Skocz do zawartości

Aparat nie łapie ostrości na obiektach do 3m


wilam00

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich forumowiczów. Od poniedziałku jestem szczęśliwym(?) posiadaczem Mi2s zakupionym w zaprzyjaźnionym Ibuygou. O zakupach i współpracy ze sklepem pewno napiszę w innym poście, a teraz do rzeczy. Telefon jest naprawdę świetny. Praktycznie wszytko działa jakby tego oczekiwał, wyjątkiem jest aparat. Telefon nie potrafi zrobić wyraźnego zdjecia obiektów do 3m. Mimo, że ostrość jest potwierdzona zielonym kwadratem zdjęcia są zamazane. Jeżeli w tle jest jakiś oddalony przedmiot to jest on o wiele wyraźniejszy niż wybrany (potwierdzony zielonym kwadratem) na pierwszym planie. Przednia kamera robi o wiele lepsze zdjęcia. Oczywiście próbowałem wszystkich możliwych ustawień stockowej aplikacji. Na innej aplikacji jest to samo, np ProCapture. Wadę tą wykryłem praktycznie tego samego dnia, którego otrzymałem telefon od kuriera. Następnego dnia napisałem do Ibuygou i do dzisiaj przerzucamy się mailami, wygląda na to, że już kończą się im pomysły bo zaczynają się powtarzać. Może ktoś się z tym spotkał i zna rozwiązanie? Niestety po przeglądnięciu kilku forów to taki problem wskazuje na usterkę sprzętową (były takie przypadki w HTC One i Iphone 4s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zarówno w stockowym jak i w ProCapture

-- 28 paź 2013, o 11:05 --

Czy według was to jest dobre zdjęcie? Ibuygou twierdzi że jest ok.

dosq.jpg

dosq.jpg

Obiekt (słuchawki) oddalone 30cm (linijka leży na biurku) od telefonu. Focus ustawiony (zielony kwadrat) na dolne łączenie słuchawki.

-- 28 paź 2013, o 12:51 --

Mam jeszcze prośbę, czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie jakiegoś bliskiego obiektu zrobione swoim telefonem? Jakiś popularny przedmiot, typu karton mleka, puszka popularnego piwa, tak abym mógł zrobić też swoim telefonem i wysłać Ibuygou porównanie. Z drugiej strony nie chcę mi się wierzyć, że nie widzą tego, że aparat robi złe zdjęcia, ale muszę jeszcze powalczyć o naprawę gwarancyją. Z góry dzięki.

-- 28 lis 2013, o 09:31 --

Prośba już nieaktualna. Telefon naprawiony przez Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wygląda że to jakaś droga przez mękę, ale zobaczymy...

-- 27 gru 2013, o 19:02 --

Wie ktoś może jak nakłonić Ibuygou do przyjęcia naprawy gwarancyjnej? Piszą że aparat jest ok. Albo że rom nie taki. Nie chcą podać adresu do wysłania telefonu do naprawy. Od tygodnia testują cierpliwość klienta. A zdjęcia tragiczne.post-605-13980030808955_thumb.jpgpost-605-13980030808955_thumb.jpg

post-605-13980030809103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój Mi-2S (32GB) potrafi zrobić ostre zdjęcie z bliska, ale nie zawsze mu się to udaje. Ewidentnie jakiś problem z autofocusem jest.

Zauwazyłem jednak, że dla bliskich obiektów lepiej pozostawić tryb autofocusa jako "ciągły". Przy manualnym przeważnie ostrości brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mój Mi-2S (32GB) potrafi zrobić ostre zdjęcie z bliska, ale nie zawsze mu się to udaje. Ewidentnie jakiś problem z autofocusem jest.

Zauwazyłem jednak, że dla bliskich obiektów lepiej pozostawić tryb autofocusa jako "ciągły". Przy manualnym przeważnie ostrości brak.

No nie wiem ja mam właśnie problem trybem ciągłym i często gorzej zdjęcia wychodziły niż w ręcznym, bo delikatnie ruszę ręką a telefon znowu nastawia ostrość jak podczas tego zrobię zdjęcie wychodzi straszna lipa. Generalnie ja zawsze mam ustawione ręczne ustawienie i nie mam problemu z ostrością , wystarczy , że jak tylko ustawi ostrość zerknę na wyświetlacz i już na oko wiem czy jest ok i generalnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...