

------------------------------

26.10.2017

Podłączyłem dziś nową baterię - dalej to samo. Chyba musza zacząć szukać nowego smartphona ...

------------------------------

31.10.2017

Problem rozwiązany! :D Wymieniłem złącze/moduł ładowania z gniazdem USB na nowy i wszystko wróciło do normy! Teraz ładnie telefon ładuje się prądem 1A :)

sO58Uq.jpg

 

Edytowane przez radar_88
aktualizacja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...