Skocz do zawartości

Problem z GPS - nie widzi satelit


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

MIUI Global 7.2 Stable 7.2.3.0

Zauważyłem ze mój RN3P ma problem z GPS, używam Sport Trackera i często moja trasa jest "zerwana" tj po przejechaniu 500 m jakby urywa się sygnał GPS. Czy ktoś ma podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie to wk***i@... Pierwszy raz mi zrywa na telefonie połączenie z Endomondo... Pojechałem na rower i co? Tak ch*jowego wykresy jeszcze nie miałem. No i oczywiście zerwanie... 9cd5fea10535fbdda70fc70c8d1a5198.jpge68dceafa0540c92701b4bb08ceb86a8.jpg338f211579ae41b8d67d28820fe524b3.jpgc40436adb604e5fbf5c082136e14f39e.jpg11dc853e3bda072b0dd144433569d9b3.jpg80ec2595e5bdd60dbab13eb24468cc64.jpg47ad855606a9dceb5703d4a8c1d28257.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Dodam, że to nie kwestia miejsca. W Warszawie też mi zrywa :/

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2016 o 07:54, poldas napisał:

Witam,

MIUI Global 7.2 Stable 7.2.3.0

Zauważyłem ze mój RN3P ma problem z GPS, używam Sport Trackera i często moja trasa jest "zerwana" tj po przejechaniu 500 m jakby urywa się sygnał GPS. Czy ktoś ma podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać?

Od kąd Odkąd, a bardziej poprawnie: Od kiedy mam XRN3Pro, czyli ponad miesiąc, codziennie używam GPS. Przjechałem już ponad 1300 km bez problemów, bez zerwania GPS. Używam Naviexpert.

MIUI Global Stable 7.1.9 tzw. Syfiaste.

mrosi:// to ja tu byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zainstalowałem też program Strava (okrojone Endomondo, bo jest tylko bieganie i jazda na rowerze). Włączyłem obydwa programy na raz (dalej jest wyłączone oszczędzanie energii oraz apki mają kłódeczki) i programy działają dobrze... Endomondo także gdy jest same włączone...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. też mam troche dziwny problem z gps. Otoż jak jestem w domu (miasto, blok, 2 pietro), to nie złapie mi za nic sygnału dopóki się nie przejdę z pokoju do kuchni na przykład. Jak się ruszę to natychmiast mi łapie sygnał, ale jak już stanę w miejscu chwile to potrafi go zgubić czasami, ale za chwile znowu łapie. Na dworze nie ma problemu. Wydaje mi się że coś tu nie gra. Może miał już ktoś coś podobnego ?

Dodam że nie dawno wgrałem świeże MIUI by xiaomi.eu 81, wcześniej miałem oryginalny MIUI global dev i stable i tam również były czasami problemy z gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na dworze problemu nie ma . Ale dzisiaj zauważyłem że nawet nie muszę nigdzie chodzić z nim po domu żeby sygnał zlapalo. Wystarczy że pomacham nim w jedną i drugą stronę i od razu jest sygnał. Dziwne, ale w domu mi GPS nie potrzeba. Ważne że na dworze działa (jak narzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste, zaawansowane ustawienia ograniczeń aplikacji, jak rozwiązać problem:

USTAWIENIA -> system i urządzenie - BATERIA I WYDAJNOŚĆ -> ZARZĄDZAJ UŻYCIEM BATERII PRZEZ APLIKACJE -> aplikacje z ograniczeniami - WYBIERZ APLIKACJE-> wybieramy aplikację, w której nasze połączenie GPS zostaje zerwane -> zachowanie aplikacji w tle - BEZ OGRANICZEŃ 

Tyle, GPS działa bez zarzutu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i znowu mam problem z GPS w RN3. W ogóle mi teraz nie łapie sygnału. W QC Test nie łapie mi żadnej satelity. w tescie gps, nawigacjach itd również. Oszczędzanie baterii wyłączone, aplikację mają zezwolenia do lokalizacji nawet w tle, wysoka dokładność włączona. Dziwi fakt że gps przestał działać jak przestałem z niego korzystać tzn. Jakieś dwa miesiące temu ostatni raz korzystałem, a ostatnio gdy była mi potrzebna nawigacja to psikus, nie działa. Macie jakiś pomysł ?

18622867_1888317664756826_656384960_n.png18624634_1888318191423440_945692176_n.png18624756_1888317651423494_1895079402_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek rozwiązania są dwa... 

1. Odblokować bootloader, zainstalować miuipolska/xiaomi.eu + root i poprawnie skonfigurować GPS, czyli w pliku gps.conf ustawić poprawny adres serwera czasu NTP (pl.pool.ntp.org)

2. Zrobić root na obecnym systemie i również zmienić adres NTP. 

Do szybkiej i łatwej edycji pliku gps.conf służy aplikacja FasterGPS 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zexon72 napisał:

@Gierek rozwiązania są dwa... 

1. Odblokować bootloader, zainstalować miuipolska/xiaomi.eu + root i poprawnie skonfigurować GPS, czyli w pliku gps.conf ustawić poprawny adres serwera czasu NTP (pl.pool.ntp.org)

2. Zrobić root na obecnym systemie i również zmienić adres NTP. 

Do szybkiej i łatwej edycji pliku gps.conf służy aplikacja FasterGPS 

No właśnie bootloader odblokowany i mam miui.eu 8.1

A jak zmienić ten adres serwera czasu NTP na obecnym systemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mariusz.ur napisał:

@Gierek nie założyłeś jakiegoś case-a w ostatnim czasie . Może to on zakłóca sygnał .

Super trafna teza :) Faktycznie to mój nowy nie dawno założony case przeszkadzał.Teraz łapie sygnał w 3 sekundy. W sumie czemu ja na to wcześniej nie wpadłem. Tym bardziej że case ma aluminiową ramkę i jest przykrywany z tyłu. Dziękuję za pomoc.

Poniżej zdjęcie case.

18644529_1888788581376401_1974686803_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...