Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najsampierw powiem że jestem całkiem zielona jeżeli chodzi o te wszystkie rooty czy booty więc wiecie jak do 5 latka proszę :)

A teraz sam problem.

Telefon po pierwszym włączeniu nawet się nie popisał bo miał wyczerpaną baterie. Więc grzecznie podłączyłam do ładowania oczywiście do oryginalnej ładowarki przez oryginalny kabel. Poczekałam aż w 100% się naładuje. Po ponownym włączeniu telefon zaczął się zachowywać dziwnie. Zaczął "mrygać" i "cofać" na poprzedni ekran. Kiedy nie miał już do czego cofać wyskakiwało czyszczenie pamięci. W sensie tam gdzie można sobie powyłączać aplikacje. Robi tak cały czas. Nawet kiedy zablokuje i wygaszę ekran on się wybudza i dalej próbuje cofać.

Nie za bardzo wiem jak to ugryźć :( Czasami, nie wiem od czego to zależy, uda mi się wejść w ustawienia ale tak na prawdę nawet nie wiem czego mam tam szukać. 

Całe to "cofanie" uniemożliwia korzystanie z telefonu.

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, milga23 napisał:

I czy będzie boleć?

Nie, operacja bezbolesna. :)

Żadnej filozofii tutaj nie ma. Tylko zanim coś klikniesz lub zrobisz to przemyśl i przeczytaj wszystko 2 razy. I tak dla ostrzeżenia napiszę, broń Panie Boże odpiąć kabel podczas wgrywania oprogramowania, aktualizowania do najnowszych OFICJALNYCH wydań i upewniać się, czy instalujemy soft właśnie dla tego telefonu. Jak będziesz trzymać się poradnika i tych trzech wskazówek to nie będzie problemu. :)

Jeszcze tylko sprawdź czy masz zablokowany bootloader. Wyłącz telefon i włącz go kombinacją klawiszy [klawisz głośności w górę] + [przycisk od włączania]. JAk pojawi się logo Mi to jeszcze kilka sekund trzymaj. Jak będziesz miała taki oto obrazek

Unlock-Redmi-Note-3-Bootloader.jpg

to niestety. Ale trochę więcej zabawy będzie. :)

ps.

By z tego wyjśc trzymasz klawisz power lub jak odpali recovery to opcją reboot to system.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pietr napisał:

Jeszcze tylko sprawdź czy masz zablokowany bootloader. Wyłącz telefon i włącz go kombinacją klawiszy [klawisz głośności w górę] + [przycisk od włączania]. JAk pojawi się logo Mi to jeszcze kilka sekund trzymaj. Jak będziesz miała taki oto obrazek

Unlock-Redmi-Note-3-Bootloader.jpg

to niestety. Ale trochę więcej zabawy będzie. :)

ps.

By z tego wyjśc trzymasz klawisz power lub jak odpali recovery to opcją reboot to system.

mam main menu 

reboot

wipe&reset

instal update.zip to system

power off

I co teraz? 0_o

 

Edytowane przez milga23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą tego poradnika wygrywasz twrp i miui polska https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ (masz odblokowany bootloader)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Po zainstalowaniu twrp wchodzisz do niego tą samą kombinacją klawiszy. Przez kilka minut (2-3) dotyk nie będzie Ci działać potem normalnie będziesz mogła odblokować telefon i zainstalować miuipolska

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie pykło...jestem już przy instalacji i według instrukcji mam wejść w install i wybrać rom...ale gdzie on jest? ma być Xiaomi.eu ale ja tam tego nie widzę nigdzie...

plus trudno mi się poruszać po tym programie jak mnie cały czas "cofa" do głównego ekranu...wrrr

 

Edytowane przez milga23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...